3týdenní chlapeček často pláče

janulkar99
26. srp 2017

ten muj 3tydenni chlapecek od doby co jsme prisly z z porodnice nechce spinkat pri dopolednim uspavani ho uspavam i 4 hodiny nez usne jinak jen place a odpoledne uz nechce vubec spat a od 15hod az do pul 11 do vecera klidne jen place a to je najezny prebaleny a vse uz jsem z toho zoufala a nevim co mam delat a jak mu pomoc aby nebrecel

izz76
26. srp 2017

@janulkar99 A když ho chováš,kojíš taky pláče? Možná ho bolí bříško,zkus dát nějaké kapky. Na každé mimi platí něco jiného,zavinout,pustit šum,nebo nosit v šátku,vozit v kočárku,nechat usnout v náruči... Asi bych se nesnažila uspávat 4hodiny,spíš bych se zaměřila na to jak udělat miminko spokojené,pokud propláče hodiny deně,šla bych se poradit s doktorem. Moje děti byly jako miminka neodložitelné,jen kojit,chovat,mladší dcera mi spávala v naruči,nemohla jsem ji položit a i tak si pospavala jen po půl hodinách několikrát za den,ale díky tomu,že jsem se jim maximálně přizpůsobila v podstatě plakaly minimálně. Přeju ať to brzy vyladíte a miminko je spokojené.

luj89
26. srp 2017

@janulkar99 nema hlad? Kde ho uspavas, v postylce? Satek jsi nezkousela?

jipe
26. srp 2017

pokud vyloučíš hlad/zimu/horko, tak můžeš zkusit metodu dle Karpa (Nejštastnější miminko v okolí): zavinovat, bílý šum, houpat, dudlík, poloha na břiše nebo na boku. Bílý šum se dá stáhnout i na netu, já asi dvakrát pustila digesoř, jinak stačilo hlasité šššš. Na spánek můžeš zkusit kočárek,šátek, hacku,dát pod něj péřový polštář, aby byl jako v hnízdečku.Pkud bolí bříško,tak espumisan nebo jiné kapky a cvičit s nožičkama (šátek taky pomáhá) + upravit svoji stravu, pokud kojíš. Pokud by to přetrvávalo, tak bych se poradila s dr., může jít třeba o skrytý reflux nebo problémy se zažíváním (alergie na bílkovinu kravského mléka). V nouzi nejvyšší zkus dá prtě do autosedačky a jet se projet autem 🙂

pekackova
26. srp 2017

Myslím, že chce být u vás (což je opravdu normální). Dcera minimálně prvních šest týdnů spala jen v mé náruči při kojení.

dora13
27. srp 2017

Pokud ho neboli brisko (na to se nam uplne nejvic osvedcilo tejpovani), tak mam taky dobre zkusenosti s Karpem (viz vyse) pripadne poridit satek/nositko. Nektere deti holt proste tu adaptaci maji horsi, obe moje deti byly taky dost uplakane... Popravde, asi nejvic mi pomohlo se s tim smirit a prizpusobit se jim a delat vse pro to, aby byly spokojene -- se starsim jsem denne nachodila 10-15 km s kocarkem, bo to bylo jedine, jak spal. Nebyla to pohoda, vzdycky jsem zavidela matkam, co uspi decko a maji tri hodiny volna, ale byl to zpusob, jak to prezit se zdravym rozumem. Ono se to ted nezda, ale strasne rychle to utece a bude lip!

luj89
27. srp 2017

@dora13 tyjo, tak to zase zavidim ja tobe, ze ti mimi spalo v kocarku. Vzdycky jsem si planovala, jak budu s kocarkem chodit tury a nase mala (2m) v nem nechce byt a navíc spinka casto po pul hodinkach... Takze se z domu pomalu nehnem :-\

jipe
27. srp 2017

@dora13 já denně nachodila jen 6 - 7 km :D za každého počasí, doma jsem uspávala dost často na balonu nebo v nosítku (jo, trochu jsem si na sebe ušila bič, ale nedokázala jsem ho nechat řvát)

janulkar99
autor
27. srp 2017

prave chce byt jen u prsa a jen dudlat nic jineho a to ho dokrmuju UM nekdy ho vyzvraci ale to vzdy az odpoledne ale az po hodine vetsinou s kocarkem chodime na prochazky ale nespi v nem ale takymusim nekdy uvarit at mame co jist atd mam jeste 4 leteho syna tak aby se najedl nemam cas ani na zachod polozim ho a kraval nechci at si zvyka na ruky

karlajasmine
27. srp 2017

@janulkar99 poridila bych si satek a nosila ho. Jestli chce byt u tebe, tak kdyz ho budes nosit, budes mit klid a vsechno budes stihat. Tim, ze ho budes chtit 'ucit na postylku', kdyz mu to nevyhovuje, docilis akorat prinejlepsim toho, ze bude neustale brecet a prinejhorsim toho, ze rezignuje a bude ti krasne spinkat ale s vnitrnim pocitem zrady vuci tobe. Proste chce byt u tebe.. hodne deti je kontaktnich a to nejlepsi, co muzes udelat, je nosit, nosit a nosit.. ten kontakt mu doprat a mit volne ruce pro starsi dite.

