Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

andy80
22. bře 2009

alishia: tohle normálně flaškou proteče, ono to má hustotu asi jako řidší kaše a dělám to normálně teplé. A místo banánu, pokud ti malý trpí na bříško můžeš dát něco jiného (můžeš i třeba půl dětské výživky)

nicolas08
22. bře 2009

ahojte dajte tip aké májú denné menu vaše detičky? Môj krpec bude mať teraz 9 mesiačikov tak privítam nejaké rady, ďakujem 🙂

alishia
22. bře 2009

andy: jj to nekdy delam s presnidavkou. a to abych mu davala na noc mlecnou kasi a rano normalne hypoalegenni mleko to je blbost vid? Kdyz ja nevim jak mam zjistit jestli se mu udela ekzem nebo ne, kdyz bych presla na normalni mliko:(

3558
22. bře 2009

ja mam ekzem a alergie, a bojim sa aby to aj maly nedostal, tak ja som velmi opatrna s prikrmami. este sme asi len v polovici ako vy. ale obycajne mlieko po rou by som isto nedala. alishia preco nezarabas kasu tvojim hypoalergennym mliekom? 😕

alishia
22. bře 2009

zuzana: ja ale delam neml. ryzovo-banan. kasi s hypo. mlekem. ale rada bych davala i dalsi chute, nejen banan, broskev, a jablka. treba s jahodama nebo jiznimi plody, ale ty sou s pridanym koj. mlekem a to neni hypo...takze mu to nemuzu davat.

ja taky prave trpim na astma, ekzemy a alergie, takze se bojim, aby se to u nej taky neprojevilo, kdyzz zacnu davat normalni UM.

zoubek
22. bře 2009

ali: pokud chceš do roka dávat HA mléko, tak budeš muset kupovat jen nemléčené. Je více značek, třeba i Hipp má nemléčné. Můžeš do toho přidat ovocnou výživu, nebo ovoce a je to. Pokud to HA mléko není hustější než normální, tak by ti ten koktejl od Andy měl tou flaškou jít. Co máš za značku flašky? Jinka já si myslím, že pokud by měl být malý také alergik...tak už by se to projevilo. Ty se toho tak nebojíš, dáváš příkrmy úplně všechny, zkoušela jsi i citrusy. Už by se to určitě projevilo. Jo a také si myslím, že potencionální alergii, astma... se nezabrání UM HA - je to vrozené. Také mám ekzém, atopický - naštěstí jen málo na prstech. Nikdy jsem nedávala UM HA a Honzík zatím (musím zaklepat) vypadá OK.

alishia
22. bře 2009

zoubek: diky potesila si me🙂 dva mesice to jeste vydrzim a jak nam odbije rok, tak prestupujem na nehypoalergenni. ale papame i jogurty, syry, luciny, zerve tak snad to bude ok. Vis ja si rikam u tech jidel, ze pokud to nevyzkousim tak nebudu vedet jestli mu to dela dobre nebo ne, takze se to snazim moc neresit. ale treba po jahodove presnidavce se mi osypal, ne ekzemem, ale spis takova koprivka na zadech a brisku. takze to uz mu nedavam a zatim davat nebudu, bez toho byt muze. ale ted sem mu treba davala maliny ze zmrzlinovyho poharu a pohoda🙂 ale toho mlika se bojim, prece jen si rikam ze je chranenej tim ha mlekem, ale zaroven vim, ze je to blbost🙂

akejka
23. bře 2009

alishia, po roku môžeš v pohode už dávať normálne mlieko. Doporučuje sa do 2 (extrém do 3 rokov) rokov UM ale len z dôvodu, že má viac vitamínov ako klasické kravské mlieko. Hovorila mi to dr. Po roku sa už alergií báť nemusím, keďže malá pije UM, papá jogurty, maslo, syry, ak by mala alergiu na mlieko, už by sa dávno prejavila...
Mne hovorila dr., že je lepšie dávať UM v 2. roku ale len na pietie, všetky ostatné mliečne veci (zemiaková kaša a pod.) mám robiť s klasickým kravským mliekom...

alishia
23. bře 2009

akejka: uvidime u nas bude prvnim krokem prechod na nehypoalergenni mleko, bojim se toho, ale zkusit se to musi🙂 manzel by uz nejradeji, abych mu davala normalni UM, ze usetrime....ale ja do toho roka jeste pockam.

andy80
23. bře 2009

já budu dávat UM do dvou let na pití, ale na puding, kaši, do br. kaše apod. budu dávat už plnotučné v krabice

alishia
23. bře 2009

andy: ja taky, ale az vyzkousim jak bude reagovat na to norm. um.

akejka
23. bře 2009

aj my andy, budeme dávať v 2. roku UM už len na pitie, presne podľa rád dr. 😉
Keď mala prvorodená 4 mesiace, tak jej svokra nenápadne švacla misku zemiakovej kaše z neprevareného kravského mlieka. Nič sa jej nestalo našťastie, tak som vedela, že na laktózu alergická určite nebude 😉

andy80
23. bře 2009

alishia: já bych se toho nebála. Pokud dáváš jogurty, které jsou z normálního mléka, tak nebude vadit ani normální mléko. Ono se stejně má dávat asi do 10. měsíce. Pokračovací mléka 3 HA už ani nedělají.

