Víkendové vaření. Co nakoupit a uvařit na dva dny?

6. lis 2020

Pěkný den...snad většina pochopí,že píšu jako anonym.
Jsem ve složitější situaci a to, že mám nějakých 800,- na dva dny. Potřebuji snídaně, obědy,večeře a nějaké svačinky na sobotu a neděli pro mě a tři děti věkově do 5ti let. Někdo nějaké tipy? Nějaké recepty ze základních surovin? Asi by bylo nejlepší dneska odpoledne něco uvařit na dva dny ale co? Teda co nakoupit? Za případné rady,nápady,tipy moc dekuji.

fandysek_1
6. lis 2020

Koupila bych kuře, uvařila ho a měla z toho vývar + připravit kuře na paprice s knedlíkem nebo domácí halusky(voda/mouka). Sekaná + bramborova kaše. Snídaně upéct domácí pečivo + tvarohová pomazánka se sýrem. Palačinky, vafle. Upéct koláč. 800 není málo. Koupit mrkev a jablka na svačinu.

kijonkova.k
6. lis 2020

Na 2 dny bych zapekla šunkafleky,zeleninovou polévku.Na večeři pomazánku a pečivo,nebo tu polívku.Na snídani buchtu,bábovku.Na svačinu dětem jogurt,ovoce.800 Kč je hodně na 2 dny.

kijonkova.k
6. lis 2020

Nebo čočka na kyselo s vajíčkem?Pytlík čočky stojí 20kč,vajíčka 30....A máš oběd a ještě zbyde na druhý den nebo večeři.

kompleta
6. lis 2020

Kupte kuře, tj do 100Kč, vykostěte ho, polévka / když budu počítat s kupovanou směsí zeleniny a nudlemi je +30Kč/, z prsou nudličky s omáčkou + rýži / dalších 40Kč/, stehna na paprice + těstoviny ( 30Kč smetana, 30 těstoviny) půl sáčku těstovin Vám zbyde, buď do salátu nebo zapéct s tím co máte doma, jsme tedy na 250Kč a to už snídaně a večeře dáte hravě 🙂

journals
6. lis 2020

800 na dva dny jsou malo? Kdyz ozelis velke porce masa, tak muzes uvarit co chces.
Co normalne jite?

ondul
6. lis 2020

My jsme sice tři, ale pro mě je nákup za 800 na týden i více, a to koupím i dobrý maso a něco dobrýho.

puhelin
6. lis 2020

My jsme 4 a mame max 1.200,- na tyden. je v tom vse. Obedy varime na 2 dny. Ja jsem s detmi na RD, manzel si bere obedy do prace.
Dnes a vcera jsme meli srbske rizoto. Pred tim ragu z hoveziho s korenovou zeleninou a bramborem. Zitra a v nedeli budou karbanatky a mrkvove placky s cheddarem s bramborovou kasi (deti ted odmitaji jist maso a manzel zase bezmase moc nechce). Casto mivame ryzovy nakyp, zemlovku, sekanou se spenatem a cheddarem. Nebo si delame domaci hamburgery, hot dogy atd. Ke snidani mame ruzne kase s ovocem (mam plny mrazak boruvek, malin, rybizu, ...), orisky, kokos. K veceri maji deti rady toasty, nebo varena vajicka, cizrnu atd.

nazka
6. lis 2020

800 na dva dny pro 4 osoby mi nepřijde nějak málo.. Můžeš koupit kuře (100,-), udělat ho s bramborem(40,-). Ze zbytku rizoto zapečené se sýrem (rýže, nějaká zelenina a sýr.. 120,- cca). To děláme my a super. Polivky jsou u nás podmínkou (ale to je levná část vaření.. Cibuli, mrkev, brambor a pórek jako základ, občas rozmixovat, občas přidat trochu smetany, měnit koření.. Jednou dát víc brambor a dát majoránku a kmín a je z toho bramboracka.. Jindy dát víc mrkve a smetanu a je to mrkvový krém, k tomu na másle opect housticku.
Jinak třeba kilo mletého, udělat rajskou s kuličkami a ze zbytku sekanou s kaší.
Ke svačině upéct třeba bábovku nebo strudl, jablíčka. Toasty na večeři. Moje dcera má teda ráda i jen chleba s máslem a kakao.
Jinak teda já kupují vždy maso "v akci" a když to není přímo hovězí, tak kolem stovky je.. A z jednoho balíčku se hravě dají udělat dvě jídla. Podle mě 800 na dva dny se vším všudy je velmi dobré.
Nebo třeba brokolici (50,-) na cibuli a slanině (dohromady 40,-), k tomu trochu rajcatek (20,-),rozvarit a zalít smetanou a s testovinami (to nám vždy vyjde na dva dny)..
Tuhle jsem dělala špenát (30,-), pekla k tomu kotletu (v akci 99,-)a koupila jsem i br.knedlik (40,-) a bylo to moc dobrý.. Tj. Jídlo 170,-, druhý den klidně tu brokolici (150,-) a máš pak na snídaně a večeře a svačiny 450.. To je úplně super. Takhle bych mohla pokračovat dál 🙂

izz76
6. lis 2020

Vždyť to není zas tak málo peněz, děti jsou do 5let,asi neji žádné obří porce.. Těžko mužem radit když nevíme co rádi jíte.. Uvar třeba kuře na paprice, jeden den a knedlíkem, druhý den těstoviny, k snidani lupínky s mlékem, ke svacine banán, odpoledne jogurt, k večeři chlepa se sýrem a šunkou plus nějaká zelenina.