• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

23. prosince 2012 
jéééééé :confounded: a já mu ji dávám :sweat_smile: ještě,že to neměl teda mockrát,bobešek
18. bře 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nic se asi nestalo, ale asi mu to ani nic dobreho nedalo :frowning2:... Prejdete na to maselko, kupuju cerstve maslo nebo maslo od madety, mazu na chlebik (deti potrebuji ten mlecny tuk) a do jidelek davam maselko nebo oliv. olej... Bude mu to i vice chutnat si myslim :slight_smile:...
18. bře 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já kupuju skleničky,ale to másílko mu teda koupím,my jsem zvyklí na ramu,že se dobře roztírá a to obyčejný máslo je jak beton :slight_smile: ale tak kvůli Ladíčkovi ho budu muset hned dnes koupit :slight_smile: už si to píšu na papírek :wink: díky
18. bře 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy - díky předem za ten email :grinning: :grinning:
18. bře 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáš zač! My také jinak jíme Floru, máslo jen občas, ale my už nejsme ve vývinu, leda tak do šířky :angry: :grinning: :sweat_smile:
18. bře 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jdu žehlit,pak se tu ukážu :slight_smile:
18. bře 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
alishia: mne poradila dr. dávať malej na raňajky vianočku - nakrájanú na kúsky s čerstvým maslom a zaliate trochou teplého dojčenského mlieka. Vraj to malé miminká milujú ! Idem vyskúšať aj ja :wink:
18. bře 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
vánočku :wink: týýý jo,to mě nenapadlo,koupíme na víkend :grinning:
18. bře 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ako vyzera jedalnicek 8,5 mesacneho baba? vsade citam inak :o( tak uz zacinam byt z toho poriadne zmatena :o( napr. na ranajky chlebik len s masielkom, alebo mate aj nejake osvedcene natierky? a ta vianocka moze byt od kolkych mesiacov? ja som dnes prvykrat skusala v mliecku namoceny rozok, chvilu mu to chutilo a potom si povedal dost a uz ani susto :o(. Jablk na olovrant uz je tiez prejedeny, na hrusku ani nepozrie a banan sa mu uz tiez nepozdava :o( Som pomaly v koncoch.
18. bře 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajojte, zajtra idem robiť žemľovku. Napadlo ma, že urobím aj malej - niekde som našla recept (od 8 mesiacov): 1 rohlík, 1 jablko, štipka škorice, 150 ml dojčenského mlieka, 2 lyžice oleja, 1 vaječný žĺtok
Rohlík nakrájať na kocky, zaliať vlažným liekom, primiešať žĺtok. Postrúhať jablko, primiešať k rohlíku, pridať štipku škorice. Zapekaciu misku vytrieť olejom, vložiť do nej zmes a piecť cca 30 min.

Už ste niektorá skúšali mimi urobiť niečo také ?
18. bře 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
kajkape - na snídani mu můžeš dát přesnídávečku pak oběd a odpoledne třeba bílý jogrurt s troškou přesnídávky a s piškotama :wink:
18. bře 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad mu brzy více zachutná :wink: byla u mě včera sestřenka a má synka taky starýho jako je tvůj a taky jí málo papá :wink: banán mu nejede,....to chce čas neboj
18. bře 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad to bude vsetko tymi hornymi zubami, lebo inak netusim. Akcne som sa rozhodla urobit tu zemlovku, o ktorej tu pisala akejka. Maly zjedol len dve mini lyzicky. Nejedol dnes ani ziadne ovocie. Skusala som na neho jeho oblubene vyzivy - broskynovo jablkovu, same jablcko, hrusku aj banan /samozrejme postupne, nie naraz/. budem sa musiet asi obrnit trzpezlivostou. Biely jogurt mu este nechcem davat, este aspon dva-tri tyzdne mame cas.
19. bře 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kajkape môžete skúsiť aj vianočku, keď ti už papá chlebík. A moja malá miluje na raňajky chlieb so syrom lučina. To môže papať každé ráno a nepreje sa toho...
20. bře 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak práve som malej robila tú žemľovku - čo som vám vyššie písala recept a mala úspech. Malá ju celú zbodla :wink: Nakrájala som jej ju na kúsočky a ona si ich sama dávala ručičkou do pusinky. Veľmi sa jej to páčilo, aj sa najedla, aj sa zahrala a vytrénovala sa v chytaní 2 prstíkmi :grinning:
20. bře 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :grinning:

Miauka. Jo jo, nakrkávalo ho to a část i vyblindil. Jsem si jistá, že to od těch zoubků bylo, jelikož máme 2 zub na světě a je s jídlem klid. Samozřejmě mu stále ty skleničky od 8.měsíce trochu mixnu, protože tam jsou už fakt kusy a to nám teda ještě nejde. ¨

akejka: dík za tip, píšu si recept, je super, jen co budeme umět pořádně kousat, vyzkouším. :slight_smile: Dělala jsi ji přesně podle toho receptu, nebo jsi si jí vylepšila? To je jen jedna porce?
21. bře 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak mě tak napadlo jaké ovoce děti v tomhle věku můžuou? Ve skleničkách jedl banán, hrušku, jabko, meruňky a broskve, jinak mu dávám čerstvý banán a jabko...Můžeme zkusit i něco jiného? Co?
21. bře 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také může borůvky - sklenička. Já dávám ještě hroznové víno - oloupané,vypeckované, mango, teď jsem dělala nektarinku a také jsem již zkoušela blumu.
21. bře 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zoubek, robila som žemľovku presne podľa receptu. Len som ju kratšie piekla - stačí 20 min.
Je to jedna porcia, keďže to moja malá zblajzla všetko naraz :grinning:
21. bře 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
akejka, děkuju moc. Ještě mi řekni, dala jsi to jako polední jídlo, nebo večeři?
21. bře 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
med je alergen, ci sa mylim? to odporucaju az po roku (ak nie viac), ale podla mna to je na zvazeni kazdej maminy, co da a co nie
21. bře 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zoubek dala som jej to k obedu. Ide do toho aj vaječný žĺtok, tak to mala ako bezmäsité jedlo...
21. bře 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
gimulka: ovoce nealergizující:
banány, vařené ovoce (jablka, hrušky, broskve, meruňky), meloun, vodní meloun, vařené ovoce (víno, třešně, švestky), borůvky, hrozny

potenciálně alergizující:
citrusové plody, exotické ovoce jahody, angrešt, rybíz, maliny, ostružiny

kajkape: med se nedoporučuje do 2-3 let
21. bře 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

potrebuji poradit:slight_smile:

chci se zeptat, jestli do mlecne napr. od hami jahodové kase jeste pridavate UM? ja zatim malemu delala z UM (hypoalergenni) jen ryzovou NEMLECNOU kasi. ale nevim jestli ha mleko muzu dat i do obyc. mlecne kase. Ja potrebuju do te kase to UM dat, abych naplnila denni davku mleka:slight_smile:
22. bře 2009 v 18:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alishia: do mléčné kaše se přidává už jen voda. Mléčná kaše UM obsahuje, takže se to počítá jako UM

A co se ovoce týče, tak já teda dávám převážně čerstvé ovoce: jablíčka, hrušky, banány, broskve, nektarinky (teď bohužel nejsou), blumy, hroznové víno, mango, žlutý meloun, vodní meloun. Přesnídávky dávám Frutapury, Hipp Bio nebo Sunárek (všechno takové ty malé 100% ovoce kelímky) a ty dávám všechny, které jsou dostupné.
22. bře 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy: ale to mleko co je v kasi, tak neni hypoalergenni, takze sem odkazana jen na ty nemlecne?
22. bře 2009 v 18:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pokud nechceš ještě dávat normální, tak bohužel ano. Pokud bys dala mléčnou s obyčejným UM, tak hypoalergení mlíčko už nebude mít smysl.
22. bře 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy : diky, ja si to myslela. tak do toho roka vydrzime pro dobry muj pocit jeste na tom hypoalergennim a na nemlecnych kasich a pak uz zacnem s normalnim UM. Skoda ze tech nemlecnych kasi nedelaji od Hami vice druhu, delaji akorat 3:(
22. bře 2009 v 18:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alishia a nezkoušela jsi Alnaturu, ty mají taky nemléčné kaše. Můžeš do nich přidávat ovoce nebo zeleninu. Do obyčejné rýžové kaše taky. Nebo zkus udělat místo kaše mléčný koktejl. 150ml UM + 0,5 banánu (nebo jiné ovoce) + 3 dětské sušenky a normálně rozmixovat. Malá to miluje, je to ňamka.
22. bře 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy, to ja bych rada. a klidne to i zkusim, jenze problem je v tom ze mi to neprotece flaskou, a malej proste normalne jist odmita kasi. takze proste vecer usina u flasky. takze sem odkazana na to, aby to proteklo flaskou. jeste me napadlo, ze mu tu kasi budu davat pred koupanim a po koupani mu dam jeste trochu mleka, ale zas ho nechci na noc precpavat, tak ja nevim.

a to s tim bananem delas teple? neboli z toho malou brisko? vojta ma s briskem docela problemy, tak se toho bananu na noc docela bojim.
22. bře 2009 v 18:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek