Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jjaanca
12. led 2009

Já se snažím kupovat co jde bio. Ono se po normálních potravinách nic nestane, ale hromadí se v těle škodliviny.

Holky, zkoušela jsem dávat hrášek a kukuřici. Koupila jsem mražené, uvařila do měkka. Ze začáktku když měla malá hlad tak do polykala normálně, ale potom jí zůstávali v pusince ty šlupky. Krmení zkončilo tak, že jí zůstala v pusince šlupka kterou pořád žvejkala. Jak to děláte vy? Pasírujete to, nebo vám to děti jedí i s těmi šlupičkami?

alishia
12. led 2009

ja kupuju akorat bio mrkev ta tak draha neni, jinak normalni zeleninu a ovoce. Jablka sme meli bio ze stromu, ale nevim jestli je tata na jare necim neprestriknul🙂

miluska.woolley
12. led 2009

Jjanco, ja maly hrasek driv mixovala a pak si jednou u mne vyzebrala kukurici a normalne ji celou snedla. Ale asi tak pred 3 tydnama teprve. Takze uz mixovat nebudu,at kousa...

bio se snazim kupovat, ale kdyz si neco co bio neni taky se ji nic nestane..

timbouctou
12. led 2009

u nás se bio moc nesežene, ale my to taky nejedly a jaký jsme pěkný 😀 😀

hrášek Alex baští normálně, naopak ho nechce kašovitej, to se začne jako dávit. Výborný zkušenosti máme s Bonduelle listovým špenátem. Vezmu kostku, nechám rozmrazit, trochu pokrájím a podusit s mrkví a králíkem a toho dokáže ten náš zmlsanec spapat fakt hoooodně 😀

jannicka
12. led 2009

holky a ako ste naucili drobcov hryzt? moj maly ked dostane do ruky banan alebo nieco, tak sa casto stane ze sa zacne dusit. hlce vsetko. pri tom ked papa jedlo aj s kuskami masa napriklad tak to zje v pohode ale vsimla som si ze vobec nezuje len hlce. chuti mu vsetko ale nevie zut, co s tym???

timbouctou
12. led 2009

jannicka_ no já nevim, náš se naučil sám... neboj, on ti na to přijde

jannicka
12. led 2009

dufam ze ano 🙂 aby sa nezadusil dovtedy, uz sa dusil asi styrikrat vzdy staci pobuchat po chrbatiku a on kasle a hned je to ok ale vzdy ma taka panika chyti ze az, bojim sa ci nerobim nieco zle...

andy80
13. led 2009

jannicka: já malou naučila kousat na dětských hami safary sušenkách a to ještě neměla zuby, teď už kouše v pohodě, má sice dva zuby, ale stejně kouše na straně dásněma.

eppik.m
13. led 2009

ahojky, jak nám vylezli přední jedničky dole a nahoře automaticky Míša začal kousat 😉 , dnes jsem mu namazala housku se sýrem a šunkou, okrájela jsem kraje a střed jsem nakrájela na hranolčeky aby se mu dobře drželi v ručicce a dala jsem mu vždy jednu do ruky a sám si krásně ukusoval, akorát se divil proč se mu to lepí na ruce ... tak jsem se i pobavila, a vše spapal a já pak uklízela, ale stálo to za to ..........

timbouctou
13. led 2009

eppik.m_ no my to takhle zezačátku taky dělali, ale pak přišel na to, že se talíř dá vysypat a hodit na zem, takže jsem to zarazila.

šunku náš mladej nepapá.... jen 30% eidam

eppik.m
13. led 2009

timbouctou: to se chce obrnit trpělivostí, u Míši vidím že je na papání šikulka a myslím že brzo se naučí papat sám u stolu a o to mi taky jde, (pořád ho kojím a k snídaní a k večeři dostáva už kaši, stačí mu nabídnout lahev a už mi ji bere z rukou a šup do pusinky a nedá ji až když je prázdná a ja zatím se můžu třeba taky najíst, nebo umýt nádobí ... ) a že nadělá ze začátku binec, jsem se připravila a už jsem udělala opatření aby se mi to snadno uklízelo 😉 šunku zatím dávám jen občas a malilinko, pro spestření ...

eppik.m
13. led 2009

... a talíř nedávám podle mne je brzo aby pochopil k čemu slouží, taky by byl hned na zemi, ale pouze kousky do ručky, ty drží jak klíště a ukusuje až to sní takže minimum je na zemi ...

mobina
14. led 2009

Maminy chtěla jsem se zeptat, zda dětem do roka pokrm něčím ochucujete, popř. trochu solíte? Ondra mi začal nějak blbě jíst, tak váhám. Drcený kmín bude asi v pohodě že? Co třeba oregáno, petrželka, pažitka, podravka bez glutamátu? Díky 😉

makkyy
14. led 2009

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,kolikrát za den a co dáváte prckům jíst ve věku 8. měsíců.Vařím mu i kupuji přesnídávky k obědu,ale připadá mi, že je to pořád to samé dokolečka.ke svačině má dopoledne ovocnou přesnídávku, pak už jen Nutrilon a večer kaši.

kijonkova.k
14. led 2009

mobina:já nesolím a ještě asi dlouho nebudu.Malá jí taky blbě obědy,takže když už po pár lžičkách nechce,tak si do misky s jejím obědem kápnu trošku přesnídávky ovocné.Pak když naberu masozeleninku,tak tu lžičku otřu ještě o tu přesnídávku.Takhle v pohodě sníme celou porci.Prostě není zeleninová(ale když ji má v kaši,tak jí o 106 😠 )
S manžou se smějeme,že musí mít k obědu i kompot 🙂

makkyy:nám se ty jejich jídla zdají stejná a furt dokola,ale jim to nepříjde.Můžeš už zkusit třeba bílý jogurt
🙂

makkyy
14. led 2009

Jogurt?Tak to zkusím a jaký kupujete?Je pravda,že po tom co jí šest měsíců jen mlíko to asi není zas takový stereotyp. 😉

kijonkova.k
14. led 2009

Je celkem jedno,jaký koupíš,hlavně bílý,bez cukru a musí mít aspoň 3%tuku,takže v žádném případě ne nízkotučný. A bez smetany.Holky tady hodně kupujou Activii a Holandii.Nám chutná Bílý od Zott.Nejdříve zkus přidát pár lžiček do přesnídávky,nebo odpoledne pár lžiček čistého.Uvidíš,jak mu bude chutnat.Naše malá snědla hned na podruhé celý kelímek Activie

makkyy
14. led 2009

Tak já mu ho koupím a zítra to vyzkoušíme.Chtěla jsem se ještě zeptat,dáváte dětem v tomto věku těstoviny?Nevím totiž když smějí jen žloutek,jestlii mu mám dát normální těstoviny.

kijonkova.k
14. led 2009

makkyy:uvařený žloutek by dítě mělo jíst 1x týdně,ostatní dny maso.Těstoviny už můžete,ale bezvaječné 😉

kijonkova.k
14. led 2009

Právě,že dítě nesmí bílek!!! 🙂

makkyy
14. led 2009

Díky 🙂

amarelka
14. led 2009

ahoj makky, my ešte nemáme 8 mesiacov, ale papáme obed- maso so zeleninkou, večer kaša, a začali sme s ovocím na desiatu alebo na olovrant, mlieko papá ráno, poob. alebo doobedu- a večer po kaši, no a v noci sa budí dvakrát na kojenie...cestoviny sme minule vyskúšali po prvykrát, možeš kludne dať malému bezvaječné cestoviny 🙂

makkyy
14. led 2009

A nevíte o nějakých stránkách kde by byli nějaké dobré recepty,něco jsem našla ale nic moc.

kijonkova.k
14. led 2009
petka80
14. led 2009

Mobi, mně malá taky mizerně jedla, tak jsem dávala trochu soli už od cca 10 měsíců. Respektive dávám bio sypký bujón Alnatura, kde je různý koření a taky ta sůl. Jinak by nejedla vůbec. Moje dr. říkala, že to je o.k. Samozřejmě bez soli je to nejlepší, ale holt jsem to dělala takhle.....
Hele, a jestli ti hůř jí, zkus změnit "konzistenci". Třeba by radši větší/menší kousky, podle toho, jak to dáváš.....
Jinak bylinky bych se určitě nebála kmínu, petrželky, pažitky, libečku. Ale např. bazalka je alergen, tak tu asi ne, jinak mě nic nenapadá.

andy80
14. led 2009

já kořenila čerstvým oregánem

mobina
14. led 2009

Peti a prosím tě, kde ho seženu? V DM?
Zkusím mu hodit do rýže trochu kmínu a uvidíme. On si možná spíš jen vymýšlí nebo ho nebaví jíst v židličce 🙄 Někdy to sní a někdy se vzteká.

timbouctou
14. led 2009

Holky, není oregáno moc ostré? Já ho třeba nemůžu kvůli žlučníku, že dráždí... A sůl teda bych nedávala, té je dost v chlebu. Ale třeba ten kmín, bazalka a tak jsou dobré.

A skořice, když dělám rajčatovou polívku, tak tam šoupnu trochu bazakly a skořice a kdyby malej nejedl nic tak tohle slupne raz dva.

andy80
14. led 2009

timbouctou: já dávala čerstvé ne to sušené jak se prodává, koupila jsem normálně v květináči na doporučení doktorky, sůl bych taky nedávala a bazalku jsem měla taky v květináčku. Tu skořici nevím, tu bych ještě asi nedala, ale vám už je skoro rok, tak asi ano.

timbouctou
14. led 2009

andy, skořice se smí mezi prvníma, je i v dětských čajích. Když měly ségry mononukleozu, tak směly jen kuřecí dělaný na páře, brambory a rýži a koření jen kmín, bazalku a skořici.