Jídelníček, recepty pro 7měsíčního kojence

marry16
5. črc 2017

Zdravím maminky!
Prosím sdílejte veškeré příkrmy, které vaříte Vašim mimískům,denní jídelníček atd. atd.
děkuji 😘

listopadka1
5. črc 2017

ahoj, my uz od 7.mesice jedeme takto:
k snidani varim nemlecnou kasi (krupice, ovesne, ryzove, kukuricne, jahlove vlocky...) s ovocem nebo ovocnou presnidavkou
k svacine mleko
obed: masozeleninovy prikrm, varim bud kure, hovezi, veprove nebo krutu s takovou zeleninou, ktera mi prijde pod ruku - treba mala miluje dyni, rajce, cuketu, mrkev, petrzel, hrasek, kukurici... kdyz byla mladsi, davala jsem jen maso + jeden druh zeleniny + prilohu (brambor, ryze, testoviny, jahly, kroupy, bulgur, pohanku...), pak jsem zacla pridavat vic druhu zeleniny a ted v roce i bylinky, lusteniny. pred mixovanim do toho kapnu trosku olivoveho oleje, aby se vstrebavaly vitaminy
pak k svacine ovoce, zase nejdriv jeden druh, ale pomerne brzo i vicedruhove, proste jsem rozvarila ovoce a rozmixovala/rozmackala. nijak jsem se nebranila i exotickemu ovoci, treba pomeranc zkusilla uz nekdy v 8. mesici, nejdriv jen trochu stavy a kdyz byla ok, tak pak i vic. ted kdyz uz ma zuby, tak ji to jen nakrajim a ona si s tim poradi
pak zase mleko
a k veceri mlecnou kasi - tu teda kupuju, protoze bych ji stejne musela delat z kojeneckeho mleka a prislo mi, ze mi to vyjde nastejno a takhle mam min prace. ted po roce uz obcas zkousim domaci krupicnou z kravskeho mleka, zatim je mala ok, ale nedostava to jeste kazdy den.

marry16
autor
8. črc 2017

@listopadka1 Ahoj dekuji za podrobny jidelnicek 😊.Chtela bych se jeste zeptat kolik davate celkem ml za den mlicka pro miminko?

listopadka1
8. črc 2017

@marry16 doktorka doporucila pul litru, pocita se do toho i mlecna kase. takze zhruba v tech 7 mesicich dostavala dopoledne a odpoledne 150 ml mleka a vecer 200 ml kase, pak se to zvysovalo podle toho, jak rostla. ted uz davam dopoledne 210 ml, odpoledne uz nahrazuju mleko jogurty, kefiry a tak (i to se pocita) a vecer stale 200 ml kase.