Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

akejka
24. bře 2009

ali presne tak, nespočítavaj to presne, koľko je to z kaše, koľko z mlieka. Stačí, že denne má vyše 500 ml mliečnych výrobkov.
Mne malá pije UM len ráno - 230 ml, večer kašu z 200 ml mlieka + jogurt 120 ml...takže tiež stačí...
Mám kamošku, ktorej 16 mesačná dcéra už niekoľko mesiacov nepije žiadne mlieko, nechce UM v nijakej forme, ani krabicové mlieko. Ale zje každý deň 2-3 trojuholníky taveného syra len tak bez chleba...napr. a papá veľa jogurtov, pudingov...

many
24. bře 2009

ali - já teda ohřívám ve vodní lázni a když něco zbyde,šup do ledničky a dám mu to později 😉 taky jsem to vyhazovala,ale nic se stím stát nemůže,když i na začátku se 4 dáváli do ledničky,protože se to jedlo 3 dny 😉 tak jsem to tak začala dělat,nic se určo stát nemůže

alishia
24. bře 2009

tak ono se rika ze jak se to jednou ohreje tak se to nema ohrivat po druhe, tak ja uz to vyhazovat nebudu.) budu mu to nutit🙂 takovejch penez to stoji, to by bylo aby se to vyhazovalo, co by za to deti v africe dali🙂

many
24. bře 2009

záleží jak se to ohřeje,ale ve vodní lázni se nemůže snad nic stát,ono je možná rozdíl mikrovlnka,nevím 😒 ale já si uvařím vodu v konvici,dám do hrnce a položim tu sklinku,takže se jen ohřeje a nehrozí,že by se třeba začala vařit,tak si myslím,že s tím nic být nemůže,

many
24. bře 2009

ale jako nevím ani jestli vadí mikrovlnka,tam to nedávám,že to ztrácí prý ještě víc vitamínů

andy80
24. bře 2009

zoubek: 180ml vody a UM= cca 200ml mléka, ale když udělám 180ml vody a cca 50g kaše= 250ml kaše. To je podstatný rozdíl 50ml. - to je jasný 200ml UM 50ml kaše, takže tam musí být víc. Alishia se ptala, za kolik je dávka kaše UM, tak jsem psala, pokud dáš stejně vody a přidáš kaši, tak je to ta samá dávka mléka jako když uděláš jen UM. Já to neumím takhle vysvětlit, je to zamotané, ale kaše je vlastně práškové UM + prášková kaše tj. to samé, jako když máš zvlášť UM a nemléčnou kaši.

andy80
24. bře 2009

jo a jinak, já myslela, že do roka má být 500ml pouze mléka + mléčné výrobky, že mléčné výrobky se počítají do mléka až po roce.

many
24. bře 2009

já myslím,že hned ne 😒

eppik.m
24. bře 2009

holky, já psala dotaz odborníkovi tak pak dám vědět, taky v tom mám guláš 😉 jak je to s tím mlékem a mléčnymi výrobky

radka.m.
24. bře 2009

HOLKY,KOLEM 8-9MĚSÍCE BY MĚLA BÝT TA MLÉČNÁ DÁVKA KOLEM 600ML,POČÍTÁ SE S TÍM,ŽE DÍTĚ UŽ MÁ ZAVEDENÉ PŘÍKRMY,TAKŽE SE DO TOHO POČÍTÁ I JOGURT A KAŠE,čistě jenom mléko se počítá do té doby,než se zavedou mléčné příkrmy,jakmile se již zavedou,tak se automaticky počítají do denní mléčné dávky,kolem roku se tato mléčná dávka snižuje okolo 500ml na den,s tím,že už mléko nemusí být vůbec,pokud ho dítě nevyžaDUJE,tak plnně postačí jenom mléčné výrobky.

