Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jáhly pro kojence, máte vyzkoušený recept?

lucie36
10. led 2014

Ahojky všichni, nemáte, prosím, někdo vyzkoušený recept s jáhly vhodný pro 9. měsíčního prcka? Chtěla bych mu nějak obohatit jídelníček a ve spíži jsem narazila právě na jáhly, ale s jejich úpravou nemám zkušenosti. Díky.

petrajurinova
10. led 2014

Dají se přidat k jakékoliv zelenině a udělat z nich polévku nebo kaši (tu klidně ze samotných jahel s mlékem) - pro maličké dítě je dobré je rozvařit až se samy rozpadají.

lv
10. led 2014

nezapomenout propláchnout horkou vodou, já dělám 4x, mohly by být hořké.

jany_sek
10. led 2014

a od kolika měsíců jáhly můžou? Náš prcek bude mít 7 měsíců..

bobulinka74
10. led 2014

Taky je malé už dávno dávám k zelenině místo rýže

katyxq
10. led 2014

pokud ty jáhly máš ve spíšti uź dlouho, tak je rovnou vyhoď, budou žluklé a hořkeí i po propláchnutí horkou vodou ... jak jdou uvařit jen ve vodě jako příloha, udělat z nich knedlíčky nebo je rozvařit na kaši.

lucie36
autor
12. led 2014

Jo, jo, takže jáhly letí do koše a zítra koupíme čerstvé. Jak jsem tak pochopila, šla by těmi jáhly nahradit rýže a udělat něco na způsob rizota se zeleninkou a masem....? Malý mi totiž docela trpí na zácpy, tak mu rýži dávám málo a tohle mi přišlo jako dobrá alternativa.

petrajurinova
12. led 2014

@lucie36 to se určitě dá a další taková "neucpávací" alternativa je pohanka-lámanka (celá je velká a tvrdá). Příprava i použití je obdobné jako u jahel.

lucie36
autor
18. led 2014

Tak jáhly měly úspěch. Ještě jsem koupila kuskus, nadchla mě ta rychlá příprava. Tu pohanku bych taky ráda zkusila, ale zatím jsem nesehnala tu lámanku.

Sem začni psát odpověď...

Odešli