Jak velkou fontanelu měly Vaše děti ve 3. měsíci?

finkoka
22. črc 2014

Holky, už se to tu asi řešilo, ale chtěla bych se zeptat, jak velkou fontanelu měly Vaše děti kolem třetího měsíce. Syn měl po narození VF 2x2 cm a teď ve 3 měsících 2x1 cm - zmenšuje se... Obvod hlavy má 42 cm (syn je celkově větší = 66,5 cm a 7550 g). Přiznám se, že mě to znepokojilo. Je to moje první dítě, vše moc reším - internet bych si nejraději zakázala 🙂 Je to zlo, pokud novopečená matka neustále hledá každý "prdeček" a nervuje se odchylkami vývoje 🙂 Moc děkuji!

martula02
23. črc 2014

Tohle by mela sledovat detska doktorka. My meli fontanelu 1x1 a nyni (5mesicu) jen na spicku prstu.

megy
23. črc 2014

tak tohle já řešila taky,ale s tím, že malý už nyní má skoro zarostlou v půl roce. od narození měl 2x2, pak se to během dvou měsíců změnilo na 0,5x0,5cm, teď už skoro nic. máš to v pohodě. Navíc dětští lékaři a to prominou zbytečně děsí maminky - nám říkali, že na neurologii a psali nám ještě vigantol 2 kapky denně a co se nedovím. Vigantol podporuje zánik fontanely - respektivě předepisuje se také ve větším množství v případech, že fontanela je velká, takže já ho vysadila hned a malý ho prostě nemá od druhého měsíce. můžeš být absolutně v klidu. a neboj, já to chápu - u prvního jsem hledala taky kde co - je to normální - protože je to vše nové 😉