Recept na rychlé lazaně

petulka25
16. lis 2013

holky prosím nějaký rychlý recept na lazaně-v mé lednici je: mleté maso, rajčata, kečup, eidam,gouda, Nikdy jsem je nedělala-poradíte? děkuji

laurital
16. lis 2013

Na cibulce osmažit mleté, přidat nakrájená oloupaná rajčata, sůl, pepř, česnek, oregano nebo bazalka a trochu zastříknout vývarem.Provařit a můžeš dochutit trochou! kečupu.Z mléka a jíšky si uvař bešamel, osolit, opepřit, vmíchat trochu strouhaného sýru.
A teď si vymaž pekáček, dej vrstvu masového ragů, pláty lasagní, opět směs, bešamel a trochu strouhaného sýra.Takto budeš vrstvit, poslední vrstva by měly být lasagne, které poliješ bešamelem.Pekáček utěsníš alobalem a pečeš cca hodinu na 180.Pak odkryješ alobal a posypeš sýrem, který necháš zezlátnout.
Lasagne se nepředvařují, pokud je dostatek ragú a bešamelu, uvaří se.

petulka25
autor
16. lis 2013

@laurital děkuji 🙂 ty joooo snad to všechno zvládnu 🙂 jen s tím kořením asi budu muset improvizovat ☹

laurital
16. lis 2013

@petulka25 Je to lehké, jen musíš mít hotovou masovou omáčku a bešamel.

petulka25
autor
16. lis 2013

@laurital ten bešamel mi nahání hrůzu 😀

laurital
16. lis 2013

@petulka25 I prd 😉 .
Dáš si rozpustit máslo, v nejhorším olej, a přidáš cca tři lžíce hladké mouky.Vymícháš hladkou jíšku a zaliješ cca 750 ml studeného mléka.Mícháš metličkou, aby se ti nedělaly hrudky.Dochutíš solí, pepřem a pokud máš, tak i trochou muškátového květu.Necháš provařit cca 10 minut za stálého míchání.Bude se to ještě péci, takže mouka bude dostatečně tepelně upravená.

petulka25
autor
16. lis 2013

@laurital děkuj a toho mléka tolik? mám asi 500 g toho masa..

laurital
16. lis 2013

@petulka25 Určitě, lasagne musí být ponořené, hodně ti nasají tekutinu, budeš je dávat suché a tak se ti v tom vlastně uvaří.Kdyby bylo bešamelu a ragú málo, zůstaly by tvrdé.

petulka25
autor
16. lis 2013

@laurital děkuji za rady 🙂

laurital
16. lis 2013

@petulka25 Ať se povedou!

petulka25
autor
16. lis 2013

@laurital zítra uvidíme 🙂

petulka25
autor
17. lis 2013

@laurital děkuji za receptík-POVELDY SEEEE 🙂 BYLY VYNIKAJÍCÍ🙂 jen ještě jeden dotaz-ten bešamel má být hustý nebo řídší? děkuji

laurital
18. lis 2013

@petulka25 Úplně řídký ne, ale zase to nemá být kaše.To jsem asi moc nepomohla, co? 🙂