Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

andy80
11. bře 2009

už jsem se lekla, že tohle téma zapadlo někde v zapomnění 😀. To bych nerada, občas sem píšete prima recepty

martinka79
11. bře 2009

recept no já to dělám po každé jinak, Vločně povařím tak 5min. a potom je dám na pekáček, zeleninu maso (kuřecí jakékoliv máte rádi) nakonec sýr. peču chvilku asi 20-30min. dám péci když je to pro nás tak dám čenek , cibuli zaliju vejcem a peču vlastně koliktár do mě napadne.sýr, 🙂

many
11. bře 2009

andy - mně taky chybělo,tak jsem ho vyhledala 😀
Marti díky a dává se k tomu ještě něco nebo se to jí jen tak 😉

zoubek
11. bře 2009

Marti, mně tam chybí poměry, kolik čeho. Musí se něčím ten pekáček vymazat? Asi se to vše naskládá na sebe že? Myslím, že už se to s ničím jiným nekombinuje, nebo jo?

many
11. bře 2009

no to jak tatinovi ten recept řeknu tak už ho bude chtít udělat 😀 ale asi ho necháme na víkend

martinka79
11. bře 2009

jí se samotné, ale já dávám klidně brokolici květák do vnutra.poměry prosím nechtějte dělám vše od oka. pěkáč vytřu oliv. olejem
jinak recept na polévku na oliv. oleji malinko orestujete asi hrst vloček a přidejte zeleninu, pokud používáte mraž. tak až do vody. zalijte vodou a vaře. můžete dát žloutek na ty vločky a zeleninu a potom zalít vodou.
pro dospělé zase ochutit sůl, pepř popřípadě bujon.

já si čerstvou zeleninu nasekám na robootvi vše co nakoupím (směs a dám do sáčků na marazák potom už je využívám v receptech při vaření.
Jo ty vločky jsem jendou dělalal s rybou pang. byla moc moc moc dobrá. vločky na pekček na ně tu rybu kldině zase trochu vloček a pak ten sýr. super

martinka79
11. bře 2009

jinak se dají vločky v troubě dělat i nasladko s jablíčky a čímkoliv co máte rádi je to chutné. pro nás nahoru dávám sníh a skořici

zoubek
11. bře 2009

Marti - super. 🙂 Jinak já jsem dnes chtěla dát malému k obědu skleničku hami od 8.měsíce - těstoviny se zeleninou a sýrem. Přečetla jsem si složení a je tam psaný vajíčný bílek, což mě dost zklamalo ☹ Nakonec jsem mu jí dala, ale dobrý pocit z toho nemám. Tak jako ten tuňák ☹ Četla jsem, že ryby i mořské můžou vážně poškodit zdravý kojence.

martinka79
11. bře 2009

já toto nekupuji tak nevím. 🙂 neboj neublíží mu to,a le je to divné.

many
11. bře 2009

zoubek - no všimla jsem si to i v jiných skleničkách s tím bílkem,taky to nechápu,ale dávám mu to 😒 jinak zrovna tady to dostává každou neděli se žloutkem 😉

many
11. bře 2009

asi je tam toho snad málo,když to dělají tak speciálně pro děti 😉 a prochází to furt kontrolama 😉

zoubek
11. bře 2009

To se uvidí časem, jestli je to v pořádku 😉 Také jsem mu dnes do toho dala žloutek 😉 Ještě jsem koupila červené fazole s rajčaty 8.m - na další žloutek 🙂 Je to ale děsivé co? On zase tak ten žloutek v tom není cítit.

many
11. bře 2009

jo,jo to jsme taky papkali 😉

many
11. bře 2009

už si se zaregistrovala na tom mimi klubu u Globusu 😉

many
11. bře 2009

zatím se mi teda neozvali,tak mají čas, prý do týdne ,no
to pak to jídýlko bude sem tam levněji a teď právě v březnu je 🙂 příští týden máme v plánu do globusu jet,tak snad už tu kartu budu mít ať udělám zásobu 😀 😀 😀

zoubek
11. bře 2009

Jsem z Jindřichova Hradce a Globus tu nemáme. Ale máme Dm, mají tam stále nějaké akce a slevy. Teď například jsem měla slevu 25% na celý nákup. Tak jsem nakupovala jako divá. To skleničky lítaly. Taky mají babyprogram a zasílají slevové knížky přihlášeným.

many
11. bře 2009

tééééééééééda super akce 😉
já jako malá bydlela v Jindřichově Hradci 😀

many
11. bře 2009

u nás není ani Dm to bych taky musela hledat někde v Olomouci 😒

zoubek
11. bře 2009

to je super příkrm od 8.měsíce 😀 😀 😀 Jo a nám se se zubem nepochlubíš vid 😀 😀

many
11. bře 2009

a co šťávičky od hami dáváš 😉 a jak je ředíš 😉 já dám vždy 60ml šťávičky a 90 ml vody do 150 ml no

many
11. bře 2009

jéééééééééé sorry 🙂 já už nevím,kde všude jsem to psala 😀 tak máme jedničku dole v pravo 😀

many
11. bře 2009

a ještě ti napíšu,že jsem bydlela ulice Vajgar 😀 😀 😀 znáš to tam 😉 jooooooooooo že joooooooooooo,já hrozně někoho hledám a nemůžu najííííííííííííít ☹

zoubek
11. bře 2009

😀 to je celé sídliště 😀 Bydlí tam tchýně. 😀 No a tam je i to DM, postavené nové nákupní centrum. Koho hledáš?

Také kupuji šťávičky ale od hipp, je tam toho víc. Nejlepší je švestková, po té zaručeně dobře kadí. Většinou ředím na půl.

many
11. bře 2009

ještě jsem Hipp nezkoušela 😉 ale ozkouším 😉 jo tam je DM 😉 téééda,no pořád to sídliště mám v hlavě,bydleli jsme tam od mých 2 let do 9,taťka byl voják z povolání a pak se chtěli naši vrátit zpátky na Moravu 😀 bydleli jsme 704/III to si taky ještě pamatuju hned u kopce dolů jak se šlo do školy 😀 hledám Mirku Leškovou ta bydlela hned v dalším vchodě

many
11. bře 2009

já jsem blbá,já psala ulice,no to teda neee to bylo pořádný sídliště 😀 😀 😀

zoubek
11. bře 2009

máš to v ip

many
11. bře 2009

díky juknu 😉 😉 😉 😉

andy80
11. bře 2009

Jej holky, vy jste toho zase nakecaly. Hele dneska jsem malé dávala skleničku Sunárek (nějak se mi nechtělo vařit) a docela mě zarazilo složení:

rajčata, celer, pastiňák, houby, bílý pepř, kuřecí maso, rýže, jablečné lupínky... atd. Přesně si to nepamatuju, ale ty rajčata, celer, houby a bílý pepř jsem si zapamatovala, protože to jsou věci, které by se prý do roka neměli dávat a jsou ve sklince od 8. měsíce. Takže teď už se fakt nebudu bát dávat nic.

jo a DM fakt super, kupuju tam Frutapury, Nestlé deserty, Hipp šťávy, UM mlíčko Baby Love, občas plínky a ubrousky a občas skleničky. Teď mám taky kupónky na slevu, ale jen 15% na celý nákup, ale mám 2, takže musím taky využít. Jo a Hipp štávu taky kupuju švestkovou kvůli bobkům a pak kupuju ty půllitrové čaje s ovocnými šťávami. Stojí jen 30,- Kč a je toho půl litru. Máme to na dva dny, ředím to ještě vodou. Malá teď hrozně pije, ale obyč. čaj mi nechce. Ten rovnou plive. Ale ten Hipp čaj s ovocnou šťávou byť i ředěný vodou jí mooooc šmakuje. Mají dva druhy.

Jo a novinka. Dneska mi malá začala chodit 😨

many
11. bře 2009

andy - od hami,tam je i oregáno,taky jsem čučela 😒 že je to koření a je tam 😒

andy80
11. bře 2009

many, tak oregáno já dávám běžně už asi od půl roku, mám ho v květináči čerstvé a taky bazalku a meduňku. No tak jsem si říkala, že jsem s "normálním" jídlem chtěla počkat do roka, ale když to vidím, co je ve skleničkách, tak můžeme dávat normálně všechno jen bez soli a ostrého koření.