Ženy, co máte právě v mrazáku? 🙂

leni78
14. led 2013

Protože jsem zvědavá, zajímá mě, co konkrétně máte v tuto chvíli v mrazáku 😎 ( některá jídla už se nepokouším zamrazit, nějak mi to pak přišlo mdlé, a třeba by mě zajímalo, jestli se dá zamrazit tvaroh - v Čechách máme tvarohovou vodnatou břečku, aby nás oškubali, v Polsku mají tvaroh tak, jak má vypadat, tak ale jak ho uchovat - asi nijak ) Prostě si jdu pro inspiraci, co všechno uchováváte pod mrazem a nepřijde nějak drasticky o kvalitu. 🙂

mon_88017
9. črc 2014

My tam máme zimu a tmu 😕 😀 Páč krocana, kance a srnku jsme už stihli sežrat 😀

macinka0007
9. črc 2014

máme mrazáku 3 půlťáky 1 velkej stojací a 2 malý stojací + 2 malý v ledničkách a jeden větší u mě v lednici a ve všech je máááááááááááso :D : D:D krocani, kuřata , ovečky, prasátka a kachničky :D:D a taky věci ze zabijačky a rybka tam je 🙂

vernalis
9. črc 2014

Přidávám se k těm, co tam mají bordel 🙂 Pak klasicky nějaké maso, led, zmrzlinu, parmazán, máslo, hranolky, bylinky, rybí prsty, zeleninu, poslední kousek svatebního dortu, párky, jablečný mošt z loňských jablek a víc si momentálně nevybavuju 🙂

white_tie
9. črc 2014

Tak my máme tři šuplíky, v prvním máme maso (kuřecí prsa, dva králíky, dva bažanty, kuřecí stehna, maso na polívku, hovězí na svíčkovou, rybí prsty) a pečivo (nějakej chleba, rohlíky).
V dalším šuplíku zeleninu (jednodruhovou - kukuřici, hrášek, baby karotku a pak nějaké směsi zeleniny), listové těsto, rajskou, vývar čistý, vývar se zeleninou, bylinky, domácí knedlík.
V posledním je dřeň, zmrzlina, led, nějaké to ovoce.

kammka
9. črc 2014

kachny, kus prasete, vývary, zelenina, zabíjačková polévka,jelita, jahodová dřeň ,balíček tresky, měla jsem tam i škvarky, hotovky mrazím běžně... je to v tříšuplíkovém mrazáku, velký je vypnutý, ale dnes zapnu a narvu tam 40kg sele..a na konci července tu budu mít bandu dětí, tak začnu vařit hotovky do zásoby, abych s nima taky mohla k vodě a na výlet...

medakote
9. črc 2014

1) mrkev, pórek, česnek, petrželku, bazalku (ještě loňskou), hrášek, kukuřici, šťávu z červené řepy, podušené houby
2) jostu, rybíz, meruňky, jahody, půlené třešně, borůvky (vlastně ty už došly), domácí dřeně a zmrzliny (už jen jostová, zbytek padnul teď ve vedrech a poslední dva jahodové nanuky)
3) dve kelímky vývaru, máslo z akce, jednu krabičku polévky, dvě malé dětské porce hotového masa (bohužel jsem nucena dost šetřit a občas dostává maso pouze synek) a dvě krabičky celého jídla- dětská porce (pokud je krize a nestíhám vařit).
Víc toho tam momentálně není,ale občas se tam nachází i nějaké hotové jídlo pro nás, když uvařím víc- houskový knedlík, kynuté knedlíky s ovocem, omáčka, kuskus, rizoto.... Občas kupovaná zmzlina (ale chutnají nám pouze drahé značky, takže pouze, podaří-li se koupit levněji). Někdy též pečivo na jednu večeři pro případ nouze.

Nemrazím vařené těstoviny a brambory, tvaroh a mléčné výrobky (krom másla), s tím nemám dobré zkušenosti, byť jsem skoro vše zkusila 🙂

kacakkv
9. črc 2014

zimu

sarriku
9. črc 2014

První přihrádka: Mleté maso, dvě dávky kuřecích kostí na vývar, kuřecí čtvrtky, kuřecí řízky, játrové knedlíčky, donedávna tam byla ještě mražená játra a pytel s rybími filety

Druhá přihrádka: Asi tři pytlíky vypeckovaných třesní, jeden pytel mirabelek, meruňky, čtyři pytlíky rybízu, pytel přepůlených jahod, pytel kukuřice, krabičku s koprem a šest ovocných knedlí.