Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

andyalukasek2008
22. led 2009

kijonkova.k: tak jo, uklidnila jsi mě. Možná to moc řeším, mám strach co mu dát, ale zatím baští absolutně bez problémů vše 🙂... Rajčátka chci taky zkusit tak v 8.měs 🙂, s těstovinama, snad budou chutnat 🙂. Děkuji za rady!

kijonkova.k
22. led 2009

Každá to řešíme,zvlášť,když je to první mimi.Pokud nemáte v rodině alergie a malý je v pohodě,tak se nemusíš až tak bát.Naše Karolínka měla ekzém,teď má sem tam suché flíčky,tak jsem byla opatrnější.Ale zase si říkám,že pokud to nevyzkouším,tak nezjistím,co jí vadí a co ne 😉

andyalukasek2008
22. led 2009

My naštěstí nic takového nemáme, já mám jen alergii na vaječnou bílkovinu, ale žloutek mi celkem nic nedělá, tak ho zkusím dát, ale jinak bez ekzémů, alergií, tak snad to bude ok... Ale je třeba to zkoušet, jen ne jako moje kámoška, stylem vše a hned 🙂...

timbouctou
22. led 2009

andyalukasek2008 - ve tvrdých je víc soli 😒 Ten celer je nějakým způsobem zátěž pro ledviny.

agness02
22. led 2009

tak jsem koukla na to kiri - nee, nedam (samý "éčka") 😝
petržel už dávám dlouho, celer ještě ne
jsem dnes potkala známou - má pětiměsíčního prcka a ten jí svíčkovou s knedlíkem 😝 a pije černý čaj s cukrem 😠 no škoda slov...

agness02
22. led 2009

timbouctou - a ty teda dáváš jen ty tyčinky Kidiboo? taky jsem je dnes koupila, tak zítra zkusíme

eppik.m
23. led 2009

Ahojky, tak mi jsme dobrý jedlíci a vyzkoušeli jsme snád už všechno: snád už všechny druhy zeleniny i celer a petržel, petrželovou ňať z kořenové dělám hodně vývarovky z hovězím, drůbežím masem ... vařím hodně i z mražené zeleniny všeho druhu polívky, nebo ryzota, s těstovinami ty používám z tvrdé pšenice a bezvaječné, taky čočku, (fazole skleničkové) ovoce taky všechny naše druhy, tropické měl pomeranč, mandarinku, nektarinku, (ananás skleničkový), jogurty měl všechny ty pro kojence ze všema příchutěma, jinak Activii, Bio bílý, to samé s kašema. Máslo používám od začátku klasické, nebo trošku olivového oleje občas, na rohlík mažu, máslo s domácí marmeládou, sýr apetíto a do ruky eidam (kůli soli dávám pouze občas), libovou šunku z prsa ukusuje k rohlíku sám, hodně podporuji žvýkání takže mu jednou denně nemačkám ale dávám do ruky a on krásně ukusuje, třeba banán a co nesní rozmačkám a dokrmím (ještě něni až tak zručný) Teď jsem mu koupila amarantové tyčinky a chleba (polystyrén) ten taky krásně kouše sám. Co nedávám je rafinovaný cukr, sladkosti, čokoládu a slazené nápoje .... Míša má údajně atopický ekzém, ale můžu říci že zatím mu žádná normální potravina neuškodila, naštěstí 😉 Pouze jednou snědl arašídovou křupku, která nepatří do jídelníčku kojence, ale nechala jsem ho to ochutnat a to měl prudkou alergickou reakci, také jsem si všimla že po skořice mu zrudli rty a trošku se i osypali, to opět pouze ochutnal domácí štrúdl. 😉

kijonkova.k
23. led 2009

eppik.m:malý je šikovný,že tak sám papá.Jen mě zarazilo to Apetito.Určitě je v něm více soli než ve tvrdém sýru.jsou tam ty tavící soli a ostatní 😝

eppik.m
23. led 2009

kijonkova.k: právě proto jsem to pouze postrašila než namazala aby to neměl tak suchý, ale dala jsem to až když měl 10m pryč a to asi 2 x 😉 myslím že mu to neuškodilo 😅, co čtu složení skleniček si myslím že taky dítka nešetří ale opět si myslím že když to nemá každý den nic se mu stát nemůže mletý černý pepř 0,01g, mořská sůl, bylinky (tymián, kopr, oregáno) Myslím že větší zlo by napáchali třeba uzeniny, čokoláda, sladkosti, konzervy a všechny ty "mrtvé potraviny" 😝

mobina
23. led 2009

Holky je to sranda někdy. Ta dotyčná mě sepsula za žervé, ale sama by to dětí rvala kiri, páč jí to doporučila dětská 😝
Epiik máte šikulku. Ondra taky dlabe sám snídani a večeři. S oběděm jsem začali zase trochu bojovat, takže jsem se vrátila ke skleničkám na chvilku ☹ Odmítal mi v židličce obědvat. Jediný jak jsem do něj něco dostala bylo, že mi stál u nohy a v tom se mi ho podporovat nechtělo. Sklínku zdlábne v židličce celou, tak nevím, co je to zase za rozmar 😕

eppik.m
23. led 2009

mobida: používat zdravý selský rozum by to chtělo 😀 , odbočim od téma, našla jsem docela zdravý dortík k prvním narozeninám http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776 akorát mi tam nejde do hlavy ta zakysaná Rama či co to je?

kijonkova.k
23. led 2009

eppik.m:určitě mu to neuškodilo 😉 Mě jen zarazilo,že jsi psala,že v tvrdém sýru je moc soli,ale že dáváš to Apetito 😉 O skleničkách ani nemluv,ale co,však to přežijou ty naše děti. 😉

nimi22
23. led 2009

co to je zakysana rama??? 😀

eppik.m
23. led 2009

Ze zeleninových alergenů jmenujme na prvním místě celer, který je silným alergenem a jeho schopnost alergizace tepelnými úpravami nemizí. Reakce na požití celeru mohou mít i charakter anafylaktického šoku. Při kuchyňské práci s celerem vznikajítaké lokální reakce – kopřivka na rukou, rýma nebo slzení očí. Zkřížená může být reaktivita s petrželí, fenyklem, zeleným pepřem, kmínem a koriandrem, popřípadě i s pylem pelyňku.
Více o alergických potravinách naleznete zde: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

eppik.m
23. led 2009

kijonkova.k - ano v eidamu a tavených sýrech je hodně sole, proto jsem psala že už jsme je 2 x papali ale malilinko, pro změnu chutě, jinak je normálně nedávám 😉

kijonkova.k
23. led 2009

eppik,ten recept na tu "dětskou svíčkovou" je skvělý,malá se jen olizovala 😀 Zrovna ho dojedla,dělala jsem to rýží,tak příště zkusím s těstovinama 😀 Nemáš ještě něco podobného v záloze? 😉

blau
23. led 2009

kijonkova aky receptik na svieckovu? prosime si aj my 🙂

kijonkova.k
23. led 2009

blau:povaříš mrkev,celer a petržel,všechno to rozmixuješ,přidáš bílý jogurt(já dala si 2 lžičky,záleží podle chuti,aby to nebylo moc kyselé).K tomu nadrobno posekané uvařené maso a jako přílohu těstoviny(já to dělala s rýží a taky dobrý)
Ale je to recept od eppik.m 😉 Takže chvála patří jí 😀

lucinka1104
23. led 2009

ja som napr. nevedela, že v 8 mesici nesmie hrach a kukuricu som mu dala a nebolo mu nič a zop zelenej fazuľky ktorú vraj môže ho bolelo bruško.....
papal presne 5 veci "ktoré nesmie" inak sa snažím dodržiavať čo smie a nie....
paradajkový pretlak, zeler, ten hrach, kukuricu a žraloka som mu dala, lebo si pýtal a je to čisté biele mäsko ako kuriatko a ešťe som začala dávaťskôr presnidávku čo bola chyba lebo mi teraz nechce jablko. Spapálen banánik a hrušku.
zerler sa má tiaž až po roku no davala som mu už hotový príkrm , kde bol aj zeler.
Jáj a ešťe ja raňajkujem často krát rožky s medom dam mu furt dám lebo dovtedy zuri kým nedostane 😀

andy80
24. led 2009

eppik, ta dětská svíčková byla báječná, málem bych to malé snědla. Normálně to chutnalo jako svíčková. Já to dělala jako dospěláckou svíčkovou. Dala jsem cibulku, na to kousek kuřecího masíčka, orestovala, pak jsem tam dala zeleninu (mrkev, celer, petržel), půl lísku bobkového listu, 1 kuličku nového koření, trošku podlila vodou a dusila. Když bylo maso měkké, tak jsem ho vyndala, nakrájela na kousíčky, vyndala jsem bobkový list a nové koření a zeleninu jsem rozmixovala. Pak jsem přidala 2 polévkové lžíce bílého Floriana jogurtu a prohřála. Dala jsem do toho zpátky maso a zamíchala s těstovinama. No malá mi to málem snědla i s miskou. Eppik, díkes, fakt je to super.

lucinka1104: já hrášek a kukuřici dávám od zavedení příkrmů a zelené fazolky taky. Tuhle jsme měli nějakou skleničku, která byla od ukončeného 5. měsíce, když jsem se kukla na složení, normálně to celer obsahovalo. Rajčatový protlak je ve všech skleničkách, hrášek, zelené fazolky a kukuřici taky, a teď jsem koupila skleničku kde je losos nebo jaká ryby a je to od ukončeného 8. měsíce (přitom ryby říkají až od roku). Spíš doma vařím, občas to proložím skleničkou, ale co můžu nebo nemůžu dávat se dozvím vždycky na složení skleniček. Podle toho se držím.

eppik.m
24. led 2009

andy80, kijonkova: super holky, jsem ráda že dítkam chutnalo a nebylo to ani pracné, že? 😵 určitě písnu další když mně něco zaujme 😉

makkyy
24. led 2009

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,zda dáváte dětem piškoty.Malý je má rád,ale nikde není napsáno odkdy je smí.Díky 🙂

andy80
24. led 2009

makky: piškoty jsou od 8. měsíce, na některých piškotkách je to snad i napsané

petka80
24. led 2009

Holky, dneska jsem teda poprvé koupila to Kidiboo. Koukala jsem na to a mají tavený sýr a nějaká kousátka, obojí ale obsahuje tavící soli a další divný věci. No a pak mají ještě tyčinky a ty jediné obsahují jen mléko a sůl, jak psala už timbuctou. Tak jsem je vzala, malá to ocucala, ukousala asi 1 cm a tím to skončilo 😀
Tak asi zůstanu u lučiny na chleba..... 😉

Mobina, malá má taky teď období, že jí víc chutnají skleničky než doma vařené ☹ No tak dávám skleničky a zas to za pár dní zkusím, přeci jen bych radši dávala domácí, no co už, hlavně že aspoň něco jí.......

Jo, a taky jsem poprvé dala toho lipánka, jsme se tady o tom bavily. Vanilkového. Malá to teda sbaštila pěkně 😉 Tak se chci zeptat, kolik toho sní vaše děti. Protože to malé balení je fakt maličké - 80 g. No ale zas dávat víc, no nevím......

kijonkova.k
24. led 2009

já jsem na piškotách četla,že jsou od 6.m 😉

petka80
24. led 2009

Piškoty obsahují mouku, cukr a vajíčko. Tak si myslím, že je na každé mamině, od kdy chce tyhle věci dávat 😉 Už jsem sem asi psala - já kupuju bezlepkové piškoty, místo pšeničné mouky je tam kukuřičná, tak mi to přijde o něco zdravější. Chutnají úplně stejně, akorát jsou o něco dražší 😠 Mají je ve zdravé výživě.

eppik.m
24. led 2009

ahoj, zrovna mám doma sáček z piškotama opavia a píšou tam toto: Složení: pšeniná mouka, vejce, cukr. OBSAHUJE: GLUTEN, VEJCE. Vhodné pro děti od 3 let 😝 . Opsala jsem to doslovně.

radka.m.
24. led 2009

ahoj holky,tak jsem ted koukla na piškoty,co máme doma,máme od opavie a je na nich napsáno vhodné od tří let,no,každopádně si myslím,že do roka nebudou vhodné ani jedny,protože obsahují celé vejce a bílek se doporučuje nejdříve v roce. 😒

kisska
24. led 2009

Ahojte, susienky Safari od Hami vajicka neobsahuju. Takze ked sa rozhodnete zavadzat lepok, je to dobra alternativa. Ale samozrejme ako ostatne susienky, maju v sebe cukor (podrobne zlozenie: Obilné mouky 60% (z pšenice, kukuřice, ovsa, ječmene, žita a rýže), sacharóza, sušené odtučněné mléko, rostlinný tuk, kypřicí látky (uhličitan sodný, uhličitan amonný), uhličitan vápenatý, jedlá sůl, aroma (vanilin), dextróza, mléčnan železnatý a vitaminy). Z vlastnej skusenosti ale viem, ze sa tazsie rozpustaju, takze treba vzdy davat na dieta pozor.

kisska
24. led 2009

Co sa syru tyka minule som hladala Lucinu malemu do pomazanky, ale nasla som len od Karicky a ta v sebe mala sol, hned vedla mali zerve, ktore bolo 1. lacnejsie a 2. bez soli, tak som kupila to, uvidime, co povie na to aj maly 😉