Co vařit 4-6měsíčnímu mimču?

vladuska7
18. led 2016

Dobrý den poradili byste mi prosím nějaký týdenní jídelníček pro 5,5 měsíčního prcka. Uz jsme jinak měli mrkev, brambor, dýně, špenát, brokolici, květak, petržel, porek. Přijde mi ze už chudákovi dávám vše stejné dokola :( Jo a měli jsme i uz kuřecí masíčko. Děkuji za inspiraci a nápady, které mi poskytnete 🙂

vevebubu
18. led 2016

U nás ještě boduje červená řepa a batáty 🙂 Zkuste do zeleniny přidat i ovesné vločky 🙂

akankeo
18. led 2016

@vladuska7 no, ale tak ono mas varit porad to dokola a pridavat nove vzdy s odstupem, pro pripad, ze mu to bude vadit, abys vedela co... Jinak mojim holkam chutnal jeste fenykl, z dyne nejvic hokaido, tu mohly a muzou doted a pokud uz mas ozkousene, tak uz muzes zacit kombinovat. Muzes uz taky dat ryzi, kdyz ji dobre zpracujes jako "prilohu" k tem zeleninkam, aby to nebylo vzdy jen s bramborem, tu sem jim vzdy hodne rozvarila

bajana
18. led 2016

@vladuska7 to je úplne v poriadku, pre dieta je to pestre az az....začni pridávať viac druhov mäsa (hovädzie, zajaca, krutu, teľacie, jahnacie), vajecne zltko, prilohy

pkolin
18. led 2016

Miminku je jedno, že se jídlo opakuje a na tak malé dítě (podle mě je lepší začít s příkrmy až od uk. 6 měsíce, ale to je každého věc) to je až dost surovin. Na španát je dost brzo, pokud vaříte sama (ne ze skleniček), má dost dusitanu a neměl by se ohřívat. Jinak i s řepou opatrně, samozřejmě dávat ano, ale ne přiliš často. Myslím, že pestré to má vaše miminko dost... Batáty v pohodě můžete přidat

lajla
18. led 2016

Kup si knihu radost že zdravých deti

sixtynka
24. led 2016

Ještě muzes vyzkoušet cuketu nebo lilek

lajla
24. led 2016

@sixtynka lilek ne...je to stejně jako brambor a rajčata, těžce stravitelné...místo brambor bataty

lajla
24. led 2016

@pkolin žádná zelenina se nesmí ohřívat... A sníst by se měla do půl h od uvaření, nebo.dat do termosek...to jsou určité zásady které nám bohužel nikdo neřekne...a po kterých se člověk musí pidit