Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

emanka
27. led 2010

aponchie, v lekárni predávajú od hippu mrkvovo-ryžový vývar, ktorý sa dáva pri hnačkách, hlavne kvôli neprijímaniu tekutín, je to na rehydratáciu(?), proste na doplnenie tekutín, aby dieťa nebolo dehydrované....našej malej to chutilo, nič iné vtedy nechcela piť 😉

aponchie
27. led 2010

aha takze mezi 800-900ml pac nase vazi 8300g ..schudla ted v nemoci 😝 da se to brat jako kase 200ml+190ml presnidavka z toho treba 100ml je voda atd?takze kdybych do ni narvala tekutiny v jidle nemusel abych stresovat s flaskou 😲

aponchie
27. led 2010

jezisi ja sem debil ja s eprehlidla 😀 5-9den

lenka1smejka
27. led 2010

Moja mala vypije maximalne za celych 24 hodin cajika 60ml

aponchie
27. led 2010

to jako fakt??? 😲 a kolik toho sni?

lenka1smejka
27. led 2010

no ranajky ma 200ml mlieka
desiata-ovocie
obed-zelenina maso a zemiak alebo co je
olovrant-jogurt a chleba s niecim pomazanku alebo tak
vecera 250ml kase
no a cajik maximalne tych 60ml

rimmel
27. led 2010

lenka nepapa nejak malo? 😅 ci to ten moj vela? 😀 😀

a ty nekojis?ked pises ze 200ml mlieka a potom 60ml cajiku..a to ine tekutiny nema vobec? teda ak nekojis, prepac neviem ci ano ci nie

aponchie
28. led 2010

rimmel me neprijde,ze by jedl malo spis jednu mlecnou davku navic bych dala ja.ale jinak v pohode..to piti je magorina..kamoska mela malou a ta ji prej vypila i litr a pul rikam to neni mozne a ona mela ve flasce jak sme pozdeji videla kubika takoveto oranzove piti a nenaredene tak aby to nevypila a jeste po tom musel amit zizen je to sladke jak cecek..no a nase mala pila slabej caj nebo vodu takze vypila sotva 100za den 😝

evikg__2
28. led 2010

moja dcerka tiez nechce velmi pit ine tekutiny ako mliecko, ale jedna vec mi naozaj pomaha. Ked som jej robila desiatu z jablcok, tak som ich chvilku varila a ten vyvar, ktory zostal bol taky jemne sladucky. Tak som to este priliala do detskeho cajiku a to jej chutilo. Bolo to iba velmi velmi slabucko sladke, nam by to skoro vobec ani neprislo, ze je to sladke, ale jej to hlavne stacilo, aby jej to aspon trochu ten caj alebo kojenecku vou ochutilo. Inak, ked som varila tie jablcka, tak sm tam pridala aj tie supky. Supky som jej jest sice nedavala, ale tiez to ochutilo ten vyvar.

aponchie
28. led 2010

jenze ja ikdyz dam sladkej cajik jakkoliv tak prd tak asi tim sladkym to nebude.zajimalo by me proc nechce nic ..starsi ke kojeni pila kde co..

rimmel
28. led 2010

no tak dobre apon ked hovoris 😀 u nas to je inak, ja nepovazujem mliecko za samotne jedlo, ale iba pitie..cize ranajky aj vecera aj obed aj olovrant a desiata su vzdy nejake jedla, nie mliecko 😉

evikg__2
28. led 2010

moja spapa tak podobne ako Lenkina, akurat viac pije - denne 600 ml mliecka al. 500 ml mliecka a nejaky ten cajik.

aponchie
28. led 2010

mliko prave je jako jidlo..byla sem z toho na nervy u starsi ta pila jen mliko a lekarka rikals,ze je to v podstate jidlo tak ji mam nechat no a pak se to zlomilo ,ale to mela uz rok a pul 😝

dankolucka
28. led 2010

ahojte, tak som z toho jelen...ja ako postarsia matka 😀 si pamatam, ze mlieko sa neratalo do prijmu tekutin, mlieko sa chapalo ako jedlo ako vravi aponchie. Fakt je, ze som to tak brala az ked sme presli z MM na UM, myslim, ze pri kojeni to netreba vobec ratat, ved MM je zlozenim ine. Ak sa mylim, opravte ma.

dankolucka
28. led 2010

Este k maslu - davate len maslo maslovite alebo moze byt aj napr. Rama, toto fakt ani netusim a nepamatam, co som onehdy davala.

aponchie
28. led 2010

danko ja davam olivovy olej ..ale radsi bych dala maslo jako maslo nez ramu ..ja prave sama za sebe tohle nemusim radsi si davam olivac nebo prave maslo me to nechutna ty margariny 😎

rimmel
28. led 2010

apon no ja neviem..ja mojho kojim ozaj 10krat denne a pritom spapka 5 jedal denne..neviem si predstavit nedat mu ranajky a mliecko namiesto toho ...by bol urco hladny 😀

aponchie
28. led 2010

rimmel ja mluvim o UM 😀 MM neeeeeeee to urcite tak stejne jako umele ne..me mala v tom roce a pul treba nechtela jist a pila jen mliko 200ml rano v poledne pak teda jako ,ze musela obed a pak zase do vecera mleko a mela sem strach,ze to je jen voda a prej nee

evikg__2
28. led 2010

MM je dost kaloricke a je to tekutina, tak ja by som to klasifikovala ako "lahsie jedlo". Nieco podobne ako hustejsia polievka. A myslim, ze s UM je to podobne.

rimmel
28. led 2010

no tak ja neviem...moj ma moje mliecko fakt iba ako pitie .... nikdy ho to nejak nezasyti...nemohla by som napr vynechat olovrant a nakojit ho,,,lebo kojim ho aj tak medzi jedlami xkrat a by na mna kukal ze mama a to mi jest nedas? 😀

evikg__2
28. led 2010

rimmel, a ako priberate?

rimmel
28. led 2010

evig krasne..maly ma 9.41kg cize ani pritucny ani prichudy....

ale vies, treba sa riadit apetitom dietatka, niektore toho spapaju viac ine menej...nehovorim ze moj papa vela , teda mne to tak nepride, su dni ked papa menej, ked viac...mozno aj to kojenie robi svoje, ozaj kojim velmi casto..kto vie.

aponchie
28. led 2010

rimmel ted uz to je fakt na zapiti v tomto veku to uz se s tim prej neda nic delat alespon ta tekutina plus latky v mlece dulezite ..ale ona mi fakt nemela hlad po tom mliku a tobyla zrout do 3let jak prase ..

M ma jen 8300g 😝 😝 a pije 7x za 24hodin cca 100-150ml mleka +3jidla .ktere obsahuji cca 300ml tekutin

rimmel
28. led 2010

ono ked napriklad niekedy vecer mu dam vlasu um vypit..(dakedy to robim na noc) tak po nej 120ml..by ozaj nic nechcel spapat, skusali sme..no ked nakojim, aj z oboch, vzdy je hladny.... 😕

evikg__2
28. led 2010

rimmel, tak potom je to v pohode a naozaj to tak potrebuje. 🙂 U nas tym, ze ona papa iba MM , ktore odstriekam, tak to tak sledujem, kolko vypije a pod. Ale ona si ani nejak nepyta, ze je hladna alebo smadna. Jednoducho, ked je cas obeda, tak papa. Ked spapa dost a je tam aj dost tekutin, tak jej mliecko neponukam, lebo uz zo skusenosti viem, ze nebude chciet. Ked papa menej, tak jej dam este mliecko, aby sa dotlacila. Inak my vazime 8,5 kg, co je tiez uplne v pohode. Kazde dietko ma asi inu kaloricku potrebu.

aponchie
28. led 2010

evig kolik jste vazili pri porodu?ja taky nesilim z te vahy,ale prijde mi,ze schudla a navic ona ji ted ovozel a kasi a myslela jsem,ze pribere teda neco z toho a prd 400g za 2mesice ted mela

evikg__2
28. led 2010

narodila sa o 2 tyzdne skor a vaha 2720 kg, vyska 47 cm. Ale teraz by babtka uz nemali priberat takym tempom ako prvych 6 mesiacov. Ak sa spravne pamatam, tak to bolo 35-50 gramov tyzdenne. My sme sice teraz moc nepribrali, lebo bola chora a vtedy okrem MM skoro nic ine nechcela. Ale pride mi taka baculatucka, akuratna. Cakam, ze ked zacne lozit/chodit, tak budeme musiet papat viac. Ale zatial, ked len lezi, tak jej to asi staci. Inak tuhu stravu papa ukazkovo. Kolkokrat spapa tolko, ze mne by to pomaly stacilo. I ked ja toho vela nepotrebujem. 🙂

evikg__2
28. led 2010

no, pozrela som v Mama a ja a tych 35-50 gr je za tyzden v 5.-6.mesiaci. Potom tam pisu, ze v 6 mesiacoch ma hmotnost zdvojnasobit a potom uz nich nepisu.
1.-2. mesiaci ma pribrat 130-140 gr tyzdenne
3.-4. ..... 70-110 gr

Potom priberate uplne v pohode.

rioko
28. led 2010

tak jsem Vojtíškovi udělala na oběd hovězí polévku s hodně zeleniny - dala jsem tam trochu mražené+ růžičkovou kapustu, brokolici a ještě hrst červené čočky a on normálně snědl i porci na zítra, řval když jsem chtěla přestat dávat :D
jinak teda Vojta nechce chleba ani když je namazaný čímkoliv, zkusila jsem i na máslo domácí maremeládu že je to sladké a dá si ale on to hned vyplivl, jí akorát rohlík ale jen kousek když ho má celý a suchý v ruce, jinak pečivo žádné
jak tady někdo psal o té vegetě, tam tam je i sůl, tak to bych do roku nedávala rozhodně a mě teda doktorka říkala, že ani koření červená paprika nedávat, že je dráždivá

aponchie
28. led 2010

evig tak to jo ja si myslim,z eted neco shodila jeste a navic dostala prujem vcera kojit nechce pres den nevim proc a v noci teda jen kojit a moc

rioko no neni nad domaci poctivou polevku to bych chlemtal ai ja ne jak ty brecky s vegetou 😝 bud rada ,ze basti takovou dobrotu 😎