• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

16. ledna 2017 
uzené s bram kaší nebo zelím a bram knedlem ...
1. led 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dojídáme mso na paprice s haluškama. Na odpoledne máme v ledničce dort z piškotů, banánů a zakysanky.
1. led 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes byla čočková polévka :wink: ,a děti si přály tvarohové knedlíky plněné jablky :wink:
1. led 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čočka s vajíčkem :wink:
1. led 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Byli jsme na obědě u tchýně :sweat_smile: byla svíčková s knedlíkem s citonkem,jeřabinovým kompotem a šlehajdou :dizzy_face: -no podstatné je,že jsem nemusela vařit :grinning:
Přeji všem hezký Nový rok :wink:
1. led 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
uzené s bramborovou kaší
1. led 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
vyvar, cervena cocka s volskym vokem a parkem
1. led 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovězí vývar, plněné kuřecí a vepřové řízky s bramborem
1. led 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nebyl by nějaký ozkoušený receptík jak naložit se starším chlebem? Máme ho fakt dost, takže bychom se utopinkovali.
1. led 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur vim ze se z chleba dela sladky dort,neznas? ale ted z hlavy nevim,nemam ozkousene, chleba nadrobit ovoce, marmelada...
1. led 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Zuzi a co ho nechat ztvrdnout na strouhanku? nebo ho prostě nakrájej na plátky a nastrkej do mražáku :wink:
1. led 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur nebo se z toho dá ještě udělat čokoládová žemlovka ale recept na ni jsem ztratila :frowning2: bylo to nějak že se rozpustila čokoláda, smíchala s vajíčkem (a možná ještě něčím) do toho se chleba namáčel a vkládal do zapékací misky a..... jak to bylo dál si nevzpomenu :frowning2:
1. led 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli mražák je plnej a chleba už je bohužel tři dny starej takže už nic moc. Teď jsem našla na netu recept na chlebové braboráčky "chleboráčky" tak je asi zítra zkusím.
@moudivlacek tak to slyším poprvé. Pokud bys ještě někde našla tak ho určitě někdy zkusím :slight_smile:
1. led 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur bezte krmit kaceny :sweat_smile:

jinak u nas sme meli cockovou polevku a uzene s br kasi a k veceri domaci francouzky chlebik. (jsem ted pani pekarka od jeziska jsem dostala domaci pekarnu,tak porad se cpeme chlebem :sweat_smile: )
1. led 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mamkamarketa taky se těším až po roce kdy byla chudinka zabalená vytáhnu pekárnu :slight_smile:
1. led 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhur http://www.fcfwarminster.org.uk/data/pgveil.pdf
bohuzel cesky jsem nenasla,ale je to toto

http://www.astray.com/recipes/?show=Bondepige%20med%20slor%20(veiled%20country%20lass)
trosku jina varianta
ale nevim,jak to chutna, sama jsem nedelala
1. led 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek děkuju, pokusím se přeložit a převést míry :grinning:
1. led 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur česky je to "selská dívka pod závojem" :

Jablečný moučník: Selská dívka pod závojem
Oloupeme 1/2 kg jablek, připravíme si talíř nastrouhaného chleba, 2 lžíce cukru, máslo, čokoládu a šlehačku.
Jablka zbavíme jádřinců, oloupeme je a dusíme na másle do změknutí. Nastrouhaný chléb smícháme s máslem a cukrem a opražíme dokřupava. Do mísy střídavě vrstvíme smažený chléb, dušená jablka a opět smažený chléb. Vše posypeme strouhanou čokoládou a celé pokryjeme šlehačkou.
1. led 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám vytáhlé mleté maso, takže nejspíš budou buď holanský řízky nebo to zapeču s bramborama, ještě nevím.
2. led 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
polévka zbyla ještě čočková ze včera,a k druhému budou těstoviny-vrtulky s kuřecím masem a brokolicí :slight_smile:
2. led 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, takovej blbej dotaz - jak děláte šťouchaný brambory s cibulkou? Párkrát jsem je jedla, ale doma se mi pořád ne a ne povést, prostě to není ono :unamused:
2. led 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii zalezi jestli s jarni cibulkou nebo normalni cibuli? ja si osmahnu cibulku(opravdu az ztmavne a je hadrova) a rozstoucham to s varenyma bramborama,pokud se ti to zda malo mastny pridej kousek masla,ja jeste davam strouhany syr
nebo do varenych brambor nakrajet cerstvou jarni cibullkou,kousek masla, (ja zase dam i syr)
dobre je oboje
2. led 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa Myslím normální cibuli. A krájíš ji na kostičky nebo na půlměsíčky?
2. led 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii na drobno-na kosticky
2. led 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Polívku dojíme čočkovku a uděláme si zapečený brambory. Zítra fazole po boloňsku :dizzy_face: táta povídá, že máme nadýmavej týden :grinning:
2. led 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kachnu, červené zelí a BK
2. led 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska ryba a pečený brambor
2. led 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii někdo dává do těch šťouchaných brambor tu cibulku osmaženou a zalitou kapkou smetany, ono to zjemní.
2. led 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabcav ty jsi poklad :slight_smile: Já a angličtina se moc rádi nemáme. Jsem spíš němčinářka.
2. led 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur my děláme ze staršího chleba,že ho obalím ve vajíčku a osmažím, :wink: prostě chleba ve vajíčku :grinning:
2. led 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek