Poraďte recepty při alergiích - bez mléka, česneku

dzejnyy
30. črc 2012

Prosím poradily byste mi někdo nějaké recepty, třeba hlavně na nějaké dobré pomazánky, které dělat? Má to ale jeden háček - já nesmím mléčné výrobky, tj. je třeba eliminovat všechny sýry, tvarohy, másla, mléko apod. a kvůli alergiím manžela je třeba z receptů vynechat kořenovou zeleninu (především mrkev, celer, petržel) a také česnek a med. Moc díky, už nevím čím náš jídelníček ozvláštnit. 😢
Teď jsem našla recept na cizrnovou pomazánku, která se nastavovala majonézou, tak jí zkusím....

slundo
30. črc 2012

tak tady je recept na pomazánku, kterou máme moc rádi. Hodí se jen tak na chleba, ale i na chlebíčky. Paštika se smíchá s máslem ( flora je tuším bez mléka) v poměru, který ti vohovuje, přidá se cibule a lžička hořčice a nastrouhá se vařené vajíčko. Na závěr dosolit a je to 🙂

dzejnyy
autor
31. črc 2012

ještě jsem si vzpomněla, že do společného jídla musíme vynechat i sojové produkty. Ty zas nemůže manžel.

slundo
31. črc 2012

teda to máte dost náročný na vaření .....

dzejnyy
autor
31. črc 2012

@slundo to mi povídejte... Naše večeře pak většinou dopadají tak, že si dáme chleba, zeleninu (salát nebo jen nakrájenou) a manžel jí hodně sýry a já šunky a pršuty... říkám si - když už maso, tak kvalitní, nesní se toho taky pak tolik. Ráda bych taky 1/2 roku po porodu schodila nějaké to kilo, jenomže všechny jídelníčky zdravé výživy jsou založeny na mléčných výrobcích... 😢

slundo
1. srp 2012

a nebo sojových... no ale tak kvalitní šunka a zelenina není nic nezdravého. A co třeba kuskus s nějakou zeleninou....je to rychlý a na večeři lehký jídlo. A šmakouna jste zkoušeli ? Nevím teď přesný složení, ale myslím, že tam jsou hlavně vajíčka

dzejnyy
autor
1. srp 2012

jj, kuskus máme rádi, kuskusový salát a těstovinový salát dělávám. Šmakouna mám zrovna v ledničce, je to věc vyrobená z bílků, ještě jsem to nezkoušela. To je to prostě těžký.