Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

tina1506
30. čer 2012

@julka11 není zač, dejte vědět, jak chutnala 😉

lenam
30. čer 2012

@nikiii Můžu se zeptat jak děláš květákové placičky?
My včera měli kuře na paprice podle receptu Kristi a výborný. Dneska Maďarský perkelt podle Apetitu a mňamka 🙂

kristi
1. črc 2012

@lenam no, to kure neni muj recept, ale je fakt vyborny.....

my meli o vikendu zatim cca toto:

blandik
1. črc 2012

Dnes pokus - kukuřičné těstoviny s mátovobazalkovým pestem z balkonové zahrádky, k tomu glazovaná karotka, jelikož dítě asi pesto odmítne.

lajcikova
1. črc 2012

těstovinovy salát s kuř.masema domácí majonezou s mléka 🙂

blandik
1. črc 2012

@zizala79 - prosím, jak děláš broskvové nanuky? Já včera udělala jahodovou zmrzlinu a koupila kornoutky a je to úspěch..tak chci pokračovat v domácím zmrzlinování:o)

karmenta
1. črc 2012

Dnes "květák pod peřinou" a zeleninová obloha, zítra kapr s bramborovým salátem.

blandik
1. črc 2012

@karmenta - prosím, co je květák pod peřinou? Hledám inspiraci, protože mám období, kdy mám pocit, že jen jíme květák s bramborem, rýži se zeleninou..prostě nula inspirace.

heaven_angel
1. črc 2012

ještě mi zbyly plněné papriky od včera, ale odhodlávám se, že si udělám jahodové knedlíky.. jen kdyby nebylo takový vedro, fuj..

maxinkaa
1. črc 2012

Dnes oběd u tchýně-Kuřecí rarášky, brambory, zeleninová obloha, Míša řezy 😉

handm
1. črc 2012

U nás dneska tvarohové knedlíky s třešňěma😉 😀 A teď už si dáváme jen ledovou kávu a "funíme" 😀😀😀

pitruskaskarolinkou
1. črc 2012

vepřové závitky na paprice s ryzí 🙂

zizala79
1. črc 2012

@blandik z konzervovaých, ale dalo by se jistě aj z čerstvých. rozkrájím a rozmixuju půlky broskví a podle potřeby přidám šťávu, aby to bylo kompaktní. čerstvý jahody jsou určitě lepší 😉
chci se dostat i k "normální" smetanové domácí zmrzlině, recept jsem viděla na netu, ale nestáhla, tak zas budu hledat

krakorka
1. črc 2012

Dnes byla čína 😉

misicka455
1. črc 2012

těstoviny s kuřecím masem a špenátem posypané strouhanou nivou 😵

nikiii
1. črc 2012

Uvařím květák, rozmačkám, k tomu 2 vajíčka, sůl, pepř, vegetu, cibuli, česnek, majoránka, může být na kostičky anglická (tu já nedávám), a do toho hooodně strouhanky, propatlat, pak uhňácat placičky a smažím na pánvičce na oleji. Chce to té strouhanky opravdu docela dost, jinak se to rozpadá. Milujeme to celá rodina, dokonce i manžel 😕 😕 😕

blandik
1. črc 2012

@zizala79 - aha, děkuji. TAžek takovou dřeň. Já dělala včera jahodovou, prošla jsem net- ale nechtěla jsem použít šlehané bílky a neměly jsem šlehačku..takže nakonec jsem si vymyslela - dva banány, něco přes půl kila jahod, pak smetanu (10%) a velikou lžíci medu - rozmixovat - nalít do misky..a pak jsem ještě rozmíchala v kysané smetaně - 30% - lžíci medu a udělala jsem do té jahodové taková kolečka, a nemíchala dohromady...v mrazáku jsem to pak po asi osmi hodinách trošku prosekala, nebyla ještě tuhá..ale ráno už to byla taková více méně kost..ale i tak dobrý:o) se všichni olizujem..

weri1
1. črc 2012

@lajcikova jak děláš domácí majonezu?

lajcikova
1. črc 2012

@weri1 1díl mléka(100ml)a 2díly oleje,trochu soli a pepře-vyšleham tyčovým mixerem,když přidáš cibuli a okurky tak máš tatarku 😉

weri1
1. črc 2012

@lajcikova děkuji

zuhur
1. črc 2012

Tak já přidávám můj příspěvek k dnešní grilovačce - tři chlebíky:
pšenično-žitný s uzeným a cibulí
pšenično žitný s majoránkou a česnekem
pšenično-žitno-špaldový s kmínem a špaldovými vločkami

Domácí máslo - přírodní a bylinkové a začínám se zlepšovat i s domácí šunkou - tentokrát kuřecí s bylinkovou solí

neu.sona
1. črc 2012

@zuhur Teeda to je krása 🙂. To těsto na chlebíky děláš ručně nebo v pekárně? A dáš mi na ně recept? I na ty máslíčka prosím 🙂?

Děkuji moc !

zuhur
1. črc 2012

@neu.sona těsto dělá pekárna - ta ho umí líp 😀 Recepty jsou v diskuzi na stránkách 424 a 435. Dva chlebíky mají stejné těsto jen je do jednoho přidaná cibule a uzené a do druhého česnek a majoránka. Prý je vynikající i se škvarky, ale zatím nemám ozkoušeno.

Domácí máslo: smetanu (33 nebo 40%) si naliješ do misky a šleháš dokud se ti nevytvoří hrudky plovoucí ve vodě. Mě to ručním šlehačem trvalo cca 6 minut. Po té propláchneš přes plínu (tekutinu vyliješ), zbytek ještě propláchneš ve studené vodě, vyždímáš a dáš do misky a do lednice. Do jedné jsem přidala nasekané bylinky a určitě můžeš přidat i trošku mořské soli.

neu.sona
1. črc 2012

@zuhur děkuji 🙂 a jakou máš pekárnu? pořád teď dumám, jakou si pořídit 🙂

zuhur
1. črc 2012

@neu.sona já mám Moulinex XXL - vyhovovalo mi, že se tam dá udělat i 1,5 kilový chlebík. V poslední době, ale peču chleba hodně v troubě a pekárna jen míchá těsta - na to je ovšem suprová.

neu.sona
1. črc 2012

@zuhur super, tak na tu mám přesně zálusk 🙂. Takže asi dobrá volba 🙂

zuhur
1. črc 2012

@neu.sona já jsem s ní spokojená. Nemůžu moc porovnávat prý je hlučnější, ale ona má asi každá něco. Každopádně já si nemůžu stěžovat.

lenam
1. črc 2012

@zuhur Můžu se zeptat, jak potom ten chléb v troubě pečeš. Na kolik stupňů, jak dlouho a jen na nějakém plechu? Děkuji.

neu.sona
1. črc 2012

@zuhur Já si myslím, že bude výborná. Ještě se zeptám, mouky kupuješ kde? Děkuji.

zuhur
1. črc 2012

@lenam těsto dám z pekárny na plech s pečícím papírem a nechám ještě cca 30 minut kynout. Troubu si vyhřeju na 200°C a dám si do něj už od začátku plech nebo hrnec s vodou - aby už ve chvíli kdy vkládám těsto byla trouba "vypařená" po deseti minutách stáhnu na 180°C a peču ještě cca 30 minut. Minimálně dvakrát potírám buď vodou nebo ten s česnekem olivovým olejem.