Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

weri1
26. čer 2012

holky, peču chleba v pekárně a někdy se povede a někdy ne, neupeče se.....ale tak i tak mi nikdy nevykyne....když jsem kupovala směsi v Lidlu, tak jsem ty chleby měla vždy celou formu, teď toho chleba mám půlku vždy

michamicha
26. čer 2012

@weri1 a kolik dáváš mouky a na jaký program pečeš? já mám vyzkoušený, že když dělám podle jednoho receptu na normální (3hodinový program) nebo na rychlý (asi 2h10min) program, tak na ten rychlý je ten chleba menší tak o 1/3 než když peču na ten normální program. Jinak teda peču z 650g mouky (míchám různý druhy dohromady) a na normální program mi to vykyne na plnou formu, na ten rychlý to vykyne jen cca do poloviny

michamicha
26. čer 2012

@weri1 jo a droždí dávám jen sušený

weri1
26. čer 2012

@michamicha mám recept od jedné maminky tady z MK, první 2 chleby dobrý, dávám půl kila mouky hl a celozrnné a peču na celozrnný program....teď jsem dělala čistě celozrnný a je z půlky sypkej 🙂

weri1
26. čer 2012

@michamicha taky jen sušený....a

weri1
26. čer 2012

@michamicha ani nevím že je tam rychlý program 🙂 peče se mi to vždy 3h a 40 min

michamicha
26. čer 2012

@weri1 a co máš za pekárnu? já mám etu delicca a z těch 12 programů jsem zkoušela asi jen polovinu 😅

weri1
26. čer 2012

@michamicha tesco ....mě je spíše divný, že jednou dobrý a jednou ne 😅

michamicha
26. čer 2012

@weri1 no to je divný 😖 a byla to vždycky mouka nebo droždí z jednoho stejnýho balení? mně se třeba stalo, že mi trošku navlhla mouka a nekynulo to moc dobře ☹ teď už si mouku přesypávám do plechovek od UM (900g HA BEBA - vejde se tam celý kilo mouky 🙂 ) a od tý doby žádná "nehoda" 🙂

weri1
26. čer 2012

@michamicha a dáš mi recept na ten tvůj chlebíček ? 🙂

michamicha
26. čer 2012

@weri1 já peču převážně jenom tenhle http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3742 a pak občas i bílý toustový http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3650 jen do něj dávám místo normálního mléka rýžové z DMka, aby ho mohl jíst i malej 😉

timbouctou
26. čer 2012

@weri1
@michamicha
holky, já mám blbou zkušenost s moukama z Lidlu a s Babiččinou volbou. Jinak taky peču chleby z Lidlu, jsou moc dobré, zrovna jeden dojídáme. Ale ta mouka je na pytel, jednou jsem z toho zkusila dělat vánoční cukroví a celou dávku jsem musela vyhodit, se to rozteklo. A ani to dobře nehustí omáčku či polívku. Babiččina volba to samý v bledě modrým 😠 takže to klidně může být moukou, že se to nedaří.

weri1
26. čer 2012

@timbouctou tak já kupuji bud babiččinu nebo z větrova.....já vím že to může být moukou, ale pořád používám na chleba ty samý mouky, proto je mi to divný

michamicha
26. čer 2012

@timbouctou já kupuju většinou Penam nebo celozrnný mouky od Alnatury

timbouctou
26. čer 2012

@michamicha zkusím ten bílý s obměnou celozrnné mouky 🙂 a jakou máš velikost pekárny? Já mám max 750, vejde se to tam?

michamicha
26. čer 2012

@timbouctou já mam max. 1,3kg a když peču ten toustový, tak mi to vyskočí až skoro nahoru k okýnku, tak bych možná zkusila nejdřív z poloviční dávky 😉

eriska
27. čer 2012

Ahoj holky, nějako opět nestíhám☹
dneska jedeme za kamarádkou, takže netuším, co bude dobrého😉k večeři naložená čína s novým brambůrkem a super dresin z mrkve
včera rizoto s kuřecím masem a kukuřicí, kuřecí vývar
pondělí kapustová polívka a housky
neděle u babinky zeleninová polívečka a jahodové knedlíky
sobota u další babinky koprovka a vdolky

a o víkendu na samosběru nasbíráno 13kg jahod, takže zavařené marmelády a kompoty🙂

marhulinka
27. čer 2012

U nás dnes polévka kmínová s kapáním a kuřecí plátek se zeleninovou omáčkou a polentovým knedlíkem.
Když bude odpol.čas,tak chci premiérově udělat trdelníky 😵

nikiii
27. čer 2012

@marhulinka Jéééééééé, trdelníky miluju, ale ještě jsem je nezkoušela. Jakej máš na to receptík???

kristi
27. čer 2012

my jsme dneska s Miou samy doma, obed si dame nekde venku a k veceri to vidim na kuskus s kuretem

1luciferka1
27. čer 2012

mám tady 3kila jakod, co potřebují nutně zpracovat, co s nima???? domácí marmeláda? je to náročné? a ještě půl kila borůvek 😎

zizala79
27. čer 2012

@1luciferka1 borůvky bych dala na posezení s cukrem 😵 nechceš z jahod zmrzlinu? teda rozmačkat a zamrazit?

1luciferka1
27. čer 2012

@zizala79 hmm, to bych mohla, takže rozmačkám, dám cukřík a zamrazím? nic víc?

luznicarka
27. čer 2012

@1luciferka1 Luci jahodová marmoška taky není těžká já jahody rozmixuju s cukrem a dávám do formiček na nanuky a když to chci vylepšit míchnu je se smetanou ke šlehání a to sou pak nanuky mňam a jinak na marmošku taky mixnu dám do hrnce přidám gelfix a to ten 3:1 a želírovací cukr taky ten 3:1 a ještě trochu kyseliny citronový a cukr podle chuti a svařím dám do skleniček zavřu otočím dnem vzhůru a nechám schladnout 🙂 a z borůvek kynutej koláč klasický kynutý těsto do koláčový formy vysypu borůvkama a dám žmolenku a šílená ňamka 🙂

1luciferka1
27. čer 2012

@luznicarka dík, borůvky už baštím s cukrem 😀 s kynutým těstem nejsem kámoška 😝

luznicarka
27. čer 2012

@1luciferka1 Mno tak to pak jo 🙂

zizala79
27. čer 2012

@1luciferka1 já bch to tak udělala, jj, rozmačkat a cukr a šup do mrazáku 😵

zuzi82
27. čer 2012

My jdeme dnes na obídek do restaurace oslavit moje narozky. Zítra nastupuju do porodnice, tak to bude na chvíli moje poslední dobré jídlo. 😀

handm
27. čer 2012

ahoj, po delší době😉🙂 U nás dneska kedlubnové placičky s mrkví a bramborem, prcek snědl 3 kousky 😀😀😀

dooriska
27. čer 2012

hrachovou kaši s párkem