Strava v šestinedělí a osypky

kafr
25. kvě 2018

Ahoj, chtěla bych poprosit o zkušenosti, co můžu jíst v šestinedělí. Mám totiž pocit, že nemůžu nic! Všude se píše o vyvážené stravě a dostatku ovoce a zeleniny, ale v následujícím odstavci je, že nesmím to, to, to...
Takže dotaz:
1) Co můžu jíst a dítě se neosype?
2) Po čem se vám zaručeně osypalo?
Jasně, že to musím odzkoušet, ale jeden den něco zkusím a než vypukne reakce, může to trvat a mezitím se to nakombinujte s něčím dalším...
Prosím nepište zkušenosti typu: jedla jsem všechno a neosypal se... Vám gratuluji, u nás to tak nefunguje 😉

rozarka2213
25. kvě 2018

Já jsem u ovoce začala s banánem, jablkem, hruškou, hroznové víno a teď i trochu jahod. A u zeleniny mrkev, okurku, cuketu, a papriku. Opravdu to chce zkoušet. Jinak to nezjistis. Já si třeba dala jablíčko jeden den a když v pohodě, tak za dva dny třeba banán.

beruda
25. kvě 2018

Na tohle se nedá odpovědět, musíte si všechno vyzkoušet sama. Vy jste jiná a vaše dítě taky. Někdo se cpe rajčatama, někdo kolem nich jen projde a dítko je osypané až na zadku. Prostě musíte zkoušet po troškách, dát si jedno rajče a když je to do druhého dne v pohodě, ttak si můžete dát. Při kojení je reakce rychlejší, než u zavádění příkrmů, většinou se udává, že to šesti hodin by byla jakákoli reakce patrná.
Jinak pro inspiraci - mně nevadí jablka, banány, borůvky, hrušky, meloun, okurka, ředkvičky (když jich nesežeru půl kila). Nastává sezóna jahod, takže vyzkouším pár jahůdek a uvidíme...

kac_kac
25. kvě 2018

Obávám se že je to tak idividuální téma, že těžko budeš hledat nějakou jednu jedinou zaručenou pravdu.
Jsem z těch co můžou jíst všechno a na dítěti se to nijak neprojeví, Vyzkoušeno na třech kouscích.

kafr
autor
25. kvě 2018

Já vím, že je to individuální, ale uz mám pocit, že na cokoli se podívám, vidím pupínky 😂
@beruda 6 hodin? Tak to jde👍 já právě vyčetla, že až 3dny zpět - to je pak prakticky nezjistitelné 😒
A co takové ryby? Už mi prošel losos, ale co třeba tuňák ve vlastní šťávě na chleba? Od včerejška sbírám odvahu... Asi kousek risknu. V těhu jsem ho jedla hodně 😏

priefi
25. kvě 2018

@kafr mi prislo, ze malemu snad vadilo vsechno. Mno a ma alergii na mleko, vejce, banan a brambory a nesmi ani histaminove veci. Ze zeleniny k jidlu bych Ti doporucila cuketu, ledovy salat, dyni, mrkev, brokoloci (ale je tyn vrsky, jinak je nadymava), kukurici, okurek a mozna i zeleny hrasek (muze nadymat), s brambory bych byla opatrna, takze lepsi prilohou je ryze. Zcela urcite se prozatim vyhni rajcatum, paprice, cibuli, cesneku a nadymavym vecem. U ovoce asi hruska, jablko, svestka, tresne, boruvky, opatrne s merunkami a bananem, vyhni se tropickemu ovoci (meloun, citrusy, ananas, atd.) a jahodam. Pozdeji pomalinku zkousej v ramci jedneho tydne jen jednu potravinu. Naprosto v pohode by mela.byt ryze a kruti maso. Dej si pozor na mleko a vejce, nejcastejsi projevy problemu jsou okolo 6tydne ve forme podrazdeni na licku, jedna se o zacinajici ekzem. Pokud se objevi, zbystri a zamer se na mleko a vejce.

beruda
25. kvě 2018

@kafr Mně teda doktorka už v těhotenství doporučila vystavit miminko už v břiše všem hlavně lokálním alergenům, takže když ryby, tak domácí. Mořské ryby a obzvlášť mořské plody jsou opravdu silný alergen, asi bych tam byla hodně opatrná. Ale opravdu je to individuální. Jistě vám neřekne nikdo nic.

kafr
autor
25. kvě 2018

@priefi díky moc 😉

priefi
25. kvě 2018

@kafr jeste muzes i testoviny, ale pokud by vadilo vajicko, tak radeji bezvajecne. A jeste kedlubna by mela byt ok a teoreticky cervena repa, ale u te si nejsem jista, protoze po ni synovi mm nechutnalo a v prikrmech jsem sice zkousela, ale radaji s ni opatrne. Pokud si jeste na neco vzpomenu, pisnu. Pokud mas rada kase, muzes ovesnou, kukuricnou, pohankovou, pokud nevadi lepek, tak psenicnou, pokud vadi mleko, urcite delat na vode. A meloun se taky nedoporucuje, pak cokoladá a kakao a vseobecne sladkosti pri kojeni s mirou

kafr
autor
25. kvě 2018

@priefi já doufám že to ty děsné alergie a intolerance nebudou, ale mám teda trochu podezření na mlíko. Teď ho zkouším vysadit, uvidím, co bude.
Meloun jsem zrovna přemýšlela že vyzkouším, ale v obchodě měli jen celé a velké, tak ho manžel nevzal. Ještě že tak.

priefi
25. kvě 2018

@kafr budu drzet pesti, s temi alergiemi to je pak narocnejsi no... ale da se zvladnout

linee
25. kvě 2018

@kafr v sestinedeli se jeste cisti mimi i od hormonu,takze pupinky nejsou hned reakce na jidlo,muzou to byt i potnicky i novorozenecle akne. Jinak se doporucuje jist 3 dny jeden druh ovoce nebo zeleniny,pak dat dalsi. Za ty 3 dny uvidis,zda vznikne reakce nebo ne.A je to opravdu individualni. Nektera mimina nereaguji ani na cibuli a cesnek a jahody,nektera s tim maji velky problem a trapeni briska,popr. kozni reakce. Opravdu to chce zkouset a idealne ne na kila,ale zkusit par kusu (treba 3 jahody a pod.;)))