• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

25. července 2017 
U nás dneska k obědu špenát (na výslovné přání syna), brambory. K večeři hovězí maso (bio) na houbách (vlastnoručně sesbírané a usušené) a asi těstoviny.
5. lis 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera zapečené těstoviny s tuňákem a k večeři hrášková polévka,dneska k obědu pštrosí vejce s brambrovou kaší a rajský salát.
5. lis 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladie aha, už je tam, to si zas pochutnám sama :slight_smile: ale zamaskovala jsem ho další zeleninou tak to třeba nikdo nepozná... :sunglasses:
5. lis 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
u nás dneska těstoviny se zeleninou, smetanou a sýrem:slight_smile:

zítra nemleté rybí prsty a br. kase, okurkový salat
5. lis 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuřecí kari s ananasem a kokosovým mlékem s jasmínovou rýží :wink:
5. lis 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurital to zní dobře, recept prosím
5. lis 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
polívka z dýně hokaido a kuře s rýží
5. lis 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 Kuřecí maso nakrájíme na kousky, přidáme trochu oleje a kari.Necháme v chladu odležet.Poté opečeme na pánvi do zlatavé barvy, osolíme, opepříme a zastříkneme kuřecím vývarem.Krátce provaříme, přidáme ananas a kokosové mléko.Provaříme a můžeme přidat i plátky mandlí.
500g kuř. masa
1 ČL kari, sůl, pepř
olej
cca 150 g konz. ananasu
malá plechovka kokosového mléka-má necelé 2 dcl
mandle podle chuti, já dávám cca 50 g
5. lis 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonia79 - řapíkatý celer milujeme, přesně jak říkáš, buď do masové směsi, nebo do polívek atd.... je chuťově mnohem jemnější :slight_smile:
5. lis 2013 v 17:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dojedli jsme kuřecí řízečky s bramborem ještě z víkendu.
5. lis 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonia79 - jak chutnal řapíkatý celer? Já ho používám ráda, do polévek, do zeleninové směsi nebo směsi k masu, je jemnější a není tolik aromatický a všichni mi ho jedí na rozdíl od normálního celeru, na který má mimochodem jedno dítko alergii a řapíkatý celer je v pohodě :grinning: .
5. lis 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemate nektera overeny recept na maslove susenky prosim?
6. lis 2013 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marrei @helcenka já o něm právě vždycky jen slyšela, ale nějak jsem nevěděla, co bych s nim provedla. včera jsem ho objevila u mamky a vzhledem k tomu, že tady nebylo mnoho jiných potravin a musela jsem uvařit, tak jsem byla v podstatě nucena ho použít :wink: jo bylo to moc dobrý, dala jsem cibuli, trochu slaniny, kýtu a ten celer a rajčata a hodně to podusila, takže se skoro rozpustil, ale udělalo to moc dobrou šťávu ... zkusím zas! a příště ho tolik nerozvařím, abychom zachránili i nějaký ty vitamíny :grinning:
6. lis 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes restovaný losos a dušená zeleninka na másle - mrkev, květák, brokolice.
6. lis 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
pondělí koprovka s knedlíkem, úterý palačinky, dnes rizoto po česku, zítra bude gulášovka s fazolema a možná i jahelník se švestkama, to snad vydrží i na pátek..
na sobotu možná segedín, pokud se mi bude chtít na nákup, ale asi budu muset..není tu už ani to zelí, ani zakysanka.. jen to maso v mrazáku..
v sobotu večer jdem s dětma na lampionový průvod s pečením špekáčků, v neděli má Fany dopoledne náhradní hodinu v hudebce, tak pokud nezbyde segedín, tak vyndám z mrazáku rajskou..
6. lis 2013 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonia79 rapikaty celer si moc rada davam kdyz chci jen lehkou veceri - staci nakrajet na mesicky, promichat s bilym jogurtem, pridat citronovou stavu a spetku soli a je to moc dobre :slight_smile:
7. lis 2013 v 00:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nemáte někdo recept na nějakou omáčku na špagety,co by všechny strávníky ohromila ? :grinning:
7. lis 2013 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera bramboračka, tortily s kuřecím masem, sýrem, zeleninou a dresingem.
Dneska rajská polévka a palačinky.
7. lis 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jen polévka s vaječnou jíškou, nějak nebyla nálada ani chuť :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
7. lis 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí stehna pečená na zelenině a brambor
8. lis 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smažená brokolice, bramborová kaše a nějaká zelenina k tomu.
8. lis 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karbanátky s kaší a okurkový salát.
8. lis 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Švédské masové kuličky a lá Ikea s těstovinami.
8. lis 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Francouzské (pražské :wink: )brambory
8. lis 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsem nestíhala, takže byla rychlovka - vepřový plátek s dušenou mrkví a hráškem.
Zítra budou plněné bramborové knedlíky uzeným masem, zelí nakyselo, v neděli vepřové nudličky se sladkokyselou omáčkou, zeleninou, rýže.
8. lis 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na oběd rychlovka smažák, brambory a okurkový salát :wink:
Na večeři kachní prsa s pomerančovým sosem a rýžové nudle :slight_smile:
8. lis 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Manžel na dnešní oběd včera uvařil hovězí guláš, pak napekl hamburgerové housky...takže k večeři budou dnes hovězí hamburgery :wink: To abych měla náhradu za toho "mekoše", co mi zapomněl ve středu koupit :grinning: :grinning:
9. lis 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
přírodní kuřecí řízek, hranolky (krokety) a obloha
9. lis 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já dneska pečená kachna, zelí a knedlík :slight_smile: manža má narozky, tak si to přál :wink:
9. lis 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sweetest Takto budeme mít stejné :grinning: .Jen já si musím uvařit sama, muž mě podpoří maximálně silou myšlenky..

Já právě peču burgerové housky, maso odpočívá v lednici a na oběd byl gulášek s nočky.
9. lis 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek