• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Recepty při těhotenské cukrovce. Poraďte

18. března 2017 
@bistovka Jak děláš tu pomazánku? Rozmyxuješ ty ingredience nebo tu šunku jen pokrájíš? Já teda těhu cukrovku nemám, ale v minulém těhu jsem se přecpávala a děsně nabrala, tak chci mít teď dietnější režim.
12. led 2016 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pincola Normálně jsem koupila tvaroh měkký v kostce, trochu ho v misce rozmíchala s mlékem, asi dvě lžíce, šunku nakrájej na mini kostičky, přidej podle potřeby sůl a malinko ml. papriky, případně pepře. Kdybych měla zelené, tak tam něco šoupnu, ale neměla jsem. Vše zamíchej a klidně si dopřej větší vrstvu, je to zdravé. Původně jsem do pomazánky chtěla nastrouhat vařená vejce, ale rozhodla jsem se je zakusovat, protože jsem pořád strašně hladová. :(
12. led 2016 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bistovka Já právě taky. je mi sice dost zle, ale hladová jsem furt. Jakou ještě umíš pomazánku tohodle druhu? Myslím, že by měly i zasytit. a kolik chleba se k tomu může, aby to furt bylo dietní? Díky moc za recept, já pomazánky nikdy nedělala ráda bych se je naučila.
12. led 2016 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já podle hladu, ale i co jsem byla v nemocnici na setrici diete - tak jsem mela vzdy dva platky chleba. Dnes jeden a pul, to je podle me tak optimalni, ani ne moc, ani ne malo, ale jak rikam, beru jen dle sebe. Urcite budu vymyslet dalsi, protoze ted jsem dost omezena v jidle diky te cukrajde... Zatim z jedne kostky tvarohu docela dost, uz ji dojidam, az bude dalsi, pisnu sem. :slight_smile: Urcite by bylo super i tvaroh, nastrouhaná mrkvička, celer najemno, trošku citonu a sul, mozna mezi prst kari koreni. :slight_smile: Ale zkusim tentokrat neco bez tvarohu. :D Hrozne mi chybi cukr, hlavne v ovoci, pila bych smoothie, az bych brecela. :angry:
13. led 2016 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bistovka ovoce se nemůže? kamarádka mohla jablka a pomeranče. Určitě sem hoď zase recept:slight_smile: budu se těšit.
13. led 2016 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pincola ovoce můžeš, ale ve velmi omezením množství...jakékoli ovoce...
13. led 2016 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pincola podle mojí doktorky se ovoce může a je vhodné krom(hroznového vína, hrušek a banánů) prý
že jsou moc sladké. Jinak u každého je to jinak takže je nejlepší když každý přijde na to co mu nejvíc vadí. Např. já mě nejvíc vadí mouka a moučné výrobky takže jsem jakoby na bezlepkové dietě. A paradoxně smažený kapr obalený a usmažený na novém nepřepálenem sádle mi zase cuk snižuje. Ale říkám každý to má jinak a já jsem i na inzulínu ne jen na dietě
13. led 2016 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dubnova7 a v čem jíš sacharidy? třeba na snídani? já právě pečivo a moc ho nemusím...
13. led 2016 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma no to je právě to že bez pečiva to moc nejde (a mě chutná) ale kupuji to bezlepkové. a i klasický kváskový chléb akorát nejím rohlíky a jiné bílé pečivo. Ale já třeba nejradši snídám bílý jogurt s malinami, kiwi, jahodami co se zrovná dá koupit a k tomu si dám celozrný suchar. Ale pořád říkám jsem na inzulínu takže ten mi pomáhá proto nemusím držet přínsou dietu a ikdyž sním víc nebo něco co nesmím tak to toliko nevadí. Ale nesmím často samo sebou.
13. led 2016 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dubnova7 aha...já mám taky inzulin ale tohle nesmím...ale díky
13. led 2016 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma nebo mi byla doporučena vaječná omeleta se šunkou a zeleninou, jáhlová kaše (tu jsem nezkoušela), kupuji si rýžovou nomina kaši třeba s rozvařeným zmrzlím ovocem to mi taky chutná.
13. led 2016 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma no a to je ono každý vadí něco jiného co jedna může druhá ne
13. led 2016 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dubnova7 právě...jt hrozný :(
13. led 2016 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja ted zjistila že mám stejné hodnoty i když jím sladké že se mi to vůbec nemění :slight_smile: a inzulín naštěstí nemám.na základě čeho vám ho dali?
14. led 2016 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luculisek já ho dostala kvůli těm testům jak se chodí pít ta glukóza měla jsem pak vysoké hodnoty
14. led 2016 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luculisek mš na základě vysoké hodnoty z krve a z měření...ale já mám třeba po ovoci nejlepší :D jt rychlý cukr, takže to rychle vyletí a rychle spadne a tuhle hodnotu si pak změříš...měly by se právě pomalé cukry, at to takto nevyletí a neskáče
14. led 2016 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doporuciji dosti pseudoobilnin jako pohanka, quinoa, amarant, ovesne vlocky, lusteniny, klicky, orechy a seminka, ovoce a zelenina. vyhnout se vsemu yprocesovanemu, chleba, pecivo, testoviny, bila ryze, rafinovany cukr, loupane brambory... takto nemusite nic vazit a pocitat. ovoce nejlepe, ktere obsahuje fruktozu - nepotrebuje inzulin, aby se dostala do bunek.
18. led 2016 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krounka ahojky muzu poprosit o zaslani receptu mam tehu.cukrovku a uz nevim co vymyslet:relaxed: dekuji
19. led 2016 ve 20:08  •  čeká miminko, termín má v březnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš do fóra to, co patří do interní pošty". Poznámka admina: “Osobní kontakt si prosím vyměňte v interní poště.”
Dobrý den Chtěla bych poprosit zda některá z vás nemá recepty při těhotenské cukrovce dnes mi byla dána dieta . Předem děkuji za odpověd prosím třeba na email
15. únor 2016 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš do fóra to, co patří do interní pošty".
Můžu poprosit také o jídleníček... Taky mi byla zjištěna cukrovka na OGTT po vypití čaje po 2 hodinách jsem měla 8,8 :( @korunka mockrát děkuji
16. únor 2016 ve 14:20  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krounka předem děkuji za jídelníček
16. únor 2016 ve 14:26  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už ho dávno nemám...
16. únor 2016 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krounka
Ahoj, máš prosím ještě jídelníček k dispozici? Byla bych ti moc vděčná, kdybys mi jej poslala na mailik
Moc děkuji :relaxed:
26. únor 2016 v 11:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš do fóra to, co patří do interní pošty".
@krounka aha, ted ctu posledni koment :confused: tak nic :slight_smile:)
26. únor 2016 v 11:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andie90 @leediinnkkaa @janak1994 holky pokud jste mi již náhodou nenapsaly zprávu, tak mi jí písněte s Vaším mailem. já ty jídelníčky od korunky ještě mám ;) a ráda Vám je přepošlu.

jinak děvčata, jsem 7. měsíců po porodu a na kontrolním pití glukózy mi vyšly vysoký hodnoty, hlavně na lačno, takže se diety asi nezbavím. jsem zvědavá s čím na mě přijde doktorka, až k ní dojdu na konzultaci
8. bře 2016 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsi zlatá, ale já nakonec nepotřebuji.. Gyndař měl starý tabulky, podle kterých hodnotil a v diabet.poradně mi řekli, že je všechno v pořádku i dle nějakého dlouhodobého odběru.. UFFFF :relaxed:
Tobě držím palce, ať se ti cukřík v dohledné době srovná :blossom:
8. bře 2016 v 16:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krounka ahoj mužů te také poprosit o jídelníček? Diky za info
20. bře 2016 v 08:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andie90 jé holka jak já ti závidím :D i když je to velmi hnusná vlastnost :D teď s jednou z maminek jsme diskutovaly jestli to třeba není tím, že stále kojím a ty hormony vlastně stále kolísají...no uvidím konzultace se blíží, tak se to rozsekne :p

@pethaa kočko pošli mi do zprávy mail já ti je přepošlu...korunka je již bohužel nemá ;)
21. bře 2016 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčiny, nevím, jestli jste to tu už neprobíraly, nevíte náhodou, jestli existuje nějaká mouka vhodnější pro nás - s nižším podílem sacharidů, která by se dala použít na pečení?
Zatím jsem na kalorických tabulkách našla, že má o něco málo (5%) míň pohanková - ale vůbec netuším, jestli je vhodná do koláčů (co to udělá s chutí a konzistencí)..
Kdyžtak děkuju za odezvu :slight_smile:
22. bře 2016 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petula7. tak to jsme dvě taky jsem nic nenašla
12. dub 2016 ve 13:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek