Osvědčené recepty na cukroví

pampalini
19. lis 2010

Zdravím všechny pekařky 🙂 ,
zrovna (jako každý rok) vytvářim nějaké to cukroví pro celou naší rodinu a ráda bych se s vámi podělila o pár receptů. Zároveň vás chci poprosit abyste také přidávaly vaše "tutovky" protože je to téma více než aktuální.
Budu sem přidávat recepty postupně třeba i po tom, co se mi povede nějaká novinka 😀

pampalini
autor
19. lis 2010

LINECKÉ TĚSTO (univerzální)
- je toho docela dost, pokud chcete méně, (doporučuji poloviční dávku)
600 g hladké mouky
400g másla
200g cukru moučka
4 žloutky
citrónová kůra podle chuti(dávám tak z 1 citrónu)

Do mouky rozstrouhám máslo a ze surovin zpracuju těsto, které nechám v lednici ve fólii tak 1-2 h ale klidně i celý den odpočinout.

-dají se vykrajovat různé tvary, ale i košíčky, kolečka na podklady, ...
-pro pestrost se dá půlka těsta obarvit třeba kakakem

RECEPTY Z TOHOTO TĚSTA V OBMĚNÁCH:

DVOUBAREVNÉ OŘECHY
udělám těsto dle návodu rozdělím a půlku obarvím kakaem.

Po odležení, vytvořím pomocí formiček ořechy z každé barvy.
Slepuji krémem vždy hnědý a světlý
Krém: (všechny suroviny by měly mít stejnou teplotu, jinak se to zdrcne)
150 g másla
100 g moučky
1 žloutek
100 g mletých ořechů
v míse utřu máslo z cukrem a pak pridám žloutek nakonec ořechy.
Krém jde nastavit pudinkem, udělaným z poloviční dávky mléka, než je na pytlíku a studený ho do něj vmíchám. Není potom takový těžký. Pokud je krém řidší, přidám ještě ořechy.
Naplněné ořechy dám vychladit do lednice a pak ještě každý ořech namočím z poloviny v čokoládě.

SKOŘICOVÉ
Do hotového těsta přidám perníkové koření podle chuti a ještě trošku skořice. Vykrajuju libovolné tvary (nejlépe plná kolečka nebo hvězdičky. Ty slepuju vanilkovým krémem

vanilkový krém:
150 g másla
80 g moučky
žloutek
3 vanilkové cukry
postup stejný jako ořechový výše.
na každý kousek ještě dám citrónovou polevu:
1 bílek
70 g cukru citrónová šťáva
ještě se dá posypat nějakýma hovínkama 🙂

pampalini
autor
19. lis 2010

TĚSTO NA KOŠÍČKY:
- z tohoto těsta jdou dělat i košíčky z opravdu malých formiček a krásně se vyklopí. Jen je potřeba neplnit ho celý, ale nechat důlek na náplň 🙂

230 g hladké mouky
140 g másla
80 g moučky
50 g mletých oříšků (jakékoliv)
2 lžíce kakaa (nebo bez)
vajíčko
pokud se těsto bude lepit, tak ještě trošku mouky

pampalini
autor
22. lis 2010

Jejda, pečete tu vůbec někdo ? 😅

beruska2x
22. lis 2010

jasne ze pecem jen ty recepty je jsou vcelku stejny vsude... 😉

marketa137
22. lis 2010

Nemáte někdo náhodou recept na plněné ořechy ale ty kakaové. jen vim že se obalují v kakau s moučkovym cukrem ale těsto neznam a nápln taky ne 😒

pampalini
autor
23. lis 2010

@marketa137 našla jsem tyto...........
http://receptoman.blog.cz/1011/kakaove-orechy
ale vypadají také výborně, možná je zkusím 🙂

a tohle budou zřejmě ty co hledáš 🙂
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=14845

kristyan
23. lis 2010

Ahojky všem ,
mě by potěšilo kdyby jste přidali nějaké recepty na nepečené cukroví .....jsem cukrářka vyučená ale nepečených receptů teda moc nemám .....ale jen osvěčené prosím. 🙂

marecek4
23. lis 2010

@kristyan můj mi předal recept na tvarohové rafaelo-250g tvarohu na strouhání(měkčí,vyrábí olešnice) 15dkg kokosu 10-15dkg m.cukru lískové oříšky a kokos na obalení.Tvaroh nastrouháme a smícháme s cukrem a kokosem,děláme kuličky,do každé dáme oříšek a obalíme v kokosu.

linecké těsto-já dělám podle babi bez vajíček,zpracovává se hned-1kg hl.mouky,60dkg Hery nebo půl na půl s máslem a 30dkg ml.cukru

pampalini
autor
23. lis 2010

Včera jsem zkoušela tyto netradiční rohlíčky a jsou moc dobré.....pekla jsem z dvojté dávky.
KLÁŠTERNÍ ROHLÍČKY:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
140 g hladké mouky, 100 g másla, 100 g lískových ořechů, 50 g čokolády, 20 g moučkového cukru, 1 žloutek, moučkový a vanilkový cukr na obalení

POSTUP PŘÍPRAVY
Lískové ořechy opražíme v troubě při 200° C asi 10 min. Horké ořechy zabalíme do utěrky a odstraníme slupky. Opražením se oříšky krásně rozvoní.
Vychlazenou čokoládu nastrouháme a dáme do mrazáku.
Na vál prosejeme mouku a moučkový cukr, přidáme namleté oříšky, nakrájené máslo a žloutek. Zpracujeme těsto a uložíme ho do lednice. Pak zapracujeme do těsta čokoládu (hodně vychlazená čokoláda se s těstem nespojí a v těstě zůstanou hoblinky čokolády).
Z těsta vyválíme váleček, nakrájíme ho na malé části, ze kterých tvarujeme rohlíčky. Pečeme v troubě vyhřáté na 160° C po dobu cca 10 min. Horké rohlíčky obalujeme ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

marketa137
23. lis 2010

@pampalini děkuju, to jsou ony jen nevim jestli bude lepší plnit světlym nebo taky tmavym krémem? ale pamatuju si že byli chutově lepší než ty klasický ořechový 😉

anddy
26. lis 2010

Ahoj holky mam dotaz, kdyz chci pect kosicky a nemam na to ty kosicky jako formu, muzu to upect rovnou v tech papirovych? Diky moc

editah222
26. lis 2010

@anddy někdy peču muffiny jen v těch papirových košíccích a v pohodě to jde, ale dávám 2, radši. 🙂 Ale neumím si přestavit jak do těch pap. košičku dávám třeba linecké těsto nebo těsto na pracny, je dost tuhé a musí se do formy vecpat.

anddy
27. lis 2010

Aha ☹ tak kosicky letos nebudou ☹ Diky moc editah222 😵

boobinka
27. lis 2010

ahoj, me by zajimalo zda uz ma cenu pect cukrovi a jaky druh. Napadlo me linecke, ale mam obavy, ze by do vanoc ztvrdlo 😅
a kam schovavate cukrovi?

beruska2x
27. lis 2010

@boobinka ja teda zacinam po Mikulasi ale prave ze se do vanoc ozlezi a zmekne 😉 ja ho mam v krabicich na balkone..

marecek4
27. lis 2010

@anddy nevzdávej to a zkus linecké třené-to plníš sáčkem,třeba to půjde i v těch papírových,jen recept nemám odzkoušený,ale určitě Ti tady poradí a někdo ho odzkoušený má

boobinka
27. lis 2010

@beruska2x zacnu asi pristi vikend. Balkon teda nemam a v lednicce by postupne ubyvalo 😀 urcite to znas 😝

pampalini
autor
29. lis 2010

@boobinka
ahoj já už mám něco napečeno, a tak za 14 dní +- budu plnit a pak péct to co je hned měkké a nepečené.
Jako první všude čtu, že doporučujou sušenkové, zázvorky a perníčky. Já má upečené ořechy, košíčky, skořicové vykrajované, pudinkové banánky a ted mám hotové ořechové vykrajované. Pravda je, že mám komoru, bez ní nebo v ledničce bych to nezvládla.

pampalini
autor
29. lis 2010

PUDINKOVÉ BANÁNKY
Potřebné přísady
450g hl.mouky
375 g másla
225g cukru
5 vanil.pudinků
3 vejce
prášek do pečiva

ze všech přísat uděláme těsto,které mačkáme přes strojek, upečeme, slepíme marmeládou a konce máčíme v čokoládě.

lidiab
29. lis 2010

Ahojky, holky davate i ted v mrazech cukrovi na balkon? 😕

lidiab
30. lis 2010

@pampalini Prosim te, cim plnis kosicky? Nejak mi dochazeji napady... 🙂

pampalini
autor
30. lis 2010

@lidiab ahoj tak buď klasickým krémem z másla, vajíčka,ořechů a cukru..........poleju čokoládou a navrch dám ořech.
Nebo tu mám náplň od kamarádky, kterou teprve hodlám vyzkoušet:
uvařený puding - studený
250 g másla
100g cukru
100g strouhané čokolády
+rum ......dávám ho skoro do všeho, kvůli konzervaci
😀
ještě tu někde mám krém ze salka ale ten musím najít 🙂

pampalini
autor
30. lis 2010

KARAMELOVÝ KRÉM: vaříme jednu plechovku Salka 2 hodiny a necháme do druhého dne vychladit. Vyšleháme 250 g másla, přidáme Salko a podle chuti rum

lidiab
30. lis 2010

@pampalini Diky moc, vyzkousim! A jeste k tomu skladovani, je vhodne cukrovi davat na balkon v tomto pocasi?

pampalini
autor
30. lis 2010

Stoprocentně ti to neřeknu sama balkon nemám, ale pamatuju si že když jsem bydlela u rodičů, tak mamka dávala cukroví na balkon a bylo dobré. Měli jsme tam na to skříňku.

beruska2x
30. lis 2010

@lidiab ja mela loni celou dobu cukrovi na balkone a to bylo i -15 😉 jen jsem ho nandala na talir, nechala 15 minut stat at povoli a bylo..

fifa79
30. lis 2010

tady jsou nějaké recepty na vánoční cukroví
http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyro...

pampalini
autor
1. pro 2010

@fifa79 vypadají krásně a zkoušela si je?

fifa79
1. pro 2010

ještě ne, ale chystám se na to.....tak uvidíme.......snad bude výsledek takový jako na fotkách 😀

pampalini
autor
4. pro 2010

Ahoj,
tak jsem objevila naprosto úžasný recept na neobvyklé a přitom vynikající a rychlé cukroví. Zkuste, nemá to chybu....můžete dávat lidem hádat jak jste to udělaly a málokdo uhodne 🙂 🙂
chutnají trošku jako esíčka...
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=64988