Krémové dorty - inspirujme se navzájem

olgas
23. led 2012

Ahojte maminky,
taky nemáte rády moc marcipán a pečete dorty bez něj? Pojďme se navzájem inspirovat, jak vytvořit krásné dortíky bez marcipánu nebo s minimem marcipánu.

edeltraut
26. únor 2012

@givana já jsem dělala Barbie loni v létě, je sice potažená marcipánem, ale určitě se dá i krémová 🙂. Tady je nafocený postup: http://sanyska.rajce.idnes.cz/Michalka_7._naroz.... Ani nebyla tak pracná jak jsem čekala. Jen spotřeba marcipánu a krému byla obrovská. Marcipán jsem musela dodělat 🙂.
@olgas já si taky kolikrát říkám, že už nikdy více a příště se ohodnotím, jenže říct si předem víc nechci, protože nevím jak to dopadne....Tak si stejně říkám minimální částky. Na podzim jsem dělala Pata a Mata v autě a řekla jsem si za ně 400! Pak jsem na netu našla, že je nějaká cukrárna dělá za 1200,-!!!! - to by mi tady nikdo nedal a ještě by si poťukali na čelo.

marecek4
26. únor 2012

@givana zdravím
jako princezna je barbie na fotečce výš-a obměnou je změna barvičky krému a co vím,aby se nehnula tak je dobré ji něčím obložit(ovoce,kousek korpusu apod.),přece jen jak krém povolí může se stočit na jednu stranu

marecek4
26. únor 2012

@edeltraut no já našla dorty-jednoduchý za 7500,- takže s našima stovkama jsem břídilové 😀

marecek4
26. únor 2012

no kamarádka taky teď přemýšlela nad tím jestli nechá upéct nebo upeče sama-taky se jí za dort nechtělo dávat 500,- korun-ale záleží opravdu na velikosti-třeba ta dvoupatrová kapka měla nějakých 9 kilo a když jsem to jen tak počítala tak mi vyšla na 450 korun,potahovat ji marcipánem tak je cena zase někde jinde řádově o 200 -a když si vezmu,že za bábovku která nemá kilo zaplatím v obchodě asi 40 tak to vychází dobře,jenže lidi vidí ten konečný výsledek a sumu a nepropočítávají to

olgas
autor
26. únor 2012

@givana Ahoj, přidat se určitě můžeš. Mrkni do mého albíčka, mám tam jednu panenku. Nebo jsem ji dala i na fotkách na první straně. Držela dobře i bez obložení ovocem. V pohodě jsme ji převezly i autem.
@marecek4 tož jako 9ti kilový dort je zase hodně velký, ten je pak samozřejmě i dražší.

olgas
autor
26. únor 2012

@givana já jsem ten postup dělala jinak, nedělala jsem z bábovky, ale jen prostě jsem v hrncích upekla piškot , naskládala na sebe, nahoru trochu menší průměr a dle potřeby jsem to ještě seřízla. Pak poslepovala krémem. Nahoru jsem dala Baribinu bez noh. Ozdobila krémem.

olgas
autor
26. únor 2012

@givana aha, na první straně ta babína není 😀 Tak ji máš tady:

givana
26. únor 2012

@olgas tak dekuji ja se kouknu.jste moc hodne.a tu barbi vim nebo si to myslim ze to budu muset namerit aby nebylo to male nebo velke ty satičky,ale snad nevadi nicemu ze mam tu malou formu babovky,a aspon jednou proriznout a potritže??? nevite nekdo jeste jak se da udelat krem.jinak delam puding+maslo.
jsem slysela ze se da udelat nejak nahradnit krem ale z ceho a jak to chutna to nevim.
a fotecky jsou uplne prekrasne.

givana
26. únor 2012

@marecek4 dekuji vam za tipia za radu.....

givana
26. únor 2012

@edeltraut moc dekuji krasne fotecky,je vyfoceny i postup.....

edeltraut
26. únor 2012

@givana já jsem bábovku dole ořízla, aby seděla na dortový korpus a promazávala. Ořezem jsem vyplnila díru uprostřed a vyskládala ještě horní lem. Barbie jsem dala s nohama - bála jsem se, že jinak nebude dobře stát 😀. Já dělám krém máslo + mléčná kaše. Chutná mi víc než s pudinkem. Pudink nahradíš kaší ze 1/4 l másla, 2 lžic polohr. mouky a vanilk. cukru.
@olgas krásná, úplně se mi na ní sbíhají sliny 🙂

edeltraut
26. únor 2012

@marecek4 🙂 - to snad ani není možné tolik peněz! Tady v okolí si holky říkají tak 200 za kilo, můj obyč. kulatej má cca 2 kila a nevím jestli by mi za něj někdo tolik peněz dal.
Právě, lidi vidí dort a cenu, ale že se s některým plácám i 5 hodin, to nikdo nevidí a nikdo neocení....☹.

givana
26. únor 2012

@edeltraut tak moc dekuji za tve vase zkusenosti.....tak ja to zkusim.a ta mlecna kase nejakou specialni značku??nebo staci jen ta mlecna kase?a jinak to tedy drzí z té mlečne kase+van.cukr a ta polohruba mouka....mocinko dekuji,

edeltraut
26. únor 2012

@givana špatně jsem se asi vyjádřila, ta kaše se udělá z mléka, mouky a vanilk. cukru. Dáš do studeného mléka a mícháš do varu, chvilku převařit a vznikne hustá kaše, tu zchlazenou vmícháš do másla.

givana
27. únor 2012

@edeltraut ahojicek.tak jestli dobre chapu-tak ja to podle tebe zkusim(jsem myslela jestli je to nejaka mlecna detka kase).a muzes me jeste rict kolik toho mleka v ml?takze mleko+2lzice te polohrube mouky a vanilkovy cukr dle jak to chceme sladke? a jinak pak to nasobim kdyz chci delat vetsi davku ze???

edeltraut
27. únor 2012

@givana 250 ml mléka a 2 lžíce mouky do toho jeden vanilk. cukr. Já šlehám moučk. cukr do másla. Množství podle toho jak chci krém sladký. 🙂

givana
27. únor 2012

dekuji moc jsi moc hodna.tvuj krem zkusim.pak dam vedet jak to vse dopadlo.budu delat dort tak do tydne.hezky den.papa

olgas
autor
27. únor 2012

holky, mrkněte na toto. Tož to já smekám. Mně by to určitě z toho krému nešlo. 😝

https://www.youtube.com/watch?v=UCrY0hLeWyU
edeltraut
28. únor 2012

@olgas To mi někdo poslal, že prý mám trénovat 😀. Já myslím, že to nemůže být krém, který používám, to bude něco spešl. Ale to by bylo takhle válet, co?

olgas
autor
28. únor 2012

@edeltraut no taky myslím, že to asi nebude normální máslový krém. Ale takhle to umět, to by byla paráda.

edeltraut
28. únor 2012

@olgas zase nejsme profíci a jistá "nedokonalost" u našich dortíků je v podstatě předností, že byl dělaný s láskou 😀

givana
29. únor 2012

@edeltraut zdravím.tak jsem zkousela vas recept-mlecnou kase.chvalim doporučuji-je opravdu vyborna.děkuji za receptík.

edeltraut
29. únor 2012

@givana To mě těší a není zač 🙂

mates22
29. únor 2012

ahoj, několik mých výtvorů... ty obrázky jsou barvená bílá čokoláda, ne marcipán

edeltraut
1. bře 2012

@mates22 nádhera! Ty obrázky děláš tak, že si namaluješ konturu a do té pak vléváš barvy? To musím zkusit 🙂

mates22
1. bře 2012

@edeltraut díky, je to přesně tak, jen se většinou nepodaří dodržet kontury a přeleje se to trochu - takže je pak lepší ten obrázek otočit spodní stranou nahoru 🙂 a myslet na to už při tvoření. Obrázek se dá udělat klidně i týden předem, zabalit do folie i s prkýnkem a dát do chladu . Když nedělám 3D postavičky, tak je to dobrá alternativa - někdo prostě potahovku nemusí :d

edeltraut
1. bře 2012

@mates22 super, díky za radu, jak se znám, tak bych to plácala rovnou na dortu! 😀
Určitě při nejbližší příležitosti vyzkouším 🙂

mates22
3. bře 2012

ták, původně to měl bejt potahovanej dort ....upečenej korpus a oslava se odkládá kvůli nemoci.... no co už, aspoň ke kávičce dodělám ................a doma na to - ale nedělej ho potahovanej, my chceme šlehačkový......tak nakonec kompromis, žádná velká krása, ani na krém sem je neukecala a šlehačka padala už při zdobení, ale hlavně, že sme si pochutnali 🙂, korpus mramorovej a náplň pribiňáčková

elvira
11. bře 2012

Třeba někomu poslouží jako inspirace. 😉

olgas
autor
11. bře 2012

@mates22 krásné dortíky. 😵 😵 😵 😵 Holky jak se to přesně dělá s těma barvičkama. Vůbec toto neznám, jak by se to dalo dělat. Ale vy jste tady mnohem zkušenější, tak prosím popsat jak pro "blbce" 🙂
šlehačkový dortík ke kávičce, je super. 🙂

@elvira taky super zajda 😉