janulkar99
autor
27. srp 2017

ja se toho satku bojim ze to nebudu umet uvazat aby se mi pak nerozvazal 🙂 nevim proc taky jsme uz o tom uvazovaly ale mame i strach abyjsi na to moc nezvykl prso mu taky nemuzu davat 24hod v kuse ted jsem mela zanet a horecky a uz mi i tece krev z bradavek a dost

karlajasmine
27. srp 2017

@janulkar99 Kdyztak jsou i nositka pro novorozence, treba Storchenwiege, Caboo.. pridej se do skupiny ''Nosime deti'' na Facebooku a tam ti neco poradi nebo muzes treba i levne koupit (prodavaji se v te skupine satky a nositka z druhe ruky).. A toho, ze si moc zvykne, bych se nebala.. muj syn prvni tri mesice chtel spat jenom na me a pak najednou sam chtel byt v postylce.. prijde mi jednodussi tem malinkym miminkam vyhovet 🙂.. clovek je pak v klidu a deti taky a uprimne k maturite v satku zadny dite neponeses.. ty deti samy ''odpadnou'' az se budou citit.

hany_bany
27. srp 2017

@janulkar99 jestli se bojis šátku, tak si kup nositko, třeba caboo je predvazany šátek, nebo storchenweige či bondolino jsou už pro malá miminka. Ale neboj, šátek se nerozvaze, neklouze 😉 Mně moc pomohl, malá ani nechtěla být v kočárku, málokdy tam spala, spíš plakala. A já jsem si nošení sama oblibila, nemusela jsem řešit při procházce, kde jsou schody, kam se dá vjet kočárkem, bylo to rychlejší... Přijde mi nesmysl nedávat miminko do satku/nositka, aby si nezvyklo. Ono už je zvyklé z bříška na to, že je neustále u maminky 😉 A je to teda velká výpomoc, teď čekám druhé a myslím, že šátek bude nutnost, vzhledem k tomu, že mi doma běhá 2-letá rostanda 🙂

petrasipkova1
27. srp 2017

@janulkar99 rozvázat se nemůže,není důvod se bát, podívejte na face nosíme děti,tam i poradi. Dá se pořídit šátkové nosítko,je y nim jednodušší manipulace. Jinak z věty nechci učit na ruce je mi mdlo, ale potom není ráda žádná. Je to miminko, navíc tvoje druhé,potom nechápu. 😉 Dokrmovani nerozumim, proč jo pediatr indikoval,to mimco nepřibývají ? navíc když zvrací, může ho bolet bříško velice pravděpodobné,pálit žáha. Dcera byla neodlozitelna,. Měla reflux, potravinové alergie,takže ji bolelo bříško. Kojila jsem co 2 hodiny vždycky cca 45 minut. Pořád byla na ruce a co? Stane se ji něco ? Vždyť tím pláčem volá maminku, kterou potřebuje, vařit se dají rychlovky
, Předpřipravit večer, vyzvedVat jídlo třeba ve školní jídelně,možnosti je spoustu,vždyť už víš jak to miminko ti rychle vyroste, já se ani nerozkoukala a má 25 mesicu. Pokud pláče takhle ustavičně řešila bych to zítra s lékařem,pokud to ještě neví. tak

petrasipkova1
27. srp 2017

@karlajasmine
Než jsem dopsala a poslala koukám stejná myšlenka 😊

jipe
27. srp 2017

@janulkar99 a dudlík?

karlajasmine
27. srp 2017

A s tim ''ucit na ruce''... ono, co si myslis, ze se stane, kdyz se ''nauci na ruce''? Toho, ze bude plakat, kdyz ho odlozis? 🙂 V cem by to bylo horsi, kdyz ti stejne tolik hodin proplace? Neni jedndoussi proste vyhovet jeho potrebam? 🙂

jipe
28. srp 2017

@karlajasmine s tím souhlasím, navíc miminko je naučené na houpání a blízkost maminky z bříška takže najednou samo v posteli je asi dost šok

pajounek
28. srp 2017

Taky jsem porad nosila a kojila a mala byla spokojena. Poridila jsem satek a bylo to. Spinkala si v nem a ja varila.
Zanet, krev z bradavky...treba se i spatne prisava a tim si malo vytahne a ma hlad atd. Zkusila bych minimalne napsat nejake laktacni poradkyni. Nebo si s mimcem zalezt do postele, nechat ho na nahe hrudi, at se pricucne sam. Nedokrmovala bych.