Guláš. Máte dobrej recept?

makelka
18. zář 2007

Holky nemáte některá fakt dobrej recept na dobrej neli skvělej guláš? U nás ho vaří tchán, ale nechce říct recept, tak mi poraďte, vaše tipy a nápady ráda uvítám. Jo a taky by se mi líbil recept, kde se guláš nezaváří klasicky moukou ale spíše chlebem, strouhankou apod. 😉 Těším se na vaše recepty

krista
18. zář 2007

Jéé Makelka to je sranda, že tchán ti nechce říct recept 😀 😀
Zkusím vyhrabat svoje recepty, špatnej ho nemáme, moment, jestli ho tam mám 😅 Z hlavy nevim 😉

krista
18. zář 2007

Ingredience:
maso na guláš (hovězí nebo vepřové);
cibule;
sádlo;
pepř, sůl 1/2 masoxu;
2-3 stroužky česneku;
tmavá jíška.

Postup:
Najemno nakrájíme hodně cibule (kolik masa - tolik cibule). Rozehřejeme hodně sádla na které vhodíme cibulku. Cibulku necháme zesklovatět, přidáme maso. Maso orestujeme až zešedne a přidáme sladkou papriku. Necháme malinkou chvilku promíchat. Zalijeme vodou, přidáme půlku masoxu, pepř, sůl, 2-3 stroužky namačkaného česneku. Necháme vařit až bude maso měkké zahustíme tmavou jíškou (podle vkusu). Podáváme s cibulí nakrájenou na kolečka a chlebem 😉

vanusak
19. zář 2007

Už jsem dávala odkaz v tématu o papiňáku. Tenhle gulášek je fakt mňamka! Doporučuju.

http://recepty.atlas.cz/recept.asp?id_receptu=J...

lukynek
19. zář 2007

Ten recept jsem zkoušela v neděli. Super gulášek!!! 🙂 🙂 🙂 V papiňáku rachle a mňamka.

makelka
autor
20. zář 2007

Díky holky a je tu ještě někdo, kdo zná nějakej dobrej receptík????

Jo a tchán to má jako tajemství jeho kuchyně 😉

drago
21. zář 2007

Ahoj Makelko. Recept na dobrej guláš- Cibule tolik co masa se osmahne na sádle nebo oleji do tmava, přidá se sl. ml. paprika, rajč. protlak a zalije se vodou nebo vývarem a pak se přidá maso hovězí. Já to maso nakrájím a promíchám s čenekem, solí, pepřem. Během dušení se přidá podravka, gul. koření, sůl, pepř, někdy podle chuti i trochu gr. koření. A ke konci majoránka. Pak se zahustí vodou s hl. moukou a pořádně provařit až začne vystupovat olej na povrchu. Ten cibulovej základ by měl být hodně tmavej, aby byla tmavá i ta štáva. Já někdy i dávám trochu piva. 🙂

vanusak
21. zář 2007

A osvědčilo se mi zahušťovat nastrouhaným chlebem, šťáva je hezky hutná a podle manžela lžíce musí v guláši stát... 😀

makelka
autor
2. říj 2007

HOlky díky moc 😉 😉

vanusak a jakým chlebem? Čerstvým nebo tvrdším a je to hustý hned? Nebo to musím nechat chvíli povařit?

vanusak
6. říj 2007

To je úplně fuk, možná je lepší tvrdší, ale to nerozlišuju. Houstne to až za chvilku, až se úplně rozmočí.

caira
12. říj 2007

muj recept je skoro stejny jako Kristi a gulas je fakt super, misto papriky sladke ale pouzivam papriku gulasovou { paprikou nesetrim} a i trosku palive,obcas i chili koreni at to ma trosku riz... a na konec take serviruju s na kolecka nakrajenou cibuli a chlebem { chleba nejlip den stary :-}

Muj anglicky manzel gulas naprosto miluje..takze jsem se ho kvuli nemu musela naucit 😀

caira
12. říj 2007

a abych nezapomela..gulas je nejlepsi druhy den, kdyz je pekne odlezeny... 🙂

tevina
12. říj 2007

Ahoj,já přidávám do guláše ještě trochu rajčatového protlaku,asi tak 1 lžíci.A můj taťka dává do srnčího guláše kořenovou zeleninu a červené suché víno 😉

jitka711
16. říj 2007

Zdravím. Recept mám od kluků v akci. Guláš nemá chybu!
Guláš na ruby: silnější plátky krkovice, nebo libovějšího bůčku nasolíme a pomažeme pln.hořčicí. Nešetříme! Necháme odležet. Poté osmahneme na zesklovatělé cibuly, až pustí štávu, zasypeme červ.paprikou, podlijeme a dusíme do měkka.Dolejeme vodu, dosolíme podle chuti a přidáme hořčici. Zahuštuji tmavou jížkou od Knoru. Nejlepší je druhý den. Podává se s vař.bramborem a osmahnutou cibulkou na kolečka, nebo s knedlíkem.