Kluk 12 a půl roku měří 180 cm. Kam až poroste?

mlynkova85
16. bře 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda máte někdo dítko, které měřilo ve 13 letech přes 180 cm kdy se mu zastaví růst? Myslíte že bude mít přes 2 metry? Je to možná hloupý dotaz ale není to moje dítko a švagrovou to docela děsí ona totiž měří jenom 156 cm . Chlapi mají v rodině max 180cm

misulinka44
16. bře 2017

Já mám neteř,která má v 11,5 letech 175cm. Jenže její táta má 2,10m a mama 189cm..Takže tam to nikdo neřeší,má to v genech... Můj syn je taky na svůj věk obrovský,ale prostě v manželově rodině je nejmenší chlap s 196cm,takže tam to je prostě normální...Co na to říká doktorka? Pokud to opravdu není v rodině(ani třeba u dědečků) tak bych to řešila s dr... Ani udělala vyšetření,zda nemá moc růstového hormonu atd..

leikkka
16. bře 2017

určitě chodí pravidelně k lékaři a ten ho sleduje, pokud od posledních návštěv vyrostl hodně, tak začne s tím něco dělat, lékaři si toto hlídají, pokud ne, tak je třeba ho na to upozornit. Pokud roste takto moc od malička, tak pak s tím asi nic neudělá a bude mít holt velkého chlapa, třeba má teď období velkého růstu a pak už růst nebude 🙂

katgatoo
16. bře 2017

Mezi 13-14 rokem jsem vyrostla do svojí současné výšky 185cm a dál už jsem nerostla. Mám celkem vysokého tátu, takže tím se to vysvětluje. Nicméně moje neteř už od malička byla větší než ostatní děti. Bylo to patrné třeba už ve věku 2-3roky. Někdy v šesti-sedmi jí začalo růst ochlupení a to už teda její rodiče pochopili, že to není ok a zašli na endokrinologii. Zjistli, že její kosti v osmi letech odpovídají jedenáctileté. Málem začala už menstruovat. Zjistili, že jí špatně fungují nadledvinky a produkuje víc mužského hormonu. Neměla žádné doporučení od dětského lékaře, prostě si to museli oběhat sami a ještě že tak udělali.

mlynkova85
autor
16. bře 2017

Děkuji za informaci.
S tou návštěvou lékaře to bude složitější přišli jsme o dětského doktora a nikdo tu nebere. Má slíbeno že v 15 ho vezme doktorka co k ní chodí švagrová,ale to je až za 2 roky.

katgatoo
16. bře 2017

@mlynkova85 Zkusila bych zavolat na endokrinologii, popsat problém a třeba vás objednají. Není vždy potřeba doporučení obvodního.

katgatoo
16. bře 2017

Ale tedy myslím si, že 180cm ve třinácti není zase tak šílené. Pravděpodobně bude jen vysoký, dobře pro něj 😉

nursinka86
16. bře 2017

@mlynkova85 zavolejte si na pojišťovnu. Ta vám řekne, který dr. v blízkosti bere nové pacienty. V této situaci bych jela i 100km, jen abych měla klid. Určitě bych to řešila, pokud to nemáte v rodině. Stačí jeden odběr a víte, na čem jste/jsou.

@katgatoo no jo, ale je rozdíl holky x kluci. U dívek se uzavírají růstové štěrbiny v době první menstruace a od té doby už nerostou. U kluků je to pozděj a v tomto věku bych se "bála" že může klidne růst dál.

katgatoo
16. bře 2017

@nursinka86 To je taky pravda, určitě bude mít zakladatelka větší klid, když nechají kluka vyšetřit.

mlynkova85
autor
16. bře 2017

Díky za komentáře. Vyřídím toho doktora.
U nás v rodině to je právě úplně naopak kluci jsou pidimuzikove a v 18-20 vyrostou o půl metru.
Tak jsme právě přemýšleli jak to u těch kluků vlastně je,kdy přestávají růst. Asi je to různý že.

astyna
16. bře 2017

Pripomnela jsi mi naseho basketbalistu Veseleho,ktery meri hodne pres dva metry a kdyz s nim chodil jeho tata na pisek,tak se divili,proc tak "velky cglapec jeste nemluvi". No kdyz mel sotva dva roky,tak nebude mluvot v souvetich. Vyskove byl ovsem na prvni tridu. A vytahl se asi na 215 cm. Ber to tak,ze je lepsi vysoky dlouhan,nez maly prdola 😉

nursinka86
16. bře 2017

@astyna určitě je v dnešní době být vysoký (i když znám i malé a úspěšné muže), ale pokud má zakladatelka diskuze pochybnosti, není na co čekat.

astyna
16. bře 2017

@nursinka86
pokud to nemají v rodině, tak to donutí k zamyšlení. My jsme hodně vysoká rodina - já se svými 180 jsem v rodině nejmenší. Neteř má výšku chlapce také ve 12 letech, nyní v 15 letech už má 185 cm, ale prý se to už zpomaluje.