Vánoční cukroví. Napište recept

zdenicka
27. říj 2007

Vanoce se blizi,a ja premyslim co zas budu letos pect.Urcite mate kazda naky svuj oblibeny receptik na nakou tu dobrutku.Podelte se,at mam nakou inspiraci.

pipisek
30. lis 2008

ahoj
moje mamka dělá tohle cukroví a je moc dobré

MYSLIVECKÉ KNOFLÍKY

TĚSTO:
18 dkg hladké mouky,
9 dkg Hery,
2,5 dkg moučkového cukru,
2 žloutky,
1 lžíce mléka

NÁPLŇ:
2 bílky ušlehat
10 dkg vlašských ořechů (mletých),
10 dkg moučkového cukru (klidně méně)

Z přísad vypracujeme hladké těsto, dáme na 30min. do lednice odpočinout.

NÁPLŇ: sníh z bílků lehce promícháme s cukrem a ořechy. Na pomoučeném vále vyválíme plát, vykrajujeme kolečka, klademe na pečící papír. Lžíčkou uděláme na každé kolečko kopeček, ozdobíme půlkou vlašáku. Pečeme na 200°C do růžova.

sarusinek
1. pro 2008

pipi, diky, rozhodne vyzkousim 😉

iivik
1. pro 2008

Já z vlašských ořechů peču vše, myslivecké knoflíky jsou hned pryč - mnam, pak dělám strojové vanilkové rohlíčky do mlýnku, ořechy do formiček a loni jsem poprvé dělala nepečené hříbečky
.

Vanilkové rohlíčky
315g hl.mouky
75g moučk.cukru
225g másla
113g mletých ořechů

Spojit v těsto, nechávám přes noc odpočinout v lednici, pak to dám do strojku a vytočím klikou do tvaru rohlíčků (přes zdobítko), upeču, pocukruju - jsou jemné, jen se rozpadají.

Ořechy
220g hl.mouky
110g moučk.cukru
130g másla
80g mletých ořechů
1/2 vanilkového cukru
1 celé vejce

krém
máslo, cukr, rum, kakao

Udělám těsto, přes noc do lednice, plním formičky, upeču, vyklepnout a vychladlé plnit krémem.

Hříbečky
120g ml.ořechů
120g moučk. cukru
1 bílek
50g čokolády na vaření

Vypracovat těsto, rozdělit na dvě části. Z jedné bílé udělat nožičky. Do druhé vmíchat najemno nastrouhanou čokoládu a vytvarovat z ní hlavičky.

Nechala jsem je přes noc stát na lince, krásně zatuhly a ani se nemusely sušit v troubě

mkr
2. pro 2008

ahojda, prosím nemáte nějaké recepty na cukroví pro děti?

giorgina
2. pro 2008

nebo nejaky odkaz na cukrovi, ale hrnickove recepty - nemam vahu. 😒

misicka455
3. pro 2008

Z hořké čokolády

Čokoládové cookies

* 110 g změklého másla
* 110 g hnědého cukru
* 50 g bílého cukru
* 1 celé vejce
* 140 g hladké mouky
* 30 g kakaa
* 1/2 kávové lžičky prášku do pečiva
* špetka soli
* 250 g mléčné čokolády

V míse našleháme máslo a cukr do pěny. Přidáme vejce a šleháme, dokud se vše nespojí. Kakao smícháme s hladkou moukou, práškem do pečiva a solí. Přidáme k máslu a dobře smícháme. Vmícháme nastrouhanou čokoládu. Na plechu vyloženém peč. papírem tvoříme lžící nebo malou naběračkou kopečky. Necháváme asi 5 cm mezery. Pečeme cca osm minut v troubě předehřáté na 177 °C nebo dokud nejsou středy koláčků měkké, ale kraje pevné. Vyndáme z trouby a necháme 5 minut zchladnout na plechu a poté je přendáme na mřížku.

Tip
V tomto receptu můžete mléčnou čokoládu nahradit tmavou čokoládou a místo nastrouhání ji do těsta nalámat na menší kousky.

misicka455
3. pro 2008

Trošku netradiční spíš pro chlapi 😉
http://ona.idnes.cz/upecte-partnerovi-koule-s-c...

majkalm
3. pro 2008

ahojky moc dobre recepty 🙂

misicka455
4. pro 2008

Ty čokoladové Cookis jsou fakt vyborný 😵 😵

vojtisek2007
9. pro 2008

moc prosím o radu a tipy a fígle na zdobení perníčků - loni jsme polevu měli bud řídkou, nebo hustou, nebo průsvitnou - prostě se nedařilo...zdobili jsme takovým tím pytlíkem na zdobení a teda nic moc, všichni ostatní měli perníčky krásně nazdobené sněhobílou polevou a my takový "zrůdy" - prosím poraďte.

luccii
9. pro 2008

vojticku, tak si kup ty polevy v tubickach, maji je ve ctyrech barvach a jde to s nima celkem fajn 🙂

luccii
9. pro 2008

pipisku, recept na Rafaelo znam, delala jsem je loni a jen chvalim 🙂

pipisek
10. pro 2008

luccii

díky moc za reference, ještě slíbila -kopcik- že to zkusí o víkendu udělat a podá info.... asi do toho taky půjdu, ale až o víkendu, protože jestli je to tak dobrý, tak udělat to deď, není šance, aby do Vánoc něco zbylo. Starší holka Raffaelo miluje 😉

vojtisek2007
10. pro 2008

luccii - o těch tubičkách vím, ale když mi děláme bílý a ne barevný 😒

kometka5
10. pro 2008

Vojtisek - tuhle polevu dělám já a je výborná....
1 bílek (ušlehat do pěny)
15dkg moučkové cukru (prosít do pěny)
šťáva z citronu

aeroaero
17. pro 2008

holky - nemáte nějaké recepty na nepečené cukroví? rafaelo koule mám, tatrankové kuličky taky, vosí hnízda též.

zdenicka
autor
17. pro 2008

já nic jiného nepečeného nedělám,než píšeš, takže neporadím.

ivka3
20. pro 2008

Tak to já sem asi nejvíc divná,já peču běžně 20 druhů a letos jsem ještě pochytala dalšá zajímavé recepty,tak jich bude víc,akorát od letoška si jich neužiji,mám bezlepk.dietu a receptů na tuto dietku mám omezeně. 😔

alcakv
21. pro 2008

ahoj,nemáte někdo recept na dobrá vosí hnízda - úlky...na netu je toho tolik a ráda bych něco osvědčeného 😵 😵 děkuji

mufinka1
8. lis 2009

Ahojky, potrebovala bych poradit od zkusenych hospodynek

chystam se poprve vyzkouset pernicky, mam uz i nejake recepty - ale ve vsech je potreba pernikove koreni a to ja tu ( zijeme v cizine) nesezenu, nedala byste mi nektera z vas navod na to jak se takove koreni namicha doma?

nebo popripade najaky recept na pernicky, kde neni potreba hotova smes koreni ale treba jsou jednotlive rozepsana ( a neni potreba rum - ten tu taky nesezenu) 😀

diky

mufinka1
8. lis 2009

dadous diky moc, to je presne to co jsem potrebovala 🙂

dadous
8. lis 2009

áále nemaš zač 😀

mufinka1
8. lis 2009

dadous: kdybys nahodou mela nejaky zaruceny recept na vanocni cukrovi pro totalniho amatera tak to take ocenim - zatim jsem si nasla recept na linecke a vosi hnizda a tot vse, kde se mi podarilo najit jak presny postup tak i dobu a teplotu peceni, prijde mi, ze ve vsech receptech se pise : pect ve vyhrate troube nez je to upecene - coz pro me jako zacatecnika je fakt naprosto nepouzitelne 😀

dadous
8. lis 2009

no většinou to jsou minutovy akce, a ja to poznam pže mi peče blbě trouba, takže čtyři minuty a pak musím obratit plech 😀 ale ja na pečení cukroví moc nejsem, mam šikovnou tchyni tak ta to vždycky zachraní, ja jen udělam vosí hnízda van. rohlíčky a hlavně sobě dělam vaječnak 😀

mufinka1
8. lis 2009

vajecnak bych si taky dala, ale nevim nevim, jestli to muzu v tehu???

ja udelam asi jen vosi hnizda, linecke a rohlicky ( a zkusim ty pernicky) na prvni rok peceni si myslim, ze 4 druhy budou akorat - manza vanocni cukrovi miluje, kdyz jedeme k nasim tak mamka pece treba 15 druhu a on se toho muze ucpat, takze se snazim mu udelat radost - ja jsem v kuchyni tele - + mame plynovou troubu co blbe pece...tazkze to asi taky bude peceni formou pokus a omyl...

dadous
8. lis 2009

nejhorší je že mě to co doma napeču nechutna tak jako někde na navštěvě, hele 4 druhy určitě stačej, paradu to naděla a třeba to bude i k jídlu 😀

mufinka1
8. lis 2009

kdyz nebude tak skocim do kramu pro susenky 😀

ale taky to znam, ze na navsteve vzdycky chutna nejlip - a to nejen cukrovi 🙂 uz od mala jsme s brachou pry na navsteve byli jako kdyby nas doma nekrmili, to co bysme doma nesnedli ani za boha jsme tam vyluxovali bez mrknuti oka 🙂 Ale je fakt, ze kdybych umela pect tak dobre jako moje mamina tak budu spokojena, ona fakt umi moc dobre cukrovi..a nejen cukrovi, treba takove ceske buchty jsem nemela ani nepamatuju.. 😀

dadous
8. lis 2009

hele to časem všechno přijde, taky budeš umět 😵