alsou
24. bře 2009

Tak tady v brožurce od Hami píšou: do roka by mělo dítě vypít 500 ml mléka. Tak je to jasný bez příkrmů, čistého mléka. V jiné brožurce píšou, že pokuď dítě odmítá mléko má se to nahradit mléčnými produkty.
Tak mléko je určitě důležité, ale stejně pokuď to do mimča někdo nedostane tak se nedá nic dělat.

many
24. bře 2009

já myslím,že je to dohromady jak jsou příkrmy 😒

andy80
24. bře 2009

Já právě taky všude četla a slyšela, že 500ml je jen mléka do toho roka. A přijde mi to tak akorát. My vypijeme dokonce 600ml (3x denně 200ml) a pak má ještě jogurt a chléb se sýrem.

gimulka
24. bře 2009

holky jak se dělá ovesná kaše pro prcky? Teď jsem mu dělala od Sunaru zeleninovou přidala do toho další zeleninu a to se teda ksichtil...ble

a můžu malýmu natřít chleba třeba lučinou? zatím jsme zkoušeli jenom máslo...díky, ještě že ten koník existuje, bych byla úplně mimo

dnada
24. bře 2009

tak to tu chvilku čtu a trošku sem se usmívala 😎 jsou krásné doporučené děnní dávky mléka ,ale když kojim ,tak vim stejně prd,kolik toho malej vycucl 😀 tak to tolik neřešte,jestli dáváte 500ml nebo víc nebo míň o pár ml 😉 prostě mléko dostanou a to je důležité a jak už tu někdo psal,když dítě nechce tak ho nepřinutíte aby si mléko vzali 😉

martimarti
24. bře 2009

Dnada, to jsme na tom podobně 😉 😉 Moje řeč 😉

janasekh
24. bře 2009

chtěla jsem se zeptat, z čeho dáváte pít prckům UM, z klasické flašky se savičkou nebo z hrnečků s pítkem, tekoucí, netekoucí? nemáte nějaký tip, jakou značku si mám pořídit? končím s kojením a myslím, že bych malého neměla učit zpátky flašku, když jsme ji skoro vůbec nepouživali.

a četla jsem, že už dáváte pečivo, takže my už můžeme taky, že? a to dáváte obyčejný chleba na snídani? a to jim dávate hned jak vstanou, třeba i v 6 hodin?

flor1
24. bře 2009

Ahoj holky, průběžně se to tady snažím celé pročíst, ale nějak se mi nedaří, myslíže, že můžu dávat kaši ráno nebo odpoledne místo večer? Tomi nechce, je moc unavený...A můžu se zeptat, jaký máte jídelníček?Pro inspiraci, moc díky

flor1
24. bře 2009

janasekh : reaguji na to pití, pořád kojím, ale večer mu to nestačilo,v noci se často budil a plakal, nikdy nepil z láhve,ale stačily 2 večery a protože měl takový hlad, tak se rychle naučil z láhve pít..Z pitka mi pije jen čajík a šťávičky.. 😉

radka.m.
24. bře 2009

samo,že každé dítě je jiné a některé prostě mléko nevypijí ani za nic,většinou když přijdou na řadu příkrmy,protože poznají i jiné chuti.dnada-to množství je jenom orientační,ale zase se nedivím,že se holky zajímají,mně také zajímá množství mléka,které máme vypít,je to podle mbě docečla důležité a rozdíl v tom,když kojíš je,že při kojení se mléko tvoří přímo na míru dítěte,přesně ve složení,které momentálně tělíčko potřebuje,kdežto složení um se nepřispusobuje,to množství látek a vitamín ů je už dané,ale mm se tvoří podle potřeby.janasekh-na flašku bych už neučila,je to zbytečné.přešla bych zrovna na hrníček,pečivo už pomalu m ůžete,jakkékoliv,akorát ne celozrnné,to obsahuje hodně vlákniny a takhle malé děti ho ještě těžko vstřebávají.

sibule
24. bře 2009

Radko, a tusis, kolik toho takovy dite, ktery uz je na prikrmech, prumerne z prsa vypije? Tusim, ze se to odvïji podle vahy ditete, vid? Ja jsem tohle prave nikdy neresila, kojeni slo samo, zadnej problem, ale podle toho to taky vypada. Vim prd 😅

andy80
24. bře 2009

já už bych také flašku nedávala. Obě moje děti měli UM téměř od narození (dcera od 6ti týdnů, syn od narození) a na flašce jsme byli jen do 6 měsíce, pak jsem začala dávat hrneček s měkkým pítkem a od 8 měsíce normálně s tvrdým pítkem netekoucí. Syn měl Avent magic cup, ten dceři nejel, tak má Mam.

dnada
24. bře 2009

radka - jasně,že MM se tvoří podle potřeby,v toms Tebou souhlasím🙂 Ale když vemu,kde sem co přečetla,tak se všeobecně doporučuje do 1roku mezi 400-600ml mléka + mléčné výrobky 🙂proto sem psala,že se mi zdá zbytečné řešit několik ml 😉 Nic víc 🙂 A myslím si ,že i malej si nevytáhne každý den stejně jako mi každý den stejně nesní kašičky na večer a jiných příkrmů.Někdy je hladovější,jindy míň ,stejně jako dospělý človíček 🙂

alsou
25. bře 2009

flor já myslím, že tu kaši tak klidně dávat můžeš. Já Toníčkovi taky dávám kaši odpoledne má ji rád a večer by mi jí ze lžičky nejedl to chce jen sát.
Já jsem teď u nás v obchodě objevila pohankové vločky dávám je do polévky stačí je tam po uvaření na 10 minut dát naboptnat a jsou docela dobrý.
Já kojila do téhle neděle a od pondělka jsme na UM tak Toník jeden den vypil 600 ml a včera jen 250 ml UM, ale já vím že si jeho tělo řekne co potřebuje.

many
25. bře 2009

alsou proč si přestala kojit 😉

flor1
25. bře 2009

alsou : díky, včera dostal obilno-mléčnou od hami..odpo, ale moc mu nejela, dnes zkusíme Hipp kaši ve skleničce, byla dost drahá, tak snad mu zachutná..Jakou dávaš ty?

alsou
25. bře 2009

many přestala jsem kojit protože jsem chci trochu zhubnout přibrala jsem z 58 na 70 kg a když jsem kojila tak jsem nechtěla moc cvičit a držet dietu a taky bych chtěla do 6 měsíců znovu otěhotnět tak se musím dát do kondice.
Jjinak mám hrozné víčitky pořád na to, že už nekojím musím myslet, ale Tonda je mimi které to kojení bralo hlavně jako jídlo v noci už nekojíme od 6. měsíců spí celou noc bez jídla. Pokuď se povede další miminko tak ho budu určitě kojit déle pokuď to půjde.
flor našemu mrněti je naprosto jedno co mu dáme do pusinky všechno spapá teda zatím. Kaší už snedl hodně hlavně sunarek rýžová s jahodami, jogurtové nebo s pšenicí tu má asi nejraději. Teď máme Hami na dobrou noc s jablky a ta nechutná mě ale Tonda jí papá. Jsou v ní kousky jablek.

alsou
25. bře 2009

Jo taky do těch kaší hodně přidávám ovoce třeba nastrouhám jablko, banán nebo když mi zůstane přesnídávka z rána. Nebo namočím ovesné vločky do vody a pak je tam taky přidám. Aby to neměl pořád stejné.

many
25. bře 2009

alsou - já slyšela od hodně maminek,že právě kojením se hodně hubne a většinou ty holky mají pak ještě menší váhu jak měly 😉 já teda přibrala z 54 na 77 😀 a mám teď 60 kg 😉 ale jako zhubnout potřebuju pěkně v puse a v břiše,ale neřeším to moc,no začala jsem cvičit,ale už bude teplo,budu jezdit s malým na kole,...tak ještě snad zhubnu 😀

many
25. bře 2009

protože jak se píše,v těhu se ty tuky ukládají a pak se na tvorbu mlíčka pěkně odebírají 😉