Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mamkamarketa
24. led 2014

@lamarika jak delas tu horcicnou omacku?

xpila
24. led 2014

Pan Karel přivezl bedýnku, takže brokolicovo-bramborová polévka, uvařená řepa na carpaccio, mrkvová pomazánka, připraveny kapustové karbanátky a k tomu kaše nebo brambory. Už se množí i kvásek, tak zítra budu dělat chleba.

kammka
24. led 2014

my pořád tu polívku z oháňky.. skoro ji musím z kastrolu odkrajovat, je za sstudena tuhá 😅

k večeři rajská, masové kuličky, kolínka.. Tonín se moh užrat.. bodejt ne.. zahustila jsem ji zbylýma perníčkama z Vánoc a docchutila čokoládou na vaření 😉 a je fakt božsky rajská 🙂
dále zpracovány ledvinky, ještě mallinko přihustím pohankovou moukou, to bude s rýží..
a stehna jsou naložená v lednici do česneku, ssoli, provensálské směsi a citronové šťávy.. k tomu budou brambory.. ledvinky a rajskou odeberu na mrazák, bude se hodit.. poslední dobou mívám na takový vaření málokdy náladu..

kammka
24. led 2014

@punky z čeho děláš ten krém z rýže?? nějaký produkt z DM?

1luciferka1
25. led 2014

oslava, 15 lidí - tipy na pohoštění, bude to na dva dny....?

punky
25. led 2014

@kammka ahojky mlecna ryze znacka alnatura z DM a je k dostani i v globusu.uvarim jeden salek ryze ve trech hrnkach vody a az ta voda je skoro vyvarena pridam jeden salek ryzoveho mleka sladim sladenkou necham schladnout.vysleham si provamel(sojove maslo)ze sladenkou nebo ryzovim sladem(muze bejt i s trtinovim cukrem) a pak do toho masla pridavam schladlou ryzy a sleham a pridam tak pul krabicky ovesny smetany (ta je k dostani v kazde zdrave vyzive) vse vysleham a jeli potreba dochutim a krem je na svete 😉 jen bych to moc nesladila pac to ryzove mleko je sladke tak radsi min vdy se to da dosladit 😉

punky
25. led 2014

pastyrsky kolac.Mlete masiko orestovane se zeleninou a cervenymi fazolemi prikryte bramborovou kasi(misto mleka ovesna smetana a misto masla sojove maslo) je to mnamka 🙂

kammka
25. led 2014

@1luciferka1 párečky v listovém těstě, slané koláče (třeba cibulový),pečené maso (bůček) , chlebíčky.. k hlavnímu jídlu nějaký guláš s chlebem, vývarová polévka..nebo pečená kuřecí stehna, taky chleba.. sladké na plech třeba s pudinkem, zakysankou.. nebo si nadělat předem linecká kolečka, větrníky z odpalovaného těsta, pak se to dá naplnit i na slano.. hlavně to hlavní jídlo bych moc neprožívala.. jiná věc je, když lidi přijedou jen na slavnostní oběd, ale pokud mají slavit dva dny...

nám dnes přivez kamarád vejslužku ze zabíjačky.. to jsem měla vědět předem..

kammka
25. led 2014

@punky děkuju, ale my normálně konzuujeme mlíko i máslo 🙂 naštěstí nemáme dietní omezení.. mlíko máme z kravína, k tomu vlastní maso i vajíčka..

sabha
25. led 2014

Ahoj, zítra budou jehněcí plátky a pečené brambory v troubě.

berynka
26. led 2014

kuřecí stehna pečená s jablky, bramborová kaše

blahova_andrea
26. led 2014

musaka a kompot z červené řepy

zizala79
26. led 2014

@1luciferka1 @kammka to napsala moc dobře, taky bych udělala nějaký guláš na oběd, k tomu brambory, nebo aj těstoviny, rozhodně nee knedlíky, pro 15 lidí je to moc. nebo pokud víš, že ti to budou jíst, tak aj třeba nějakou omáčku na těstoviny, ragú (boloňskou), uvaříš několik kilo vrtulí nebo penne nebo něco a bude jeden chod určitě, tu omáčku můžeš mít hotovou klidně dva dny dopředu, vaří se to skoro samo, příprava docela rychlá, ale asi počítat, aby se nějak dojedli, ne každému můžou těstoviny k obědu stačit
nebo pečené kuře, na velký pekáč se ti podle mě 15 porcí vejde, k tomu brambory nebo já mám ráda aj rýži
na večeři obložené mísy, uzené maso, pečené maso, ty slané koláče z listového těsta jsou super, zelenina, sýry

laurital
26. led 2014

Brokolicová polévka se sýrovými krutony a losos pečený v papilotě s máslovým brambůrkem a grilovaný lilek v marinádě.A protože je neděle, bude tradičně sladká večeře-palačinky se zmrzlinou 😉

zuzaczech
26. led 2014

Asi po milion letech lasagne 🙂

luckap91
26. led 2014

Kmínová polévka, pečené máslové kuře s bramborovou kaší... mňaam! 🙂

jewelry_iwon
26. led 2014

Zeleninovoá polévka a dnes vepřo knedlo zelo 😝

kammka
26. led 2014

pečená kuřecí stehna s brkaší, zeleninový salát.. naložila jsem je už v pátek a bylo to tak dobrý, že jsem málem schroustala i kosti 🙂

laurital
26. led 2014

@kammka Tak nebuď chrt 😀 a poděl se o recepis na marinádu...prosím, prosím smutně koukám 😉

kammka
26. led 2014

@laurital no já nevím, jestli je to marináda, spíš skoro lák 😀 sůl, česnek, sušené bylinky, já dávám provensálské a voda...soli asi tolik, kolik byste potřebovali na posolení masa, česneku dost, podle kvality.. zaleje se to, aby to bylo úplně utopené, nebo se to může dát do igeliťáku a zavázat..tři dny to v tom určitě v lednici vydrží..pak už jen vyndat, může se to tou tekutinou podlít.peču to přiklopené.

ladie
27. led 2014

Včera byl hovězí vývar s domácími játr.knedlíčky, smažený květák+kv.placičky, šťouchané brambory s cibulkou. Fondant au chocolat.

Dneska budou hov. steaky, fazolové lusky se slaninou a domácí hranolky.

sofinulik
27. led 2014

@luckap91 mame uplne to same🙂

sabha
27. led 2014

domáci pizza

laurital
28. led 2014

Včera hovězí polévka s drobením a ze zbytku vývaru rajská omáčka s hovězím a těstoviny.
A dnes máme smažený květák s bramborem a okurkový salát 😉

ladie
28. led 2014

Zeleninový krém s krutonky, šafránové risotto a vepřová panenka.

punky
28. led 2014

snidane kvaskovej chlebik mrkvova pomazanka k obedu cina ze sojoveho masa a natur ryze k vece zeleninovi vyvarek 😉

salot
28. led 2014

@blahova_andrea Jéé musaka, tu bych si hned dala. Tak třeba zítra.🙂

lamarika
28. led 2014

Kuřecí rolka plněná špenátem a pečený brambor

sabha
28. led 2014

rizoto ze zbylého masa od neděle.

zelva
29. led 2014

Dnes jen polévka (dvouletému to stačí, nikdo jiný není doma) - krémová hrášková a k tomu houska 😉 Fakt rychlovka. Zítra už bude něco náročnějšího 😀