• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

20. ledna 2017 
Ahoj holky. U nás dnes hovězí na hříbkách s knedlíkem.
14. kvě 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mixovaná polévka ze zelené cibulkové natě, květáku a mrkve s bramborem - konečně jsem objevila, jak tu nať, pokud není úplně mladá zpracovat :slight_smile:
Placičky z polenty, špenátu a medvědího česneku s jogurtovým dipem (jogurt, pažitka, petrželová nať, trošku dijonské hořčice a trošičku soli)... Nenafoceno - sežráno rychleji :wink:

Pokud někdo děláte miminům příkrmy, tak naše slečna (7m) se dnes šla utlouct po směsi: králík, mrkev, rajče, cibule + jáhly.
14. kvě 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xuxie Moc Ti děkuju! Máme stejné chutě a zvyklosti, tak je můžem příště zase zkonfrontovat.
14. kvě 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@2veverka budu se těšit :slight_smile:
14. kvě 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vepřová játra na pivu, rýže, česneková omáčka, hovězí, knedlík, fazolová polévka
14. kvě 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xuxie můžu se zeptat na ty placičky z polenty? Jednou jsem z ní něco chtěla vařit a moc se to nepovedlo, mohla bys mi prosím poslat recept? Vypadá zajímavě.
14. kvě 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula polenta je sama o sobě dost bez chuti a nevábná :slight_smile:
Samotnou polentu jako přílohu dělám taky, ta se uvaří ve vodě se solí/ ve vývaru a přidáš třeba bylinky, pak to naleješ na pečící papír a upečeš, pak krájíš. Taky to jde smažit na oleji jako bramboráčky, ale já ta smažená jídla moc nemusím :slight_smile:

Tyhle placky jsem dělala podobně, nejdříve jsem uvařila tu poentovou kaši ve slané vodě, ve druhém kastrůlku nechala zavadnout na trošce oleje špenát a medvědí česnek. Pak všechno smíchala a zapekla na pečícím papíře s jedním vajíčkem vmíchaným do toho (nech to vystydnout, aby se nezdrcnul bílek). Pokud máte rádi sýr, je to moc dobré poprášit parmazánem. No a ten jogurt k tomu, případně zakysaná smetana. Je to dobré i studené

Doufám, źe bude chutnat :wink:
14. kvě 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xuxie Dáváš malé cibuli? Já se pořád nějak bojím :astonished: Ale je fakt, že z domácího mi toho moc nechce a tak zvažuju, zda jí z toho neudělat "skleničku" :grinning: Ve stylu přidám cibuli, rajče (oni mají protlak) a případně víc bylinek...
14. kvě 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@handm ta bez cibule nechce nic :slight_smile: dávám jednu malou na cca tři porce (ona to i večeří)
14. kvě 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
14. kvě 2013 ve 21:15 • lkasparo
@handm z bylinek zatím jenom petrželovou nať (ta jí ale moc nejede) a bazalku (ta pro změnu jo) :wink:
14. kvě 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xuxie Tak jí asi zkusím... skleničku mi sní celou, těch 190g a domácího max 150 a to většinou ještě výrazně méně... 150 jen v případě brambor se špenátem a žloutkem, to je hit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak zkusím cibuli! Dík za tip. Doberu, co mám namraženo poslední zbytky a pojedu v novém stylu...
14. kvě 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xuxie já bylinky právě zatím nezkoušela. Dávám špetku kmínu a stejně nechce.. ale asi to souvisí i s těma zubama :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když zas ovoce a jogurt jí, tka já nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: potvurka jedna..
14. kvě 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@handm vidíš, já prubnu ten špenát se žloutkem, ten zatím vytrvale odmítala :slight_smile:
Děkuji :wink:
14. kvě 2013 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xuxie u nás je to fakt největší štěstí, když má nastrouhaný (bohužel když je pomačkaný vidličkou, ksichtí se) žloutek v těch bramborách a špenátu. Chrochtá blahem :grinning::grinning::grinning:
14. kvě 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera na večeři mléčná rýže s kokosovým mlékem, dnes na oběd mrkvovo-masové kuličky s bramborem
14. kvě 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@xuxie díky moc, vyzkouším :slight_smile:
14. kvě 2013 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prďola dnes a zítra silný kuřecí vývar se zeleninkou a nudlema, já tousty s mortadellou a goudou. Min. týden dovolená ve Francii, prostě jsem tam MUSELA všechny ty úžasné dobroty ochutnat a přivezla jsem si sebou dvě kila navíc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aaadus Jak delas prosim ty mrkvovo masove kulicky? vypada to krasne
15. kvě 2013 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
zelenino-masový vývar, špenát s bramborem a vejcem
15. kvě 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vepřové na houbách, těstoviny, rajčatový salát
15. kvě 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kuřecí špízy s paprikou,cibulí,slaninou s bram. kaší :slight_smile:
15. kvě 2013 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
15. kvě 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
my dnes máme plněnou sekanou a bram. kaši a okurkový salát a pekla jsem 2 štrůdly jeden klasika a jeden s tvarohem a višněma
15. kvě 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
bramboračka, pečená kuřecí prsa s kořením co dům dal a tymiánové brambory pečené na cibuli a česneku
16. kvě 2013 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
gulášová polévka a palačinky, a pak huráááá ven.
16. kvě 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hovězí vývar s domacíma nudlama ze včerejška a dnes jsem uvařila jen koprovou omáčku s bramborem a vajíčkem.
16. kvě 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
prcek vývar od včerejška, já zeleninové lečo s vejcem a ciabattu
16. kvě 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes byla rychlovka-krupičná kaše a k večeři udělám kvasnicovou pomazánku

zitra francouzské brambory
16. kvě 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. kvě 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek