Začínáme přikrmovat, co můžu synovi dávat?

mekyen
15. zář 2014

ahojky holky tak bych potrebovala pomoct s prikrmamy jsem uz zoufala a nevim co dal muzu davat,Malemu je 7mesicu a davam odpoledne zeleninovy a masovy prikrm davala jsem uz Bataty,mrkev ta ho stavi tak bez mrkvicky,cuketu,dyne,celer,petrzel,brambory,kureci,kralici maso tohle mame za sebou a odpoledne po vyspinkani davam ovocnou presnidavku jinak teda fukt kojime.Jinak bych potrebovala poradit uz nevim co mu muzu dat a malej hodne trpi na brisko takze si musime davat pozor na nadymave suroviny takze kvetak a brokolici nedavam.Jinak prosim o radu na nejaky kasicky co mu muzu dat a nejake jinaci zeleninu.a muzou se davat nejaky susenky co jsem videla v rossmanu ze jsou od 6m+?mate s tim nekdo zkusenosti?dekuji predem za odpovedi.🙂

mysonek
15. zář 2014

@mekyen ahoj, já dávala docela brzo i hrášek, ale malá netrpěla na prdíky. Dobrá je i kukuřice. Ty nadýmavé věci se dají vařit s fenyklem, pak by neměly tolik nadýmat, tak to můžeš zkusit. Stejně si na to musí zvyknout. Maso můžeš i hovězí, telecí, jehněčí, já dávala brzo i rybu. Nejdřív skleničku od hami (od 5m) a když jsem viděla jak jí chutnala, tak jsem jí uvařila lososa 🙂 V sedmi měsících už můžeš i rýži a kuskus, nebo těstoviny. Dávala jsem i žloutek (nejdřív půlku, pak celý). Nebo koukni na skleničky, co tam dávají a můžeš vařit podle toho 🙂 Co se týče kaše, tak já dávám krupicovou babylove, ta malé chutná. Sušenky jsem moc nedávala, malá je tlouštík, dávám jí křupky (kukuřičné, jáhlové, pohankové). Jednou jsem koupila sušenky sunarky, ale hrozně se to drobí, tak teď občas dostane piškot. Ale už je jí skoro rok, první piškot měla v 11 měsících. Nejdřív jsem kupovala jáhlové ve zdravé výživě, na chuť jsou moc dobrý, většinu jsem snědla já 🙂 , teď už kupuji normální.

adelka76
18. zář 2014

ahoj, já jsem se řídila podle jídelníčku zde: http://www.hipp.cz/index.php?id=14414
dávám skleničky od Hippu a postupuji podle věkového určení, malému moc chutnají a vím
, že tam je přesně to, co v kterém věku potřebuje.