Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

neu.sona
5. bře 2010

Rimmel:neboj, nejsem blbá 😎
Samozřejmě, že žužle rohlík i chleba, ale víš, jak to potom v židličce vypadá? Nedokážu si představit, že mu to ještě něčím namažu, víš 😉

janka313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
neu.sona
5. bře 2010

janka313 no moc levný teda zrovna nejsou, tak proč to inzeruješ??? 🤐

lily1983
5. bře 2010

ahojte, no aj ja skusam davat malej do ruky chlebik, ale nevie to este sama veru ☹ odkusne si vacsi kus, prilepi sa jej na hornu klenbu a napina ju, musim ratovat aby sa nepovracala.ked jej davam po kuskoch, da sa...

....prosim vas, s akym jogurtom ste začinali? mam skôr na mysli jogurty, ktore niesu naša vyroba, lebo žijem v zahr..uz jej zacnem asi davat, len neviem s akym zacat, ci je lepsie dat biely, alebo tie detske ochutene..dakujem

😉

tinuskaha
6. bře 2010

ahoj lily my sme zacinali plnotucnym bielym.az teraz v 10mes.som mu dala aj vanilkovy ale to len obcas aj pribinacika uz raz mal.

dankolucka
6. bře 2010

slniecko, aj ja som nitranka 🙂 , kukuricne chrumky som vcera kupila v malom tescu na poschodi je taka predajna zdravej vyzivy a pod. Su natural, teda bez soli.

dankolucka
6. bře 2010

rimmel ja sa cudujem, ze sa ty furt cudujes niecomu 😀 . Moja zaba tiez este nevie zuzlat chlieb, no a co. Ked jej dam rozok alebo kuku chrumku do ruk, tak si to cele narve do pusy a len tresti oci, co sa dusi. Tak jej davam po kuskoch. Ved ona sa to casom nauci, tak ako ostatne veci.

mirri
6. bře 2010

lily-my taky zijem mino a hledala jsem bile jogurty s co nejvyssim obsahem tuku a bez konzervantu.. 😉

jmisa
6. bře 2010

Jogurty dávám takové, kde je jen mléko a bakterie mléčného kvašení. Žádné konzervanty, cukr a zahušťovadla typu škrob a gum cosik.

Chleba - malému mažu k snídani tence lučinou, těma kostkama. Nakrájím na kostičky a strkám do pusy, ke konci mu nechám pár, aby si s tím poradil sám nebo ukrojím tenký krajíček chleba a nakrájím na pásečky suchý a nechám ho být. Pak sice musím uklidit kolem dokola, ale to neva, židličku máme omyvatelnou 🙂 A malej se cvičí a zabaví se, nějak se to naučit musí.

rimmel
6. bře 2010

mirrii ak ste v uk doporucim yeo valley 😉

senja
6. bře 2010

Holky, pomoc prosim! Maly odmita jist obed - zeleninu. Driv mu chutnala, ted jakmile zjistil, ze obilne kase na veceri (pohanka a kukurice) jsou chutnejsi, tak uz 3. den odmita zeleninku. Zkousim mu davat pokazde jine - zeli, pastinak, brokolici, ale vysledek je stejny, narvu do nej max 5 malinkych lzicek. Hlad ma, ale neji. Na sladkou chut zvykly neni - vse pripravuji sama. Vazne nevim co ted, uz treti den misto obedu ma jen moje mliko ☹

mirri
6. bře 2010

senja-jestli davas nemlecne kase,tak proste uvar mrkev,brokolici,mixni to a pridej kukuricnou kasi.ja ziju v it a tady se na obed dava zelenina a vecer nemlecna kukuricna nebo ryzova kase se zeleninou.malemu to moc chutnalo.. 😉

mirri
6. bře 2010

jo a jeste-nerostou mu nahodou zoubky?to mi maly taky odmital prikrmy....

senja
6. bře 2010

mirri, diky, zkusim to. Akorat se trochu bojim, aby mi po tom michani neodmitl i kasicky 😖 Jinak davam nemlecne kase - maly ma predpokladanou alergii na BKM. Zoubky mu myslim ted nerostou. Ma 2 venku a dalsi asi jeste nelezou.

rimmel
6. bře 2010

ahojte baby, chcem sa spytat, ci moze maly papat slahacku zo spreja?? viem ze normalnu moze, akoze smotanu, ale ci aj toto?

lily1983
6. bře 2010

dakujem baby, prave som sa vratila z obchodu, a vybrala som práve ten yeo valley co radila rimmel. ten sa mi zdal najlepši, ale nemá 10g tuku..ma iba 4,6g. aspon dufam,ze som to spravne pochopila z toho obalu. 😖
rimmel, nevies ako to je? ..ty ich asi davaš už dlhšie..dakujem

zuzuuu
6. bře 2010

lily1983 podla mna 4,6 % tuku staci. Ja ked som malej dala s 10 % tak dostala taku hnacku, 5x posebe ju prehnalo. Ale asi je to u kazdeho dietatka individualne.

rimmel
6. bře 2010

lily ak je ten jogurt plnotucny resp neni tam napisane ze low fat alebo co tak je to ok..teda podla mna 😉 my ho davame, zda sa mi kvalitny

lily1983
6. bře 2010

dakujem, tak som rada, od zajtra začiname..som zvedava, čo mi na to povie slečna 🙂

zuzuuu
6. bře 2010

rimmel podla mna je slahacka zo spreja sama umelina 🙂, ja by som ju nedavala vobec, ved ono to ani nechuti ako slahacka.

rimmel
6. bře 2010

no tu co mam ja obsahuje 95% smotana a potom je tam emulsifier, stabiliser a gas..

rimmel
6. bře 2010

a 4% cukor.

cize ziadne umeliny..

shaula
6. bře 2010

Rimmel - no a co ten stabilizátor a emulgátor? Nemáš lepší ušlehat normoš šlehačku? 😉 Nicméně asi se tím nebude krmit každý den, takže na tom narozeninovém dortu to určo přežije 🙂

rimmel
6. bře 2010

no sak hej, naslahana je lepsia ale nechce sa mi to robit, toto mi pride na tu jednu prilezitost jednoduchsie.. 🙂 a tie stabilizatory a emul. obsahuje aj sunka a mnoho inych veci, ktore zase ja nedavam..ale tomusa clovek dnes uz ozaj tazko vyhne 😒

iluss
6. bře 2010

neu.sona: já svojí malé ten chlebík namažu máslem nebo lučinou a pak nakrájím na malinkaté kostičky, které jí pak dávám do pusinky a ona to hezky zpapá.
A s tím jogurtem - taky jí nechutná bílý jogurt samotný, je takový kyselý, tak jí do něj dám ještě rozmačkaný banán a nadrobím Sunarka sušenky, to jí to pěkně osladí a moc jí to šmakuje 😉

senja
7. bře 2010

No tak pridani kasicky do zeleniny nezabralo ☹ Musela jsem narychlo uvarit normal kasicku, aby vubec neco snedl k obedu... A na vecer byla zase kasicka. Zkratka je to teror.
iluss No jeste aby nesmakovalo 😅

misulda
8. bře 2010

Ahojte, viete mi niektora poradit, co s 8-mesacnym babatkom, ktore chce prikrmy, ale len ako hladku kasicku? Ak je strava len podrvena lyzickou, napina ho a nechce jest. Zuby uz ma, dokonca 5. Zacne raz jest sam od seva aj nekasickovu stravu alebo mu mam nejako pomoct ja? Vdaka.

sunea
8. bře 2010

Misulda, skus mu davat napr. pred hlavnym jedlom alebo medzi jedlami nieco na chrumanie, idealne su nesolene kukuricne chrumky, kusok rozteka apod. Zvykne si tak lepsie na kusky. Alebo skus pomixovat cast jedla nahladko, cast na hrubsie, a davat mu to na striedacku, alebo na lyzicke trosku kase, trosku tej hrubsej kase a tak...

Ja som sa chcela skusenejsich spytat, dokedy davali UM z flasky a odkedy v pohariku?

rimmel
8. bře 2010

misulda a bananik mu nedavas papat? moj sa najrp naucil papat bananik a myslim si(mozno to tak neni) aj vdaka tomu vedel papat "hrudky" uz zaciatkom 7m

a urcite musis pomoct ty 😉 a to ze sa tym drhne si myslim ze je normalne, uci sa co s tym v puse robit..ale skus ten banan, ci chlebik ci hrusku-makku-do ruky dat nech sa nauci najrpv na tom

misulda
8. bře 2010

Vdaka za rady 🙂 davam mu aj kukuricnu chrumku, aj banan som mu davala do ruky. Chlebik este len skusim. Banan ho trochu frustroval, lebo sa mu stale vysmykoval z ruky, ale skusal. Bola celkom zabava ho pozorovat.