Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

many
2. bře 2009

ahoj 🙂
jen se chci zeptat,jaký puding si dělala 😉 úplně ten klasickej,jo 😉 já se ptám,jestli třeba náhodou neprodávají nějaký lepíš o kterých nevím 😉 díky za odpověď 😉

kijonkova.k
2. bře 2009

jj,dělala jsem obyč.vanilkový,ale jsou i bio pudingy 😉

many
2. bře 2009

joooooooooo to nevím 🙂 ty jsem ještě neviděla a myslíš,že bych je mohla dát i dřív jo,ale raději počkám až bude mít rok,však se nemusí hned cpát vším 😀 že 😀

andy80
2. bře 2009

many, teď jsem hledala i tu sóju, jak jsem se ptala na ten desert. Někde jsem našla, že sojové výrobky pro děti klidně a někde, že do roka ne kvůli alergiím. Ale malá není potencionální alergik, tak by to mělo být o.k.

kijonkova.k
2. bře 2009

many,myslím,že jsem ty bio viděla v Bille 😉
Někdo tady psal,že udělal puding do sunaru,ten,který se nevaří,tak nevím,to by asi šlo hned 🙂

andy80
2. bře 2009

on jde i ten obyč., co se vaří. Vařím ho ve vodě a potom přimíchám hustší UM.

zanetak
3. bře 2009

baby, chcem sa spýtať, či dávate aj tavené syry napr. karičku, a od kedy to môžu bábetka papať?

many
3. bře 2009

ahoj holky 🙂
díky za odpovědi 😉
zanetak - já dávám jen lučinu zatím,jinak tady nějaká mamča psala,že dává kiri,já to koupila a až doma si to četla a tam je teda éééček,že mu to teda zatím nedám,tak to mažu tatinovi na sváču 😀 😀 😀

many
3. bře 2009

kijonkova - no já nedávám UM já pořád kojím,ale neva,však to uteče,zachvíli bude mít rok a pak ten puding dostane a nebo mu dám lžičku někdy odemě 😀 papá toho už víc,takže ošizenej není 😀
andy - jo,jo,to jsem četla kvůli té alergii 😉 a mám zato,že jsem někde četla ,že je zdravý sojový mlíko,myslím,že teď v máma a já,ale nejsem si jistá,musím si to pak ještě pořádně pročíst,jen jsem to projela 😀

andy80
3. bře 2009

zanetak: přesně, jak píše many, ze sýrů je nejvodnější čerstvý přírodní sýr (prodává třeba Albert), Lučina, Žervé. Tavené sýry obsahují stráááášně moc soli, tak s nimi ještě počkej.

many, jj prý je to sojové mléko hodně zdravé. Já jsem teď právě viděla hodně sojových výrobků, tak asi začneme pomalu dávat. Ten sojový desert zkusím dneska odpoledne na sváču. Ale zase na druhou jsem vyčetla, že třeba sojové maso pro děti není vhodné. Obsahuje to snad moc bílkovin nebo tak něco. Včera jsem to pročítala někde na netu. Já chodím kukat do takových těch poraden, kde se maminky ptají, doktoři odpovídají. Na netu jich je spousta.

many
3. bře 2009

jo,jo,myslím,že to má hodně bílkovin to maso,no my s tatinem ho sem tam baštíme,nám chutná 😀 zrovna ho plánujeme na víkend 😉

andy80
3. bře 2009

many, kdysi jsem taky jedla, třeba čína je z toho naprosto luxusní, ale podat to mažovi, tak se se mnou snad rozvede 😀

many
3. bře 2009

jo,jo ta čína je mňamka 🙂 tak tomu mojemu to jede 🙂 když se třeba ty větší plátky očesnekují a obalí jako řízek a s bramborovou kaší,jéééééééééé já dostávám hlad 😀

kijonkova.k
3. bře 2009

andy,taky si hodně pročítám ty poradny.Nejraději chodím na porodnice.cz-zrovna včera jsem tam četla,že piškoty se doporučujou od 3 let kvůli tvaru a ne složení,jak jste se tady jednou bavily.Takže jsi měla pravdu,protože jestli si to dobře pamatuju,tak Ty jsi to tak psala,že je to tím tvarem....jsem si hned vzpomněla 😉 😀

many
3. bře 2009

no taky bych mu celý piškoty na hraní nedala,vůbec,jen nadrolit do přesnídávky a nebo sama do pusy,kámošce se malá dávila i v roce a půl piškotama a to teda nechci zažít 😒

kijonkova.k
3. bře 2009

Tak naše malá sní piškot v pohodě,ukusuje si,ale když dostane kousek chleba,tak to jí nejede 😉

andy80
3. bře 2009

kijonkova.k: jj to už jsem se dočetla o těch piškotech, malá ho jí ale taky v pohodě, pochubuju, že by ho polkla celý

karlicka111
3. bře 2009

Já myslím, že obyčejné plnotuč. mléko se může po roce i napití. Polotučné až pozdějí (myslím od dvou let, ale nevím jistě). Našla jsem to mimo jiné i zde (tak pořád čtu poradny 😀 ) : http://www.porodnice.cz/node/44455

many
3. bře 2009

takže od roka se vlastně může plnotučné 🙂 parááda,ale tak já snad budu pořád kojit a nebude potřeba ho dávat 🙂

karlicka111
3. bře 2009

jo many, my na tom asi budeme stejně 😉

radka.m.
3. bře 2009

tak všude jinde se doporučuje plnotučné mléko na pití až kolem druhého roku,pro alergiky až kolem třetího,já bych hned po roce na pití km nedala,protože to není dělaný výrobek přímo pro děti a s mlékem to nemá nic moc společnýho,pokud někdo po roce nekojí a dává um,tak si myslím,že dělá dobře,um je přece jenom přispůsobeno potřebám dítěte a je v něm plno doplnujících prvků a vitamí nů.zastávám názor,že nejlepší je samozřejmě mm,potom um a nakonec teprve km.

kijonkova.k
3. bře 2009

tak bych nedala po roce km na pití,ale puding jsem z něj včera vařila.Do jídla jo,ale na pití až od 2 let 😉

radka.m.
3. bře 2009

jj,do jídla jo,ale na pití je určitě zdravější um,pokud mně ho malý bude chtít třeba ve třech letech,tak mu budu kupovat um i ve třech,občas ho kupuji na pití i starším dětem,mají ho strašně rádi,nejraději sunar,ale dělají si ho normálně do km,ne do vody 🙂

karlicka111
3. bře 2009

četla jsem to na vícero místech. Já bych "hned po roce" nedávala téměř nic, co se doporučuje. 😀 Ta postupnost zavádění je myslím základní. UM je jednak z kravského mléka a druhak je nadupaný vitamíny a spol. a samozřejmě slazený (proto tak chutná). Čímž chci říct, že ta batolecí mléka můžou být z velký části jen marketingová masírka výrobců. Ovšem ne každý je zastánce uměllých vitamínu. Nejlepší je samozřejmě kojit- pokud je to možné. 🙂

radka.m.
3. bře 2009

karlička-um sice obsahuje i km,ale je vícekrát přefiltrováno a upraveno podle základních potřeb pro dostatečný vývoj organismu,proto se hodnoty v um veškerých vitamínů a jiných látek také liší a je odstupnováno podle věku dítěte,což km není. 😎 co se týče marketingu,to je prostě v dnešní době u všech výrobků,nejen u um. 🙂

makkyy
3. bře 2009

Dobrý denChtěla jsem se zeptat,co nového bych malému mohla začít dávat od 10. měsíce.Zatím má jen ovo přesnídávky,jogurty,zeleninu,bíllé a hovězí maso,těstoviny a rýži.

karlicka111
3. bře 2009

to jsi řekla krásně, radko, skoro jako bys citovala příručku Hami aspol 😀 😀 . Tohle vím, taky netvdím, že budu do prcka lít půllitr km denně 😉 . Jen mě těší, že v případě, že bude např. loudit atp. si může dát normoš mlíko, jako my. Nejlepší by bylo samozřejmě od krávy, ale to bych si zase nelajzla kvůli všem možnejm breberám. Zkrátka budu kojit, co to půjde a pak se uvidí 😎

alishia
3. bře 2009

tak ja budu davat um asi tak do tech 2 let, mozna dyl. Ale varit budu po roce z normalniho. holky znate takovy ten piskotovy dort s ovocem , dela se ze slehacky a zakysanych smetan? Myslite ze by maly mohl dostat k prvnnim narozeninam tento dort?

karlicka111
3. bře 2009

ali, asi bych ho udělala z jogutu

jjaanca
3. bře 2009

alishia já ho budu k narozeninám dělat. Recept je: 2 bílé jogurty, 1 zakys. smetana 1 šlehačka. Já místo šlehačky dám asi 2-3 Bobíky. Zakysané mléčné výr. nejsou špatné a šlehačku nahradím. Ona toho Lucka stejně moc nesní.