Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kammka
14. zář 2013

dnes kuře pečeené na zelenině (cuketa,paprika,rajské,cibule) s brambory, polévka uzená s kroupami
zítra kuřecí polévka a asi koprovka s knedlem nebo bramborem, vařená vajíčka...
k večeři jsem dělala vaječné omelety se sýrem
zítra asi udělám večer palačinky--- už je to skoro nedělní rrituál, máme je každou chvíli, zbytky v pondělí k snídani..

kammka
14. zář 2013

jinak musím říct, že mně bohužel poslední dobou vaření strašně nebaví....
docela mi tu chybí brusinka...

eimmy
14. zář 2013

kde vlastně je brusinka ??

kammka
14. zář 2013

@eimmy v práci :-/

kammka
15. zář 2013

tak tatínek s dcérunkou vyrazili na švestky, snad nějaký donesou, pokud to už všechno nespadlo.. kolem koňskejch výběhů jich je takových divokých dost..to by potom byly k obědu ovocné knedle...a koprovka asi k večeři 🙂

kammka
15. zář 2013

a pokud někdo potřebuje tip na večeři pro chlapa:
Ukrajinský salátek

rajčata
stroužků česneku tolik, co rajčat
jemně strouhaný eidam asi stejná hromádka jako pokrájených rajčat
majolka dle chuti
sůl ani další ochucovadla myslím nejsou třeba, stejně je to cejtit jenom česnekem..slanou chuť dodá sýr
nejlepší s bílým pečivem
doporučuju zapít pivem

nic pro žlučníkáře, ale mňamka úžasná. pokud máte jen trochu rádi česnek..

helcenka
16. zář 2013

Dnes tradičně dojídáme, co zbylo z víkendu a ani zítra nebudu muset vařit, zbylo toho dost, tak to nějak poskládám dohromady, maximálně dovařím nějakou přílohu. Ale upečeme lentilkovou bábovku a perníčky, aspoň se zaměstnáme v tomhle počasí.

katka_mel
17. zář 2013

Ahoj. U nás je dnes uzená kroupová polévka a špenát s bramborem/br. knedlíkem a vajíčkem.

helcenka
17. zář 2013

Holky, prosím, poraďte mi, mám doma řepu a děti ji chtějí zavařit do sklenic, ale já vůbec nevím, jak na to. Jestli ji předtím povařit, nebo ji tam rovnou nakrájet a jaký nálev? Netuším, máte někdo nějakou zkušenost?

anoli85
17. zář 2013

Holky kuchařinky, potřebuji poradit. Dostali jsme od známých prsa z divoké husy a vůbec netuším, co z nich uvařit? Moc se mi nechce je dělat se zelím a knedlíkam, jak mi bylo doporučeno, ale radši bych něco "lepšího". Nemá na ně někdo nějaký dobrý recept??

1luciferka1
17. zář 2013

hovězí vývar s játrovýma knedlíčkama a celozrnné špecle s anglickou, uzeným a kysaným zelím

punky
17. zář 2013

sojove platky plnene sunkou a syrem obalene v hrasce,zeleninovi salatek a brambory v pare.k veceri borst od babicky 🙂

ladie
18. zář 2013

Svíčková s celozrnným knedlíkem (vařila jsem před nějakou dobou, dneska jen vytáhla z mražáku 😀 ). K večeři bude pečené kuře, brambory a rajč.salát.

punky
19. zář 2013

brambory na pare,tvaruzek s cesnekem a bylinkami,maslicko a kefir a k vece nejaka polivecka 🙂

beruskanula
19. zář 2013

včera holandské řízky s br. kaší
dnes špagety s kuřecím masem
zítra a v sobotu žemlovka

zuzuli83
19. zář 2013

ahoj holky, nemáte někdo nějaký ověřený recept na směs na topinky? Chtěla bych ji i zavařit. Díky 🙂

lenkazdenek
19. zář 2013

@helcenka já jsem ji vždycky povařila 🙂
U nás včera kovbojské fazole ,dneska segedínský guláš a k večeři kynou lívance se skořicí a cukrem 🙂

ladie
19. zář 2013

Kuře na paprice, knedlík

helcenka
19. zář 2013

@lenkazdenek - jéé a jaký jsi dělala nálev? Nechci žádný pikantní, koukala jsem, že se hodně dává třeba křen a tak, ale já mám děti malý a já s manželem ji rádi nemáme, tak radši něco jemnějšího 😀
A povařit vcelku nebo už nakrájenou, neztratí pak barvu? Vůbec nevím, jak na ni. Jinak zavařuju a dělám marmelády ostošest, nějak mě to chytlo, ale řepa, to fakt nevím, asi proto, že ji nejím.

lenkazdenek
19. zář 2013

@helcenka vařila jsem v celku jen oloupanou,stačí do poloměka a pa knakrájet na kostičky ,nálev dělám sladkokyselý jako bývá ten ve skleničkách,někde ho mám napsanej,z hlavy si to nepamatuju a předloni jsem jí zavařila tolik ,že jsem už 2 roky nezavařovala 😅 ,jinak třba známá dělá i ze syrový ,nastrouhá ji s křenem a pak ji nalůoží,ale nevím jak -není nad to přijít k hoovému 🙂

helcenka
19. zář 2013

@lenkazdenek - já zavařuju docela ráda, ale řepu si vyžádal malej, že mu ve školce hrozně chutná, no tak jsem ji letos pořídila, už na ni doma týden koukám a nevím, jak na ní, aby to dětem chutnalo a nevyhodilo se to, protože já ani manžel ji určitě dojídat nebudeme 😝 .
S tím křenem je hodně receptů, ale to by mi děti nejedly. O víkendu něco zkusím, tak snad se to povede.

lenkazdenek
19. zář 2013

@helcenka u nás se jí docela hodně,já předloni dostala od kolegyně z práce,její rodiče maj pole a tam jí pěstují,jinak jsme dřív musely i dokupovat když nebyla ,je dobře že malýmu chutná-řepa je zdravá 😉 😀 budu držet palce ať se povede 😉

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
helcenka
20. zář 2013

Ve středu zelené fazolky dušené, vepřová panenka opečená na pánvi a těstoviny, včera to prďola dojídala a já byla na rohlíku, protože se dostavila jakási střevní viroza.
Dnes pečené vepřové s bramborem.
Zítra bude asi telecí napřírodno s rýží a kompotem, v neděli hovězí vývar s nudlema a cukeťáky.

ladie
20. zář 2013

@helcenka já řepu uvařím vcelku (jen oloupanou). Pak nastruohám nahrubo nebo nakrájím na kostičky. Zaliju nálevem jako na okurky a zavařím. Mňam. Úplně jsem na ni dostala chuť.

ladie
20. zář 2013

Jinak dneska k obědu zeleninová polévka a jahodové knedlíky.
K večeři těstoviny (koupila jsem čerstvé) s kuřecím masem a sušenými rajčaty NEBO s lososem a smetanou - uvidíme, co mi v obchodě padne do oka.

A na zítřek jsme se pozvali k tchýni 😀

pelenka
20. zář 2013

@helcenka řepu uvařit vcelku i se slupkou, pak olopuat, nakrájet na kostičky nebo kolečka, nudličky, jak máte rádi.Nálev jako na okurky a rozhodně přidat tak lžíci fenyklu a klidně i trochu anýzu, pak bude mít ten správný šmrnc🙂.

helcenka
20. zář 2013

@ladie
@pelenka
Zítra se na to chystám, já nálev na okurky nedělám zvlášť, mám recept, kde jsou ingredience rovnou na jednu sklenici a ani sůl, cukr, nic se nerozpouští, nálev se nevaří, ale rovnou se dávají do sklenic v určitém poměru všechny ingredience a pak se nacpou okurky, doleje studenou vodou a zavaří se to.
Takže dám asi cukr, ocet, sůl, ostatní ingredience z okurek vynechám a dám ten fenykl, ale nevím teda kolik. No já něco vymyslím a snad to bude dobrý.

ladie
20. zář 2013

@helcenka já fenykl nedávám a taky je to dobrý 🙂