alishia
23. bře 2009

andy: presne tak nedelaji 3ha. Takze bychom uz zacli ted?.) ted si mi nasadila brouka do hlavy.)

dididi30
23. bře 2009

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, ked varim malemu papat, okrem oleja a rasce mozem este nieco pridat?? nemyslim, cukor alebo sol, ale nejaku koreninku, napr majoranku, ci bazalku a tak, dik za odpovede 😉

daluri
23. bře 2009

Může se dávat petržel, pažitka i to, co jsi napsala 😉

dididi30
23. bře 2009

daluri, diky 🙂 aj petrzlen, teda tu vnat pouzivam, pazitku este nie, skor davam porik, ale vyskusam aj pazitku 🙂

eppik.m
23. bře 2009

Můžu jídla pro své dítě kořenit?
V tomto věku (ukončený 10 m.) doporučujeme pouze tzv. zelené koření např.
zelenou petržel, pažitku, bazalku, oregáno, majoránku apod.
Sůl je vhodné přidávat do výživy dítěte až od ukončeného
1 roku.

alishia
23. bře 2009

chci se jeste zeptat odhledne kase...kdyz dam malemu tu mlecnou nahradi to tu davku mleka jako kdyz udelam 200ml mleka a dam do toho neml.ryzovou kasi?

zoubek
23. bře 2009

ali: nad tím jsem také přemýšlela. Kolik je vlastně toho UM v kaši ( jedné porci) obsaženo. Pak už jsem to ale nedořešila, jelikož dávám 2x denně 210ml, a večer dělám 180ml vody + kaše (spočítala jsem si množství na 180ml) jelikož na obale je jen na 140ml vody), tak myslím, že určitě těch 80ml UM obsahuje jedna porce kaše 😉 Kolik ti vypije mléka denně?

andy80
23. bře 2009

alishia: počítá se to stejně, jako když uděláš UM + nemléčnou kaši. Je to v podstatě to samé, akorát tady v těch mléčných máš ty prášky už promíchané. A co se HA mlíčka týče je to na tobě, ale oni to HA doporučují fakt do toho 10. měsíce. Pak se už dávají jogurty... atd. a ty obsahují normální a ne HA mlíčko, takže HA mlíčko ztrácí svou funkci.

eppik.m: ve skleničkách jsem našla pepř, apod. Jinak já používám oregáno, bazalku... atd. Sůl do jídla sice nedávám, ale stejně už jíme slané (chléb, rohlíky... atd.)

zoubek
24. bře 2009

Andy, tak jak to tedy je? Když udělám 180ml vody a UM= cca 200ml mléka, ale když udělám 180ml vody a cca 50g kaše= 250ml kaše. To je podstatný rozdíl 50ml.

alishia
24. bře 2009

zoubek: tys to zamotala ted uz to nespocitam🙂))) ja sem blba na matiku🙂

holky me malej pije mliko jen rano a to 210ml hotoveho mleka, a pak vecer mel um ha mleko 200ml a do toho neml. ryzovou kasi. takze splnil tu hodnotu co ma byt. ale ted sem nevedela jestli ho nebudu sidit, kdyz budu delat tu mlecnou namichanou kasi.)

alishia
24. bře 2009

jeste sem se chtela zeptat, malej papa rano mlicko tak v pul 5 a pak treba jeste hodinu nebo dve spi....a ja nevim jestli mu pak na rano mam davat chleba nebo jogurt a nebo zase mliko. On totiz vetsinou nechce nic. s chleba z lucinou sni jen par ctverecku a pak uz to nechce, kdyz mu dam presnidavku tak ji taky nechce. nejak mi s tim jidlem blbne, a to byl takovy jedlik.

radka.m.
24. bře 2009

ali a jogurty jinak přes den jíte?

alishia
24. bře 2009

nekdy jo a nekdy ne, proste ne kazdy den. nekdy vynechame, ale jinak sni celyho floriana v pohode. ted rano mel.

many
24. bře 2009

ahoj holky 🙂
já mu dávám jen bílý - holandia a dávám mu ho ráno s půlkou přesnídávky a pak odpoledne taky tak 😉

many
24. bře 2009

alishia - třeba nemá chuť na jídlo skrz zoubky,co 😉

alishia
24. bře 2009

many: ja si to taky myslim ze je to kvuli zubum, protoze nekdy ji krasne a ted u toho rve hned po prvni lzicce, a druhou mi vyrazi, a je to na zemi a ja se muzu vzteknout🙂 takze sklenicku za 27,- muzu vzit a vyhodit, protoze je to ohrate, a pry se to nema davat do lednice a pak ohrivat. tak ja nevim, ale je mi lito to vyhazovat, milionari fakt nejsme:/

radka.m.
24. bře 2009

ali-když máte ráno 210ml mléka,večer kaši z 200ml a jogurt 150ml-250ml mléka,tak to máte za den více jak půl litru mléčné dávky,tak to bohatě stačí. 🙂