Rychlá domácí pizza. Recept

kyri
21. srp 2007

Ingredience:
Těsto:
250 g polohrubé mouky
8 polévkových lžic oleje
1/4 l teplé vody (mléka)
1/2 kostky droždí
sůl

Část mouky můžeme nahradit celozrnnou moukou - pizza je vláčnější

Příprava:
Do mouky přidáme všechny ingredience a řádně uhněteme. Vláčné těsto hned rozprostřeme na plech. Rozprostřené těsto potřeme kečupem (smetanou), dáme sterilované lečo, poklademe sýrem, salámem, žampiony (podle chuti - tzv. co dům dá), posypeme strouhaným sýrem a okořeníme oregánem nebo kořením na pizzu.
Pečeme při 200 st. C cca 45 min.

...

co je na ní zajímavé, že se nenechává kynout... 😕
(ještě jsem takovou pizzu nepekla, tak uvidíme, jestli to funguje 😅)

daluri
24. srp 2007

Vypadá to jednoduše, naši kluci jsou pizzoví, tak to asi vyzkouším.. 😉

kyri
autor
10. zář 2007

tak jak - už jsi to vyzkoušela? ja ještě ne.. 😅

salomee
6. čer 2013

Prosím, poraďte recept na pizzu, ten úvodní se mi moc testovat nechce...a na netu mám v poslední době na recepty smůlu, tak potřebuji něco ověřeného....

kajalka
6. čer 2013

Ponejvíc dávám listový těsto. Na to protlak s česnekem, koření na špagety nebo oregano, nakrájený rajčata, šunku, kukuřici, olivy, někdy žampíky, papriku (prostě co dům dá) a dám péct a úplně nakonec dám sejra.
Nebo druhá varianta, zas listový těsto, na ně špenát a kysanou smetanu s česnekem a nivou a je to bašta.
Pokud dělám těsto s droždím, pak dávám mouku hladkou a zbytek podle oka. Na to zas dávám jinou náplň - kysanou smetanu s česnekem a navrch opečenou cibuli se slaninou. Ale to je spíš taková ňamka, vždycky se potom jen zapráší a mně se to nechce dělat na víc plechů.

janinafox
6. čer 2013

@salomee Ahoj, já dělám pizzu takto: do hladké mouky zamíchám trošku soli, udělám "důlek" naliju vlažnou vodu a rozdrobím kvasnice, nechám chvilku nabobtnat a zamíchám dohromady s moukou, podle potřeby přidáváš vodu nebo mouku a když už máš těsto tak "akorát" pokapeš ho trochou olivového oleje a trošku prohněteš vařečkou. Nechám kynout, pak si připravím plech s pečícím papírem. Dám si na ruce trochu oleje, utrhnu kousek těsta a na plechu ho roztáhnu přibličně na kruh (do kterýho to má někdy daleko, ale při troše představivosti). 😀 no a na potření si v misce rozmíchám obyčejný rajčatový protlak a koření - třeba bazalku, nebo provensálský, nebo prostě co máš po ruce a na co máš chuť, trošku soli, a někdy dávám ještě chilli.
Ten postup jsem možná popsala že to vypadá hrozně, ale je to jednoduchý - hladká mouka, sůl, voda, kvasnice (na 3/4 kg mouky jedny), olivový olej. Rajčatový protlak, koření.
Jinak já to těsto vytahuju na tenkou placku, tak odhadem (ber prosím s rezervou) na dvě pizzy tak 200g mouky... já to dělám vždycky od oka.

kalo
6. čer 2013

Absoltně nejrychlejší varianta - z listového těsta (ač to teda není "pizza" jak má být, ale spíš slaný koláč), všem chutná a je rychlá

salomee
6. čer 2013

@kalo To jo, taky ju mám ráda, ale těsto není a do obchodu nejdu...a svoje vyrábět už není kdy...
@janinafox
@kajalka
Děkuji, už cosi tvořím, ještě se pokazila váha, tak odhadem, jak jinak🙂.

janinafox
6. čer 2013

@salomee já váhu na pizzu ani houstičky a tak nepoužívám - prostě odhadem 😉 Jinak ještě tip na "náplň" - dobrá je pizza s tuňákem a hráškem. Já jsem se na to tvářila divně dokud jsem to neochutnala a fakt je to dobrý, nahoru klasika posypat sýrem... 😉