Náš první jídelníček, napište svoje názory

jkur
26. led 2015

Milé maminky, 4.2. budeme mít ukončený 4. měsíc a jelikož jsme na UM začneme s příkrmy. Jsem naprostý začátečník, takže jsem pomalu už začala studovat. Po nastudování pár materiálů a vyslechnutí maminek, jsem došla k jídelníčku viz. níže. Prosím Vás aby jste mi psaly k němu názory, co jsem zapomněla nebo naopak co nedávat atd. Předem upozorňuji že k dýni a cuketě se nedostanu.

1-3 den mrkev
4-6 den mrkev + brambor
7-9 den brambor + brokolice
10-12 den mrkev + kořenová petržel
13- 15 den brambor + květák
16-18 den mrkev + celer
19-20 den mrkev + brambor
21-22 den mrkev + kořenová petržel
23-24 den brambor + brokolice
25-26 den mrkev + brambor + broklice
27-28 den brambor + mrkev + kuřecí prsa
29-30 den mrkev + brambor + hovězí

sedmiteckas
26. led 2015

Uvidíte, jak vám bude baštit. My hodně dlouho pilovali, než snědla jakštakž porci zeleniny. Asi měsíc... Ale jinak se mi to zdá fajn jídelníček. Ještě cuketu můžete zkusit, červenou řepu, batát ... A toho masa nemusí mít tolik po sobě, si myslím...

andrrriiik
26. led 2015

Já souhlasím s jídelníčkem.Hlavně dej na svou intuici,a zas tak nepiluj 😉 Ale jak říkám,jídelníček ideální.

alboo
27. led 2015

@jkur já sem taky načetla o příkrmech poměrně dost a i jsem kuli tomu vyhrabala staré materiály z VŠ o výživě, nic méně jídelníček je sice krásnej, žádnou velkou chybu v něm nevidím. Ale není mi moc jasné, proč píšeš, že se k dýni a cuketě nedostaneš? Já sem naopak do teď doma dýni a cuketu nedělala a ted jí malý dávám a ráda, protože mít několik dní za sebou mrkev, taky není úplně ideální. Já začala, taky ve 4.měsíci, ale malá o jídlo jevila značný zájem (jinak bych i na UM počkala). A za první měsíc příkrmů, máme zatím vyzkoušeno jen 6druhů zeleniny (mrkev, brambora, dýně, cuketa, batát, kedlubna) a králičí maso (zas tak sem jí to nehrotila za sebou, klidně sem dala jen samotnou bramboru. Za dýni a cuketu sem ráda, dýně jí chutná a po cukětě se hezky vykadí.

jkur
autor
27. led 2015

@alboo bydlíme na vesnici v blízkosti jen malé tesco, dýně ani cuketa tu není k sehnání až v létě na zahrádce 🙂

jitavrtule
27. led 2015

@jkur ale tak jednou za čas se někam dál na větší nákup dostanete, ne? dýně vydrží dost dlouho, uskladněná v chladu a suchu a cuketa se dá případně i dobře zamrazit. hlavní potíž mrkve je, že staví - takže jídelníček z samé mrkvičky může v tomhle ohledu působit trochu zákeřně.

alboo
28. led 2015

bydlíme, taky v řiti světa, bus jezdí jen občas, všude musím autem, pro dýni a cuketu sem si taky musela trochu zajet, a pak zamrazila hotové, abych to pak nemusela zase někde shánět 🙂

maroussia
28. led 2015

Malému je devět měsíců a zatím mu dávám mrkve, trošku petržele, špenát, brokolici a teď měl premiéru dýně a červené řepy, k tomu brambory, občas kuřecí maso nebo skleničku z obchodu. Dcera byla na příkrmech taky od čtyř měsíců, malý je kojený, ale řekla bych, že je asi lepší nedávat ze začátku příkrmy každý den - spíš tak jeden den ano, třeba dva dny počkat (i kvůli případné alergické reakci), ono je to pro zažívání miminka dost šok, ani s tím masem bych to moc nepřeháněla. Jinak co se týče skladby, tak květák je docela dost nadýmavý a celer zase aromatický, asi bych se držela spíš mrkve a dýně 🙂 🙂 Ale v tomhle jsem dost "pozadu", jsem toho názoru, že dětem stačí mléko a zelenina :D