• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2letá rodičovská, ale doma 3 roky. Jak jste to měly vy?

5. května 2014 
@spagatice Není to pravda, z pohledu úřadů nejsi osoba pečující o dítě, ale osoba na RD, pokud máš trvající pracovní poměr. Rozdíl je třeba v tom, že jako osoba pečující o dítě bys mohla dávat dítko do školky jen na 4 hodiny denně, kdežto jako osoba na RD ho tam můžeš dávat na celý den (pokud ti ho tedy před 3. rokem někde vezmou).
4. kvě 2014 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kyti75 jo tak toto mi rekli take, vubec se toho neboj neni to pravda.nemusis brat 50kc mesicne.pracak ma infolinku zavolej si tam, jsou tam moc ochotni a vysvetli ti to. Ja se tenkrat s urednici tak dohadala, oni maji u nas problem se vsim.
5. kvě 2014 v 05:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@amallie Jo, máš pravdu. Určitě to zvážím. Možná tu marodku nebudu hrotit a budu normálně doma. Přinejhorším bych si nechala napsat neschopenku až třeba posledních 4,5 měsíců. Celý rok dodržovat vycházky atd. to by byl asi fakt vopruz :slight_smile: Ale to víš, pokud mám brát nemocensku cca 13 tis. nebo nic, tak to taky musíme zvážit, kvůli rozpočtu atd. Když nebudu brát nic, tak se mi budou stejnak výlety a podobné akce těžko realizovat, protože na to nebudou finance. No, uvidíme. Je to ještě daleko. Každopádně si příspěvek vyberu do dvou let, a pak děj se vůle boží. :slight_smile: Nikdo neví, co a jak bude. Může se opravdu stát, že druhý těhu nebudu mít tako pohodové a budu muset opravdu dodržovat klidný režim, nedej bože zůstat ležet :frowning2: A pak bych tu neschopenku určitě využila. Tak si pak nechci tlouct hlavu, že stejnak musím dřepět doma a ještě zadarmo.
5. kvě 2014 v 07:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@j.a.n.i Hele já nejsem úřednice :wink: , ale z vlastní zkušenosti vím, že ve chvíli, kdy mi došly poslední peníze z úřadu, mi poslali dopis o tom, že u nich jakoby končím a to vůbec nevěděli jestli pracuju, nebo jsem dál doma :wink:
5. kvě 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spagatice No, protože ty pořád motáš RD a pobírání rodičovského příspěvku, to jsou 2 naprosto rozdílné věci. A je logické, že vybráním peněz ti z úřadu napíší, že ti končí rodičovský příspěvek, ale to vůbec neznamená, že by tím automaticky končila i RD = rodičovská dovolená = omluvené volno z práce do max. 3 let věku dítěte s placenými odvody státem.
5. kvě 2014 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ally8 zvaž jeste jednu věc a to nejaky odkládani peněz stranou, protoze bys nebyla první, která pak brečí, ze dítě nema ve školce, těhotná neni a peníze taky nejsou..... Muže se totiz stát, ze příspěvek výberes a těhotná nebudeš. Takovejch pripadu jsem viděla v okolí několik. Bez peněz, otěhotnět se nepodařilo, ačkoliv první dítě bylo hned, do prace se vrátit neslo, neb nebyly pro malé dítě jesle a byl problém na světe.
5. kvě 2014 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@amallie samozřejmě, finanční rezerva je v tomto období podle mě naprosto nutná. Už v době, kdy jsem plánovala těhotenství jsem měla rezervu, takže s tím počítám.
5. kvě 2014 ve 13:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@j.a.n.i Ne ne, to jen ty mě nechápeš :slight_smile: , já vím, že obojí je něco jiného :wink: . Ale to je jedno :wink:
5. kvě 2014 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Každopádně pokud stát platí pojištění do těch tří let nebo než matka nastoupí do práce i když už nepobírá rodičovský příspěvek, tak je to jen dobře :wink: . Ale potom je zřejmě nutné se s nimi domluvit? Ta péče o dítě do 7 let věku se tedy zřejmě týká doby od tří let, kdy se matka nevrátí do práce, ale zůstane s dítětem doma.
5. kvě 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek