• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

23. prosince 2012 
dm: já jsem včera taťkovi vysvětlovala, že malej opravdu nemůže kynutou buchtu s povidlem. Tuhle mu zase cpal guláš. . . Nic si z toho nedělej. U nás by ho už všichni nejradši živili čokoládou
4. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje máti tuhle nemohla pochopit, proč nedám malému lentilky :grinning: A když teda ne bonbon, tak aspoň piškotek :angry: To je furt dokola, pořád jim vysvtěluju, že když chtěj udělat radost, ať přinesou ovoce nebo zeleninu, když to teda musí být na jídlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmisa - svokra si aspon zvykla vinsovat malemu brokolicou :grinning: takze aspon cosi
4. bře 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych rodice docela chapala, ja jedla taky vse, ALE tenkrat nebyly vsude same nahrazky, dochucovadla, prichucovadla, zahustovadla a Ecka.
nedavno jsem se bavila o tom vsem se sestrou, ona se v tom docela vyzna. hodne nahrazek bylo vyvinuto az v posledni dobe, prevazne v nemecku. proste aby neco chutnalo po jahodach, uz nepotrebujete jahody.
tohle vse driv nebylo. syr byl syr a ne tuk s prichuti syra, ziskane kdovikde.
4. bře 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, chcem sa vás spýtať jednu vec... mám 8mesačnú dcérku, je stále dojčená, papá príkrmy od ukonč. 6mesiaca... príkrmy zavádzam zhruba podľa tabuliek na kojeni.net a podľa dojcenie.wordpress.com (stránka annag). Obeduje zeleninku s mäskom (alt. žĺtkom, alebo len samotnú), na olovrant ovocie, alebo obilninová kaša (domáca). Tretí príkrm som ešte nezaviedla, lebo dcérka nie je bohvieaký papkáč, zje nanajvýš 5 malých lyžičiek, stále sa potrebuje ešte "doraziť" kojením. Taktiež som jej skúšala dať do rúčky jabĺčko, alebo sušienku, ale nemá o to záujem.
Niekde som čítala, že niektoré deti sa rozpapajú v 9-10. mesiaci... aké máte skúsenosti? Je to v poriadku? Nemusím si robiť obavy?
Ďakujem.
4. bře 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne sa mala rozjedla v 8mesiaci

Inak dnes som robila zemiak s kur.masom a broskynou-mnamka
4. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje ma 10 mesicu a nic moc, ja doufam,ze se to po roce zmeni.
4. bře 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, ja som asi divna, ale bojim sa malej dat nerozmixovane, ma sice dva zuby, ale jedine co spapa sama, je ta kukuricna chrumka, co sa rozpusta v puse..aj banan by si dala ked ho ja jem, ale to si minule odkusla velky kusisko, a nechybalo vela, zacne sa dusit...zatne pusu, a nepusti, ked ma nieco v nej..a v posledne tri dni mi nechce papat mliecko poriadne, uz ked jej ho len ukazem, ako keby som ju rezala. :confounded:..ale ked vytiahnem vyzivu, tak to zbodne jedna radost..nechapem, co sa jej porobilo... :frowning2:
budem musiet vyskusat aspon zemiak vareny potlaceny, lebo sa mi to nenauci hrýzť, uz by som mala, že??
4. bře 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lily - můžeš a nemusíš. Ono se doporučuje s kousky začínat cca okolo těch 8 - 9 měsíců, ale není to dogma, každé dítě je jiné. Já jsem zpočátku mixovala nahladko, pak postupně více a více nahrubo a pak jen mačkala vidličkou. Tak to můžeš zkusit taky tak :wink:
4. bře 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a s masom to ako robite?
4. bře 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenko, co konkrétně máš na mysli?
4. bře 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka myslis mixovanie? ja ho nakrajam na drobunko a ked to dam do jedla tak to este mixnem a je to v pohode. maly ked ma kusky v obede ho nadrapuje ale ked mu davam normalne kusky rozka tak papa v pohode
4. bře 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne tiez maly vo vasom veku lenka papal kusky maska, nie mixovane.
5. bře 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malej kousky nechce, ale my začali přikrmovat skoro o měsíc později, tak se k tomu snad taky dopracujeme :wink:
5. bře 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja nemixujem.Malej to krajam na kusky,tak som chcela vediet,ze ci maso mixujete alebo krajate diky

Inak dnes v Damskom magazine na STV1 hovorili,ze agatovy med sa moze od 3 mesiaca :confused:
5. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a do coho by som asi 3-mesacnemu dietatu davala med :confused: :confused: :confused:
5. bře 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to by aj mna zaujimalo...
5. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
do caje?
5. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi do caju
5. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby! Vy dávate detičkám tie kukuričné chrumky? A môžu to ked je tam soľ? Ja som to minule pozerala v obchode ale čítam že je tam sol tak som to nekúpila. Môžem jej to kúpiť?
5. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
slniecko26: kup si přírodní tam sůl není :wink:
5. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slniecko: se solí ne, jen natural. Dají se koupit v podstatě všude. Já je kupuji hodně v zelenině, tam mají velké balení a jím je s Matýskem dohromady :slight_smile:.
Holky, chtěla jsem se Vás zeptat ohledně Matýskova jídelníčku. Zdá se mi takový nějaký pořád dokola :slight_smile:. Tak bych ho chtěla trošku obměnit.
Je stále kojený, ale mlíčko už moc nechce:(. Začali jsme přikrmovat, když mu bylo 6,5 měsíce. Nejdřív nic moc a pak se docela rozjedl, že teď už dáváme asi 4xdenně.
Ráno ho kolem paté a v sedm kojím, v devět dostane buď jogurt nebo přesnídávku( ovoce ), v deset ho kojím, ale to už si opravdu jenom cucne.
Potom v poledne má masozeleninový příkrm, ale ten mu už moc nechutí. Dostává většinou velký základ mrkve a k tomu vždycky další zeleninu. Maso králíčí, krůtí, kuřecí, hovězí nebo vajíčko.
Pak jí o půl třetí přesnídávku nebo jogurt (ovoce) a po šesté má kaši. Před spaním ho kojím.
A právě mi přijde, že už mu dávám pořád všechno dokola :(. Jogurt mu dávám bílý, nejvíc mu chutná sladká activie, i když z ní nejsem nadšená.
A taky bych mu hlavně chtěla nějak zpestřit ten polední oběd.
Tu cibulku děláte jakou na másle? Zelenou cibulku nebo normální cibuli? A másla už může taky?
Asi někomu přijdu praštěná, tak se omlouvám :sunglasses:
5. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry28 len práve také bez soli som ešte nikde nevidela!!!
5. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
slniecko26: tak u vás nevím jak :wink: ale u nás mají žlutý obal, ty se solí jsou v modrém obale :confused: :slight_smile: kupuji je normálně v potravinách :slight_smile:
5. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
slniecko maju ich napr. v kauflande. skus popozerat dobre je tam napisane ze nesolene

neu.sona - ja zatial na cibulke nerobim len klasika varena zeleninka, priloha, maso alebo zltko. ale mrkvu nedavam vsade. odporucam cervenu cocku je rychlo hotova a chuti super. ja som robila jednoducho s mrkvou a zemiakom a zahustila som este postruhanym zemiakom aby to nebolo riedke. Alebo cervena repa super ochuti jedlo a staci len trosku tam dat. A obyc. maslo uz moze.
5. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dm1 jaj do kauflandu nechodím :frowning2: nemám to blízko. Môžem ťa poprosiť o presný recept na tú červenú čočku??? zajtra by som ju malej urobila!!! vopred dakujem
5. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
slniecko: já ty natural kukuřičné křupky kupuju v lékárně :wink:

neu.sona: a proč dáváš sladkou activii? já myslím, že kdybys mu nabídla klasickou neslazenou, tak by jí zbaštil taky :wink:

neu.sona - my máme takovýto jídelníček:
dopolední svačina: jogurt s banánem nebo chleba s máslem / lučinou
oběd různě kombinuju toto: mrkev, brambor, brokolice, květák, cuketa, lilek, petržel, špenát, hrášek, rýže, bezvaječné těstoviny, kuřecí maso (ale už chci zavést i jiné druhy masa)
odpolední svačina: ovoce
večer: kaše
(sice to má taky pořád to samé, ale myslím, že jí to nevadí, tato strava se mi zdá celkem pestrá a jí určitě nevadí, že jí stále jedno a to samé, je na to zvyklá, spíš jí vadí, když zavádím něco nového)
5. bře 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
iluss: a to ti ten chleba pokouše?? Nebo jak jí to dáváš?
no, on moc ty obyčejné bílé jogurty nechce a doktorka mi říkala, že mu je mám klidně dávat.
5. bře 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby ja sa dakedy neprestavam cudovat :grinning: neu.sona tvoj nevie papat chlebik? skus mu dat do rucicky kusok rozku ci chleba a nechaj ho nech si pozuzle, pokuse uvidis ako mu to pojde :wink:
5. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
slniecko 26 ono v tom vareni pre takych drobcov nie je nejaka veda - do mensieho mnozstva vody varit zemiaky a mrkvu. ked je to skoro makke pridas cocku - ta je rychlo hotova do 10 min. urcite mozno aj menej a postruhas jeden zemiak na zahustenie. Kedze som dala malo vody a ten zemiak to zahustil aj cocka nabopnala tak to bolo take hustejsie ako omacka ked som to zmixovala. a vonalo to super normalne som to mala chut drobcovi zjest aj ked to nebolo ziadno ochutene. nabuduce spravim aj nam

nas ked papa pecivo sam tak veselo zuzle a aj sa zabavi ale moc toho nepoje. ked mu davam ja kusky tak spapa tak pol rozka viac nie. a z maslom uz vobec nie. musim tu lucinu skusit aj ja
5. bře 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek