Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

shaula
5. kvě 2009

Asi to sem nepatří, ale nedá mi nereagovat: tak to jsem asi měla štěstí, kupovala jsem dort - pařez, politý čokoládou a obložený marcipánovými zvířátky. Byl krásný a byl jedlý, dokonce výborný🙂 Pro pořádek - nebylo to pro dítě, bylo to před pár lety pro manžela, my jsme takoví hračičkové🙂

martimarti
5. kvě 2009

No shaula, já myslím, že dort by měl být hlavně jedlý, ale pěkný samozřejmě taky, ne? 😉 😉 Já jsem také chtěla pro Zuzanku nějaký speciální dětský, aby ty fotky byly krásný a měli jsme vzpomínku ne velký mejdan, ale asi bude klasický výborný dort z naší osvědčené cukrárny, kde mají nebesky dobré dortíky, stejně budou mlsat hlavně dospělí, malou držím hodně zkrátka 😉 , to víš, opatrná matka.

pavlina05
6. kvě 2009

andy, Tak jsem dnes uvařila tu červenou čočku a rajčátka, mňam! Výborné, doporučuji! Tedy doufám, že nebude alergie!!! 😅
Díky za receptík 😉

andy80
6. kvě 2009

pavlí, malé to právě taky chutná a alergie na rajčátka nebyla. Dala jsem tam rajčata, když jsem zjistila, že jsou ve skleničkách od ukončeného 8. měsíce.

a to je fakt, některé dorty jsou na pohled nádherné, ale jíst se nedají. Někdy zase dort nevypadá nic moc a je výborný. Já udělám ten nepečený a nazdobím ho ovocem a marcipánovými zvířátky. Koupila jsem velkou berušku, malé růžové kočičky a růžovo-modré žížalky, tak to tam nějak nazdobím, aby to vypadalo hezky, dám tam pěknou svíčku, ovážu ho okrasnou mašlí a bude parádní jak na oko, tak na zub 😀

andy80
6. kvě 2009

many jj, už tento pátek máme velký den, před rokem jsem už dneska byla v porodce, dělali mi různá vyšetření, zítra budou vyvolávat, z toho nebylo nic, tak mě poslali na pokoj a v noci se to rozjelo a další den ráno byla malá na světě. Je to jako včera.

many, vy už jste baštili i Lipánka? Co se u nás Lipánka týče, tak ten jsme ještě neochutnali a myslím, že ani neochutnáme, asi většina holek ví proč. Ale jednou jsem zhřešila a dala malé puding Paola. Viděla to u Jiříka a chtěla to taky 😀

berenika39
6. kvě 2009

ahoj, jen tip pro mrnata, co třeba nechtějí pít a trápíte se s všelijakými zázračnými hrnečky jako já. už jsem z toho byla na budku, od aventu za 250,- jsem ztratila víčko (bezva nápad dělat ho průhledný, aby nikde nebylo vidět 😀 😀 ), takže na ven to nešlo používat. další jsem měla jako dárek od NUKu, netekoucí taky, ale zase z něj nic nevysál ani manžel, membránu jsem vystříhla, ale zase se malej kuckal a polejval. v tašce na kočárek jsem měla věčně lepkavou potopu. prostě děs. no a napad mě nápad. piju sama matonku sport, v petce s tím sportovním uzávěrem, je tam taky silikonová membrána. vršek jde odšroubovat, tak jsem do té lahve nalila Pétovo pití, a super. stačí mu trochu nasát a teče to tak akorát, může si ten proud sám regulovat, když jsem ho to učila, trochu jsem flašku zmáčkla, aby pochopil. 😀 😀 .
Sranda za 15 korun, dá se to umýt, po pár použtích vyhodit, a co si budem povídat, když se doma zapomene pití, koupí se na každe pumpě nebo sámošce. tak to zkuste. 😉 😉

martimarti
6. kvě 2009

Bereniko, já průhledný víčko od lahve Avent hledám každý den, fakt nekecám 😀 😀
Díky za tik, už mne to několikrát také napadlo použít dospěláckou PETku s pítkem, malá je na naše lahve jak dělaná, no uvidím, otázkou ovšem je, jestli malá milostpaní vůbec bude chtít pít, umí - ale odmítá.
Máš malýho šikulu 😉

berenika39
6. kvě 2009

...no to prostě navrhoval chlap nepraktickej. jasně že průhledný nevidíš nikde 😀 . a náhradní pochopitelně neprodávají, abysme kupovaly nový a nový hrnky. navíc mě ty hrnky prostě pořád někde vytejkaly, i ty zázračný, nevím proč, ale je to tak.
Dneska jsme díky MAtonni Sport s obsahem voda+štáva trhli picí rekord, 3 dl.

pavlina05
6. kvě 2009

Holky, já to víčko od Aventu také pořád hledám... 😀 😀 😀

nereni 😉

u2jana
6. kvě 2009

ahojte, poradte ake maslo je najlepsie na pecivo pre 8mes babo? moze byt aj obyc. veto alebo rama?
a este ake cestoviny su najlepsie? som citala, ze bezvajecne, jedny doma mame a ked som precitala zlozenie, tak tam bolo, ze obsahuje zvysky vajec a arasidov 😕
poradte, znacku, nech nemusim v tescu studovat vsetky zlozenia.
dik

junovka
6. kvě 2009

u2jana, Veto, Rama a podobne umele masla by som dietatku urcite nedaval, nakolko obsahuju soli....radsej davaj klasicke zivocisne maslo ako napr.Rajo...maslo ktore obsahuje viac ako 82% tuku.Co sa tyka cestovin, tak ja som daval bezvajecne z Kauflandu...ale znacku neviem 😅

u2jana
6. kvě 2009

fakt zivocisne maslo? ja som bola v tom, ze rastlinne sa maju davat...
dik

andy80
6. kvě 2009

obyčejné máslo je pro děti nejlepší. Potřebují tuky v něm obsažené. Rama a další náhražky nejsou pro děti vhodné

petku s pítkem už jsme taky objevili. Malá ukradla Jiříkovi Cappy Junior a jak jí šmakovalo. Ale my máme pohárek Nuby s tvrdým pítkem, je opravdu netekoucí, stál 89 korun v DM a jsme s ním maximálně spokojení. Avent, Mam a další, kterých mám doma asi tucet stáli všechny za .....

cerstvamama
6. kvě 2009

andy80
Dala bys sem recept na ten dortík? My budeme taky chystat oslavu co nevidět a já nejsem tak zdatná kuchařka jako ty. Vždycky koukám co všechno kuchtíš.

andy80
6. kvě 2009

cerstvamama: posílám SZ, aby mě nesmázli, že to není k tématu

usnicka
10. kvě 2009

Ahojte, viete niekto, odkedy sa moze davat cvikla? Ak ano, prosila by som aj o nejake receptiky s nou, popripade link. Dakujem moc. Pekny den.

shaula
10. kvě 2009

Teď si nejsem úplně jistá - cvikla je červená řepa, že? Ta se může dávat od 7. měsíce.
Na recepty se zkus podívat sem: http://www.varime-detem.cz/

usnicka
10. kvě 2009

ano, cvikla je cervena repa. Dakujem moc.

waitinka7
11. kvě 2009

Dievčatá, a neviete odkedy môžem malému dávať kuraciu pečienku? Od roka, alebo neskôr?

andy80
11. kvě 2009

waitinka: pokud myslíš pečené kuře, tak to já dávala malé, když jí bylo asi 10 měsíců. Vybrala jsem jí takové to libové maso s těch prs.

shaula
11. kvě 2009

waitinka: nemyslíš kuřecí játra? Játra obecně od 2 let.

waitinka7
12. kvě 2009

Myslela som pečienku - teda po česky játra...a zrovna včera som bola u doktorky, povedala, že od roka môžem dávať.

shaula
12. kvě 2009

Jak myslíš, já se řídím www.kojeni.net, tam píšou játra od 2 let. Přece jenom je to vlastně "čistička" organismu od toxinů.

Děvčata, měla bych asi hloupou otázku - jak se dělá 10měsíčním dětem klasická krupicová kaše? Z kravského mléka ji udělat nemůžu, takže asi jedině z UM, ale to se zase nemůže vařit... Ony ty kupované kaše jsou sice dobré (aspoň klukům i mně chutnají🙂, ale vyjdou celkem draho, spotřeba je dost velká.

u2jana
12. kvě 2009

ahojte
my sme sa konecne rozpapkali, ale zistila som ze jej nechuti nic, co je co i len trosku studene, takze u nas su jogurty nula bodov... skusila by som jej uvarit nejaky puding, neviete mi poradit ci sa to uz v v 8mes moze?
ozaj a co jej mam dat ak nechce ani chlebik ani tie jogurty?
mam pocit ze jej davam stale to iste, vyzivky, varene jedlo a zas vyzivku a vecer kasu...
dik

shaula
12. kvě 2009

u2jana, už se to někde řešilo, výsledkem bylo, že pudink neobsahuje nic "závadného", tudíž už asi může, pokud nebude z kravského mléka. Ovšem tím narážím na stejný problém jako s krupicovou kaší - jak to uvařit bez vaření?

u2jana
12. kvě 2009

vidis to ma nenapadlo 😒
my sme na nutrilone2 ale ten asi tiez nemoze varit...
tak co teda mozem davat miesto toho jogurtu a peciva?

bobooo
12. kvě 2009

shaula klasická detská krupica sa robí klasicky z mliečka kupovaného...inak len tie kaše kupované-.--ja mojím drobcom sem tam krupicu uvarím z normálneho polotučného mlieka z krabičky...treba skúsiť raz za čas to nemôže uškodiť ak sú na umelom mliečku..ja som to tak robila...malý mi síce už pije iba obyčajné polotučné a malá bebu, ale krupicu im varím klasicky...
u2jana - skús zemiačiky uvarené do mäkkučka popučené a troška im ich namoč do mliečka len tak na lyžičke...aj do UM ak nedávaš obyčajné..a samozrejme že polievočky už môže dávno tak neviem či jej robíš... 😀

shaula
12. kvě 2009

u2jana, a ten jogurt by nesnědla ani v pokojové teplotě? Tohle je zrovna takový blbý věk, sama mám problém, čím kluky krmit, a to mají o 2 měsíce víc. Zkus se podívat na www.kojeni.net, snad tam najdeš nějaké tipy. Od 9 měsíců se může jíst žervé, lučina, kysané mléčné výrobky, případně už dětská šunka (ale tu já budu dávat později), tak se můžeš třeba poradit s doktorkou, jestli už by to mohla jíst teď, když ti jogurty nechce. Jo a zkoušela jsi různé značky? Já dala napřed Hollandia, taky to kluci nechtěli, tak mi kámoška poradila, ať zkusím dát řidší (ona je Hollandia celkem hustá), a to mělo úspěch.

bobooo
12. kvě 2009

u2jana ešte som zabudla skús rohlíček namočený do UM...u nás to šlo celkom dobre.. 😀

shaula
12. kvě 2009

boboo, díky za radu, já ještě kravské mléko nechci dávat, na to mají dost času. Ale aspoň vím, že to jinak nejde, tak si holt na tu krupici počkají.