• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jáhly pro kojence, máte vyzkoušený recept?

18. ledna 2014 
Ahojky všichni, nemáte, prosím, někdo vyzkoušený recept s jáhly vhodný pro 9. měsíčního prcka? Chtěla bych mu nějak obohatit jídelníček a ve spíži jsem narazila právě na jáhly, ale s jejich úpravou nemám zkušenosti. Díky.
10. led 2014 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dají se přidat k jakékoliv zelenině a udělat z nich polévku nebo kaši (tu klidně ze samotných jahel s mlékem) - pro maličké dítě je dobré je rozvařit až se samy rozpadají.
10. led 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nezapomenout propláchnout horkou vodou, já dělám 4x, mohly by být hořké.
10. led 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a od kolika měsíců jáhly můžou? Náš prcek bude mít 7 měsíců..
10. led 2014 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky je malé už dávno dávám k zelenině místo rýže
10. led 2014 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud ty jáhly máš ve spíšti uź dlouho, tak je rovnou vyhoď, budou žluklé a hořkeí i po propláchnutí horkou vodou ... jak jdou uvařit jen ve vodě jako příloha, udělat z nich knedlíčky nebo je rozvařit na kaši.
10. led 2014 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. led 2014 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, jo, takže jáhly letí do koše a zítra koupíme čerstvé. Jak jsem tak pochopila, šla by těmi jáhly nahradit rýže a udělat něco na způsob rizota se zeleninkou a masem....? Malý mi totiž docela trpí na zácpy, tak mu rýži dávám málo a tohle mi přišlo jako dobrá alternativa.
12. led 2014 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie36 to se určitě dá a další taková "neucpávací" alternativa je pohanka-lámanka (celá je velká a tvrdá). Příprava i použití je obdobné jako u jahel.
12. led 2014 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jáhly měly úspěch. Ještě jsem koupila kuskus, nadchla mě ta rychlá příprava. Tu pohanku bych taky ráda zkusila, ale zatím jsem nesehnala tu lámanku.
18. led 2014 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek