Puberťáci

ewule24
7. lis 2009

Ahoj holky,máteli doma díte které se dostává do puberty nebo už je v pubertě pište sem!!

lucisa
26. zář 2014

@andrissek synátor teda frajer v klóbrču 😉

andrissek
26. zář 2014

@lucisa děkuji moc za přání 😉 😉 😉
Ano to taky doma slýchám když má 4-5 ,ale však mám ještě 1 nebo dvojku,nebo však já si to opravím grrrrr 😠 🙂 .To šílím .
Také když už několikrát říkám ať si uklidí,tak potom to lítá 🙂 🙂 jinak to nejde 😝 .
No jo kloubouky tech u nás je 🙂 🙂 🙂 mají je rádi oba dcera i syn 🙂

hvezdnenebe
27. zář 2014

@andrissek @lucisa koukám, že problém s respektováním autorit je častější než jsem si myslela 🙂 kopretina se celkem srovnala a tím, že je teď v nové škole, tolik si nedovolí vyskakovat. ale uvidíme co časem....
@lucisa 😀 😀 moje mamina praktikovala něco podobného - vyházela nám na prostředek pokoje všechny šuplíky a měli jsme o zábavu postaráno. kopretině jsem to udělala asi dvakrát. jako menší byla děsný bordelář, pak jí to v hlavě naštěstí přepnulo. no a hlavně - už nějaký čas jí v zájmu zachování vlastního duševního zdraví do šuplíků a skříní nelezu 😀 na povrchu to vypadá uklizeně, jsem v klidu.
je narozená 6.11., máme to podobně holky.
@evvina vítej 😉

evvina
27. zář 2014

Tak s úklidem je to u nás to samý. Pořád prská, prý to není moje to udělala Lucka. Radši si zaleze k sobě na postel s knížkou a dělá že tam není ono se to samo uklidí. A Lucka jde a uklízí aby máma nekřičela. Ale to ji nebude bavit dlouho. ted musí každý den vyklízet myčku a vynášet koš a to se mu vůbec nelíbí. A taky občas vysypu všechny šuplíky at si uklízí.
Koukám že je to všude stejný.
Ted jsou u babičky na víkend tak se vrhnu na úklid já a vyhážu věci co si s nima už nehrají ať tam mají místo.

yildiz
27. zář 2014

ja mam doma skoro 17letou pubertacku ..ale musim rici, ze u ni ani zadna puberta poradne nebyla 😀 jako totalne super holka 😀 mozna si tu pubertu pak nekdy v dospelosti vybere ? 😀 jako do ted zadny problem s ni nebyl !!! je fakt se se od mala venuje konim a porad ji to drzi takze mozna i tim , zadne problemy nebyly a nejsou 🙂...zato mam doma jeste dalsi dve zabky ...takze tam si myslim, ze me to pak ceka 🙂 ale jeste jsou male a maji max detskou a mimi pubertu 🙂 - mladsi je 2.5 skoro a nejmladsi 6mes 😀 ale zlaticka jsou to vsechny tri 😀

lucisa
27. zář 2014

@evvina nepovídej, že musí tvůj chlapeček vyklízet myčku? 😀
Abych tě uvedla do obrazu, naše starší slečny to mají taky jako povinnost, nejdřív na střídačku, teď jsme dali po týdnu, ale stejně se furt hádají a já se rozčiluju, že je myčka plná, dřez plný a nemám kde vařit, umýt zeleninu....
A jejich argumenty? Tedy hlavně té nejstarší - že nemají žádné dětství, že po nich pořád chceme nějaké povinnosti a pomáhat, a že ostatní nic takového dělat nemusí.
A to mají chuděrky a povinnosti doma fakt jen tu myčku a udržovat pořádek u sebe v pokoji.
Už jsem vážně přemýšlela, že jim přidám další věci.
Paradoxem je, že když už se vrhají na myčku, tak jim jde ochotně pomáhat nejmenší, kolikrát i ta nejmenší začne, vytáhnu jí ostré nože a pomůžu uklidit věci do vrchních skříněk, kam nedosáhne, ale příbory, talíř, hrnce, misky, to všechno pěkně zvládá.
A holky, když už myčku vyklidí, tak šílím, nádobí rvou do skříněk tak, že jak ji pak otevřu, tak v lepším případě nic nenajdu na svém místě a v horším se na mě vysype hromada věcí, protože dávají velké na malé, místo aby je srovnali do sebe podle velikostí a tak bych mohla pokračovat. 😝

lucisa
27. zář 2014

@yildiz buď ráda a moc to neříkej nahlas 😀
Kámoška měla první dceru a ta byla jak hodinky, ve všem poslechla, vše udělala, normálně prototyp nejhodnějšího dítěte, škola v pohodě, samé ušlechtilé koníčky, špigl nygl v dětském, všechny hračky uklizené, žádné zničené, všeho si vážila, kámoška nechápala, proč moje holky mají furt bordel, že se rozčiluju a jak mohly zapomenout něco do školy. Kolikrát mi s tím lezla na nervy, bo to vždycky začalo větou "To naše....... a blablabla, je to všechno o výchově, my jsme ji jako malé řekli jednou a stačilo to, prostě asi máme jasnou mluvu, asi jste jim to špatně vysvětlili..." moje nervy.
Pro sebe jsme si říkala, že je to tím, že mají zatím jen jedno dítě, tak se mu asi může víc věnovat, i když jsme neměla pocit, že já bych na to vyloženě kašlala.
Jenže, po nějakých 8 letech se jim podařilo znovu otěhotnět, narodil se syn a ten jim to dává sežrat 😀 😀 😀
Odmalinka šíleně uřvané dítě, nikde nevydržel být chvilku sám, furt za zadkem, hračky zničené pomalu v den nákupu, nejen své, ale i starší ségře likvidoval všechno, co mu přišlo pod ruku, nábytek počmáraný, podrbaný, polepený vším možným, venku scény, v obchodě lehací a řvoucí dítě, když nedostal, co chtěl.
V jídle vybíravý, na školu prdí, je teď tuším ve 2. třídě, totální lump 😀 😀

Nikomu nic nepřeju, ale tady jsem se fakt od srdce zasmála - najednou si stěžovala, co ten jejich furt blbne, že malé stačili říct a on jakoby byl hluchý, že nepomůže ani výprask..... 😀

a starší dcera začala zlobit právě pak kolem 12-13 roku, říkal mi společný známý, že u nich byl na návštěvě a mladá chytla od tatínka facana jak hrom, dost mě to šoklo, protože on na ni nikdy nesáhl, prý byla drzá, odsekávala mu, neřekla, kde byla, tak si to vybírají teď oba najednou a kámoška je zralá na blázinec.

andrissek
27. zář 2014

Tak koukám že to je +- všude stejné. To mě uklidňuje 🙂 🙂 🙂
S pomáháním doma mladá taky občas prská ,ale naštěstí to není nijak často (co se týká třeba nádobí),při úklidu pokojíčku tam už je to podstatně horší 😠 😠 .
@lucisa S tou kamarádkou je to docela síla.
U nás je to obráceně Denča dáva od mala zabrat ( je z prvního manželství),je to komplikovanější že u tatínka nemusí nic a já jsem potom ta nejhorší 😠 ☹ .
Syn je o hodně klidnější a oproti Denisce ted i ve škole a vůbec takovej ctižádostivější,che mít vše nejlepší atd. . To jsem u holky neznala.

andrissek
27. zář 2014

@yildiz bud ráda a trochu závidím 🙂 🙂 🙂

yildiz
27. zář 2014

@lucisa - no 😀 hezkee....ja musim rici, ze starsi fakt taky super ..😀 asi taky prototyp nej ditete ...takze brzo ji bude 18 takze ? plnoleta a ...tudiz ..i kdyz je to porad moje dite ! 🙂
no ja musim taky rici, ze narozenim druhe dcery a ted treti se teda nic nezmenilo ...jako neco si nejstarsi musela vybudovat preci jen po 14letech segra 😀 sourozenec ale v pohode ...Tynku ma rada pac Tynka ma taky rada kone 😀 tak si notuji 😀 mladsi je vecne vyvalena u pc u nejstarsi pokud je doma 😀 ze ?
a taky obe dve mladsi holky mam hodne ...zadny rev ...nocni vstavani neznam vubec ...od narozeni spi krasne to se budily max 1x na mliko jinak vubec ! takze ja si asi vytahla ten stastny los na spani a na jidlo jako no problem....mladsi ma nejmladsi moc rada a nejmensi ji ma taky rada ..takze si uz i vyhraji ..jako bugrik tady jee 😀 obcas kdyz holky spusti ukecanou ale tak asi normal jako vsude ...a hrackarna teda mega velka ale mame hodne velke prostory tak se to ztrati nebo vse "zametu" do jejich stanu a je ...😀
no uvidime az holky povyrostou 😀 ale myslim, ze puberta me asi u nich tentokrat nemine no uvidime ...😀
tak taky preji pevne nervy ..s holkama 😀 ale urcite to zvladneme no navic je ted jeste jina doba nez pred 16ti lety ..no vse je rychlejsi a tak holt ....ale dame toooo 😀

andrissek
27. zář 2014

Já myslím že mi to zase budeme mít u kluků klidnější. Jsou povahově úplně jiní 😉

yildiz
27. zář 2014

@andrissek diky ..no to je jen ta nejstarsi ...uvidime co se vyloupne s tech lumpici dvou malych 😀 jsou teda hodne zivejsi nez nejstarsi ...ale porad v mire ..jako ja mam fakt materskou "dovolenou" 😀 a klidne bych sla i do 4teho 😀

andrissek
27. zář 2014

Naše děti se mají taky hodně rádi . Hlavně nejmladší je na ty starší hodně fixovaný a ted po prázdninách hodně špatně nesl že jsou ve škole a nejsou s ním doma.

lucisa
29. zář 2014

Ahoj, dnes jsem byla ve škole poptat se na ty potyčky holek s naší Noemi. měli jako třída odpolední opékání buřtů, jakožto další stmelovací prvek třídy.

Nejdřív jsme z té třídní neměla až tak dobrý pocit, přišlo mi, že si o mě myslí, že zbytečně hysterčím, a že v podstatě nechápe, proč mám snahu něco řešit, když naše holka taky zlobí ostatní.

Pak jsme si to teda vysvětlily, popsala jsem jí naše důvody, že nechceme, aby věc došla k nějakému agresívnímu napadání a pod.
Nakonec jsem mluvila i s psycholožkou, která s nimi byla i na adapťáku začátkem školního roku.
V podstatě je přibližný závěr asi takový, že má naše mladá trošku pomalejší chtění o přizpůsobení se většině a novým podmínkám. Má snahu něco měnit v jejich systému, v podstatě jakože by se mělo 20 dětí přizpůsobit jí, namísto aby ona sama udělala totéž. Předkládá argumenty, proč jsou její nápady lepší a nejlepší....A s holkyma, se kterými má potyčky, no... dva kohouti na jednom smetišti. Spolužačka měla vůdčí pozici a NN se jí snaží z ní vyhodit, resp. ta spolužačka má možná takový dojem, tak si brání své teritorium. Nelča asi neměla přímo snahu převzít nějakou pozici, jenže je příliš suverénní a sebevědomá a na některé to působí jako červený hadr na býka. Musíme ji neustále krotit, občas má takové tendence i doma a v novém se asi předvádí ještě víc.
Po kom má to děcko taková ramena, nechápu, já rozhodně byla kecka, ale zase takový průbojný typ nejsem. Asi to bude výhoda spíš v dospělosti, ve světě se neztratí, ale teď je to spíš na škodu. Bude muset víc trénovat toleranci vůči ostatním.
Holky jí semtam něco občas udělají, na adapťáku se prý s tou jednou "kritickou" chytly za vlasy a vzájemně se škubaly (bože, dívčí válka 😝 ), ale ona je taky popichuje a zkouší, no a baby jsou baby.....
Psycholožka ještě udělá nějaký anonymní psychologický (klinický či co) obraz třídy, dělá se to stylem, že to děti netuší, co právě absolvují, a pak si nás pozve na vyhodnocení a domluvíme se, jak dál s ní pracovat.
Mimo to si ji občas vytáhne na pár minut ze třídy, kde s ní občas něco probere, a třídní mi slíbila ještě nějaké třídnické hodiny navíc, kde si to spolužáci vzájemně vyříkají, aby se to neřešilo nějakou horší cestou.

Naše mladá se bude muset holt přizpůsobit, je jasné, že jí to potrvá dýl, než přijme nové skutečnosti a bude je nejen akceptovat a tolerovat, ale i dodržovat atd. atd.

lucisa
29. zář 2014

Tak jsem se vypsala, vím, že někdo se mě na to ptal, ať pak napíšu, jak to dopadlo, tak koho to extra nezajímá, tak se omlouvám, normálně to přeskočte, já nějak neumím psát stručně 🙂

hvezdnenebe
30. zář 2014

@lucisa to jsem se ptala já 😉 ani nevíš jak jsem ráda, že to tady píšeš. protože kopretina to sice neměla až tak vyhrocené jako nela, ale taky měla svoje chvilky. v nové škole je zatím v klidu, uvidíme co bude dál.
na dívčí válku si vzpomínám ze základky. dvě spolužačky se servaly před tabulí. doslova si vjely do vlasů a škubaly se hlava nehlava 🙂 když nad tím tak přemýšlím, mám ze základky samé ´lepší´ vzpomínky 😀

renka1977
28. led 2017

mám 16 ti letého pubertáka a skoro devítiletého předpubertáka🙂

hankcu
3. bře 2017

Dobrý den,
i když vím, že sem tento příspěvek úplně nepatří, dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou. V rámci výzkumu pro svou bakalářskou práci sháním rodiče dětí (dítě do 18 let), kteří by byli ochotni vyplnit dotazník zaměřený na téma "Prožívání nemoci dítěte rodičem".
Rodičů puberťáku je nedostatek, snad mi tedy pomůžete 🙂 Prosím také tatínky, kterých je nedostatek (maminky jsou prozatím ochotnější...) 🙂
Dotazník Vám zabere přibližně 15 minut a je zcela anonymní.
Za každé vyplnění Vám předem děkuji! 🙂

https://goo.gl/forms/xSjBeAb6F3XxLTwH3

annasmyckova
3. bře 2017

@hankcu máte ho tam😉

hankcu
4. bře 2017

@annasmyckova Moc děkuji! 🙂