Ustavení bazénu na zahradě. Poradíte, inspirujete, jak máte uděláno vy?

nikoulinka
1. dub 2021

Ahoj holky, jdu si pro radu a inspiraci.
Začíná už pomalu sezóna a rozvrhujeme zahradu. Letos už chceme dát bazén na stálé místo (loni jsme jej kupovali na poslední chvíli a tak byl postaven jen provizorně. Jde o klasický tyčkový bazén o průměru 305cm.
Místo, které jsme mu vybrali, je mírně z kopečka a je hrbolaté. Hledáme proto inspiraci, jak nejjednodušeji pro něj vytvorit nějakou základnu. Dlažbu moc nechci. Uvažuju spíše nad OSB deskou nebo něco takového. U OSB desky ale vaham. Nevím, kolik by vydrzela, když by ležela na hlíně. Můžu poprosit o rady a inspirace, nejlépe i s foto, jak máte uděláno vy? 🙂

kosi_cek
1. dub 2021

OSB deska podle mě moc nevydrží a terén tak jako tak bude třeba srovnat..Taky jsme se k tomu dopracovali až časem, ale je to tak opravdu nejlepší, rovnala jsem opravdu s vodováhou, vykopala jsem jakousi díru, pár cm hlubokou a do ní jsme nasypaly jemný písek..to je asi nejjednodušší. Začínali jsme kobercem na hlíně a to nebyl dobrý nápad..Leda by se ta vrstva hlíny důkladně prosela a zbavila všech hrubších částí, hlavně kamenů a kamínků, vždy si totiž pod tlakem vody našel nějaký cestu skrze dno...

berenika39
1. dub 2021

my jsme měli bazén na osb deskách dvě sezony a vydrželo to.

marcicek84
1. dub 2021

@nikoulinka musis najit slunne misto,co nejdal od stromu,aby ti tam nepadal odpad ze stromu,pak musis vyrovnat teren staci tak,ze kde je nejniz seskrabnes travu a kde je bys vodovahou vykopes pozadovany tvar,vyrovnas a zasypes prosatym piskem vrstvou 2 mm,na to je dobre jeste dat geotextilni polozku proti prorustani korenu a jako ochrana dna.Nekteri to staveji na polystyren (daji se koupit takove ctverce, ktere k sobe poskladas a na to to postavis) .Jini daji dospodu dlazbu ale i tak bych na dlazbu asi dala tu geotextilni podlozku.

nikoulinka
autor
2. dub 2021

Díky za rady 🙂 To, že budu tak jako tak muset rovnat půdu, je mi jasné no 🙂 jen pr*at se do toho i dlažbou, se mi právě už nechce. Zrovna jsem dobouchala chodník na zahrade, který jsem dělala 4 dny a děkuji pěkně 😂 proto právě hledám nějakou alternativu 🙂

terezia10
4. dub 2021

@nikoulinka my budeme dávat umělý trávník

nikoulinka
autor
4. dub 2021

@terezia10 jo, taky mě už napadlo. Chtěla jsem něco ale pevnějšího. Uvidím, co vůbec bude sehnatelne, a jak moc práce kolem čeho bude 😅

terezia10
4. dub 2021

@nikoulinka my budeme mít jako umělou dlažbu s imitaci trávníku to by mělo vydržet věky

nikoulinka
autor
5. dub 2021

@terezia10 nemáš nějaký odkaz, nebo fotku, jak to vypadá?

terezia10
5. dub 2021

Manželovi se uz nechce nic betonová prave jsme dělaly loni schody a to stačilo 😃
@nikoulinka

nikoulinka
autor
5. dub 2021

@terezia10 a to je super ty jo. To vypadá jako dobrej nápad 😅 My právě taky loni, od jara do podzimu jen betonovali - schody, chodniky, opravky. Teď jsem akorát dobouchala příchozí chodník dlažbou. A teď už to právě nechci ani vidět 😅 Ale toto vypadá jak dobrej nápad 🙂 Dík za tip!