• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V deseti měsících neleze, nesedí...

29. března 2012 
Ahoj maminky, máme doma desetiměsíční mimčo, za týden mu už bude 11 měsíců a jsem z toho celkem nešťastná, jelikož ještě sám nesedí, neleze, akorát se umí plazit.Na neurologii chodíme co 4 měsíce a vždy jsme dopadli na jedničku, vše odpovídá korigovanému věku, jenže mnoho dětí mladších už pomalu i chodí kolem nábytku a my nic:( Měli jste některá podobnou zkušenost?
27. bře 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
klid :slight_smile: každé dítě si jde svým tempem holt je pomalejší,ale neboj se přijde na to,znám děti co začaly chodit na roce a půl a taky děti co se postavily a obcházely nábytek v 7měsících je to různé
zkus se taky poptat u Vašich nebo ze strany manžela zda jste na tom nebyli podobně bývá to dost geneticky dané :slight_smile:
27. bře 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
naprosty souhlas s @kukynka2 - tezko se ridit jen vekem.. ja vim, ze nejvice tim trpi maminka kdyz vidi jine deticky delat pokroky - prosly jsme si tim snad vsechny akorat kazda s necim jinym.. :slight_smile: vydrz a netrap se! zvlaste pokud te i dr. uklidnuji ze jste v pohode.. znam jinak uplne stejny pripad - takze ver ze nejsi sama!
27. bře 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
tak naše cácora se v 10m ani neplazila, neseděla, nelezla, nic, jen rotovala kolem osy, že se dokázala dostat na nějaký místo a toť vše :slight_smile: ...za 14 dní nám bude rok, plazí se jak drak, leze, sedá si a kleká si...ale nenechali jsme to náhodě, doktorka nás na 10 m kontrole poslala na rehabilitaci, aby nám tam trochu "pomohli" a zadařilo se :slight_smile: a byla sem za to vážně ráda, protože naše malá je lenoch a potřebovala do toho trochu dokopat :slight_smile:
a taky si myslím, že za to mohli zoubky, neměli sme žádný a za posledních 14 dní nám vylezlo 5 zubů a malá dělala hrozně pohybový skoky:slight_smile:
takže nezoufej, dej prckoj čas a uvidíš, on vše dožene...a nebo pro klid duše se poraď s doktorkou, co ona na to...hlavně nesrovnávej :wink:
27. bře 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
cvicili jste vojtovu metodu? mate v dg hypotonie? mela jsem podobny problem s dcerou, kt. v 11mes nechodila, a plazila se jen dozadu..pomohla vojtovka, v tomto veku byhc nic nenechavala na nahode a rceni, ze mimco to dozene..my taky chodili na neurologii i k pediatrovi a cvicit jsme zacali z vlastni iniciativy, dr nas nikam neposlali..na rehabilitacich nam pak rekli, kde jsme tak dlouho byly..?? v tom veku se vojtovka cvici pekne tezko, ale nejka se to da zvladnout..v praze je vyborna rehabilatice v braniku- rehamed, urcite se poradte.drzim palce
29. bře 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky ja se zeptam,malemu je 9 mesicu ,umi se otocit na brisko ,zacina lezt po 4 ,ale nechce se mi otacet z briska na zada ...mam zavolat dr. a zeptat se radsi na vojtovku?kdyz byl mimi tak jsme cvicili na paseni koniku,mel zkraceny sval na krku ...diky
29. bře 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “spam”
29. bře 2012 ve 23:16 • adeladl
@moncisa Zadny strach a zbytecny stres, jak pisi maminky, kazde dite je jine...Vzpominam si na synka (narozeny na 36. tt), sedet zacal na 9 mesicich a zaroven s tim teprve zacinal lezt, uz jsem si taky myslela, ze nikdy lezt nebude, natoz chodit (zacal ve 13. mesicich), porad jsem resila nejake strachy a jak je to dneska? Je mu dva a pul a beha jak camrda, je sikovny, energicky...Vsechno ma svuj cas, opravdu, je jen na Vasem malem, kdy to bude, ale bude to urcite, tim si jsem naprosto jista. Ja jsem taky resitelka, porad jsem byla znervovana od ostatnich maminek - jejich deti byly tak dokonale...dneska se tomu smeju a to je asi moje rada pro Vas, nestarat se o to, co umi ostatni a radovat se z toho, co umi prave ten Vas poklad. :slight_smile:
29. bře 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek