Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eliska_z
23. kvě 2014

Rybí filé na másle s bramborovou kaší, rajčatový salát

kammka
24. kvě 2014

tento týden, ale nevím, jak to šlo po sobě: krůtí medailonky, brambory, zelenina, koprovka s bramborem, koprovka s knedlíkem, pokaždé ss vejcem, těstoviny se zeleninou na másle a smetaně, srdíčko na smetaně s rýží, hrstková polívka...
dneska krémová zeleninová polévka z pórku s celerem, cibulí, bramborem, kuře pečené s bylinkami a máslem, brambory, zelenina..
zbyla ho čtvrtka, možná zpracuju zítra do rizota nebo jahelníku...

katka_mel
27. kvě 2014

Nazdar děvčata. Tak u nás včera kuřecí stehna s rýží a dnes domací široké nudle s cukrem, ořechy a máslem. Místo ořechů si může někdo dát klidně mák. A zítra jsem opět bezradná... 😖

luckakaja
27. kvě 2014

Ahoj holky,to je hruza,furt neco vymyslet,tak jdu taky posbirat rady 😉
My meli segedin a dnes uzeny s kasi 🙂

krabice1983
27. kvě 2014

U nás dneska domácí mleté maso s brambory, polévka s těstovinami, maminka dušený lilek s paprikou, porkem s kuřecím masem s rýží, hodně luxusní 😎

terezapetrova
27. kvě 2014

@kammka prosim dala by jsi mi strucny navod na jahelnik? 🙂 dekuji 🙂

terezapetrova
27. kvě 2014

@ladie prosim prosim co je v salsiccie? dekuji 🙂

lamarika
27. kvě 2014

Maso s brambory na cibulce zapečené se smetanou. Takové jednoduché, ale máme to rádi 🙂

ladie
27. kvě 2014

@terezapetrova Salsiccia je syrová kořeněná italská klobáska. Většinou z telecího masa. Je skvělá.
Jen osmahnu cibulku, celé stroužky česneku (ty pak vyndám), na to ze střívka vytaženou salsicciu, přihodím pár rajčat (nebo plechovku loupaných) a je to.

terezapetrova
27. kvě 2014

@ladie dekuji a sezenes ji kde? 🙂 🙂

ladie
27. kvě 2014

@terezapetrova já kupuji v italských obchodech s vínem, sýry apod.

me79
27. kvě 2014

@ladie
@terezapetrova Původně je salsiccia z vepřového, ale dela se i z kureciho aj. Jaky druh (myslím tím s jakým kořením se da u nás koupit?) ladie? Ja znám čistou, s feferonky a s fenyklovym semínkem. Jinak muj rychly recept. Vytlačit ze strivka, naplnit ji vydlabane cukety či lilek a zapect v troubě.

krabice1983
28. kvě 2014

Dneska kulajda, zapékané těstoviny s kuřecím masem + zeleninový salát 😉

terezapetrova
29. kvě 2014

@ladie dekuji..

terezapetrova
29. kvě 2014

@me79 také dekuji za info.. 🙂

edeltraut
29. kvě 2014

Bramborová kaše a přír. kuřecí plátek 🙂

kammka
29. kvě 2014

@terezapetrova jáhly spařím vařící vodou aspoň dvakrát, uvařím jako rýži, třeba ve vývaru do poloměkka aby v nich zůstala nějaká tekutina, pak smíchám se zeleninou udělanou na pánvičce třeba na cibulce, zeleninovou směs je možný okořenit podle chuti, přidat do ní obrané maso..dám do pekáčku a zapeču.. nebo to jde vařit se zeleninou a masem rovnou po spaření, pak je ta zelenina ale úplně měkká..

kammka
29. kvě 2014

v neděli bylo rizoto,k večeři bramboráky, v pondělí zbytek rýže.. a v pondělí u nás proběhl jednodenní průjem a horečky, holka huhlala a chrchlala už do soboty, takže v úterý dieta, návštěva dr., výtěry z krku i z rekta a atb...z hygieny nikdo zatím nevolal, tak snad dobrý, průjem nikde, tak to asi byl nějaký zákeřný virus, který se svez s anginou..
takže úterý rýže s mrkví na sto způsobů, bez sunaru, jen čaj.. já držela basu s dětma..
středa mrkev dušená s bramborem,
dnes kuřecí kousky , zeleninka a rýže 🙂 , kuřecí polévka s domácíma nudličkama
zítra asi vepřové plátky zapečené ve smetaně s bramborem, tady kdysi někdo psal, že je to dobré s plátky rajčat, tak jsem to zkusila a od té doby jen s rajčátky, samo s tymiánem, ten cpu skoro do všeho krom palačinek a krupičky 😀
sobota vyváží tu dietku ze začátku týdne: pečený prejt, brambor a kysané zelí syrové..
neděli ještě nevím...

katka_mel
30. kvě 2014

Nazdar holky. Tak včera na oběd jsem dělala bramboráky a partner ve městě koupil plněný řízek, řízek v br.těstě a smažené kuř. křídlos amerikama. Dnes byl jen hovězí vývar s nudlema a zítra krupová polévka z uzeného kolena a koleno asi s br. kaší a cibulkou.

edeltraut
30. kvě 2014

Kuře na paprice a pečený bůček s bramborem 🙂

nellygray
30. kvě 2014

Polévka s drožďovými knedlíčky, pečené kuře na citronech a tymiánu s rychlým bramborovým salátem (bez majonézy, jen s jarní cibulkou, kyselou a salátovou okurkou) a falešný sachr s meruňkovou marmeládou.

punky
30. kvě 2014

rajskas polevecka a zdrave livanecky s vega nutelou a boruvkami 😉

kammka
30. kvě 2014

tak u nás dietka pokračuje, protože holce našli ve výtěru salmonelu.. to je fakt na mašli.. :-/ dle paní, která mi volala z hygienické stanice, má držet dietu s minimálním obsahem tuku. potíže nemá už žádné, už jsme jedli normálně a teď tohle.. takže zítra vařené kuře s rýží, omáčka bude z ovesných vloček z vody, protože nemá jíst ani vývar z toho masa, sypnu do toho sladkou papriku, tu může.. a co budu vařit další dny, to teda fakt nemá m tucha..

marcicek84
31. kvě 2014

@kammka - na netu jsou dietní kuchařky i s recepty co vařit při salmonele...

boban
31. kvě 2014

My jsme dnes měli uzenou polívku s kapáním a palačinky se zmrzlinou, horkýma jahodama a zakysanou smetanou 😉

kammka
31. kvě 2014

@marcicek84 už jsem hledala díky, jenže já se to dozvěděla včera po poledni, děti obě na atb, chlap v jednom kole venku, takže jsem neměla jak dojet na ten správný nákup...

lamarika
31. kvě 2014

@boban bože ty mi děláš chutě! 😀 bych nejradši oblízla obrazovku 😀 Kam se na tvý palačinky hrabou moje včerejší zapečené se zeleninou 😉

boban
31. kvě 2014

@lamarika já jsem tady na ně natrefila přes týden a dostala jsem na ně chuť, tak jsem je musela udělat 😵

lucifereeek
1. čer 2014

včera vývar s nudlemi, ražniči, brambor, dnes rizoto s ledovým salátem

martinakl
1. čer 2014

Květákové placičky se sýrem, brambory, salát, tvarohové knedlíky ze špaldové mouky s meruňkami.