Rodičovská dovolená na tři roky - kolik to vychází?

juraskova11
11. črc 2016

Zdravím maminky! Jsem teď na rodičovské, kterou jsem si zvolila na tři roky. Po debatě s maminkami, které jsou na tom podobně jako já jsem zjistila, že mi posílají nějak málo penízků. Pracovala jsem před otěhotněním 3 roky. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, končila mi smlouva v práci, kterou mi samozřejmě neprodloužili. Mateřskou jsem ještě pobírala, neboď jsem byla v ochranné lhůtě. Takže po půl roce, co se dcera narodila, jsem zažádala o rodičovskou. Každý měsíc mi chodí 6800kč. Mám to na 3 roky. Myslíte si, že je to v pořádku?

nataliai
Autor odpověď smazal
Zobraz
nataliai
24. kvě 2018

A jak mám potom dal postupovat kdys7mesici mi konci rodicak a hneď NATO koncem7zacatkem8mesice budú rodiť cekam 2dite a už tam nestihnú zajit

j.a.n.i
24. kvě 2018

@nataliai Kdy má dítě 3. narozeniny?

nataliai
24. kvě 2018

Už mala v lednu18

j.a.n.i
24. kvě 2018

@nataliai No, a když píšeš, že ti rodičák končí v 7 měsíci, tím myslíš co, znamená to, že ti poslední peníze přijdou v 7 nebo v 8?

amabilis
24. kvě 2018

@nataliai Pokud to máš vpodstatě takhle navazující, neřešila bych to nijak dopředu. Pokud ti to nevyjde, tak se na ten měsíc nahlásíš na zdravotní pojišťovnu jako pečující o dítě do sedmi let. Až pak nahlásíš narození dalšího dítka, tak se to automaticky zruší (vždy to totiž platí pro nejmladší dítě v rodině). Peníze samozřejmě žádné nedostaneš, ale zaplatí se ti zdravotní pojištění a ještě se to bude počítat do důchodu, protože malé ještě nejsou čtyři roky.

nataliai
24. kvě 2018

Mne na sociálnu poisťovňi rekli že se mam jit nahlásiť na úrad práce ale jak kdys už budú možná rodiť nebo v nemocnici ja uzv 7 mesici nemuzu nikam sem aj tak na rizikovom a musím lezet

kepu
24. kvě 2018

@nataliai tak si nech napsat neschopenku kdyz jsi na rizikovym .

j.a.n.i
25. kvě 2018

@kepu Když nemá zaměstnání, tak si nemůže nechat napsat neschopenku.

kepu
Autor odpověď smazal
Zobraz
kepu
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
25. kvě 2018

@nataliai Ale ty nemáš chodit na sociálku, to se řeší na zdravotní pojišťovně. Vezmeš si s sebou rodný list dítěte a kartičku zdravotní pojišťovny a průkaz totožnosti, řekneš, že chceš od toho a toho měsíce nahlásit péči o dítě do sedmi let, oni vytisknou papír, zkontrolují doklady, ty to podepíšeš a tím to končí až do narození dítěte. Samozřejmě se to řeší po ukončení rodičáku - to znamená v tvém případě ve chvíli, kdy přestane úřad vyplácet rodičovský příspěvek.

nataliai
25. kvě 2018

No tak zdravotnú poisťovňa a na neschopenku nemuzu protoze sem predtim býla na úrade práce tesne pred otehotnenim1ditete sem prišla o práci

nataliai
25. kvě 2018

A rodicak miknci v 7 mesici a 7zacatkem8meaice rodim to už nemuzu nikam

nataliai
25. kvě 2018

A tá j.a.n.i to pochopila nejlip dekuji

amabilis
28. kvě 2018

@nataliai Ty jsi nejspíš vůbec nepochopila, co ti tu píšu. Na zdravotní pojišťovně se na péči o dítě do sedmi let může nahlásit kdokoliv a je jedno, jestli před tím chodil do práce nebo byl na pracáku. To s tím nemá vůbec nic společného. Nicméně když se na to půjdeš zeptat na sociálku, tak ti to neporadí, protože to spousta z nich vůbec neví. Já mám tři děti mladší patnácti let a když se teď rozhodnu, že budu doma, tak prostě dám výpověď v práci a skočím si na zdravotní pojišťovnu a zažádám si o péči na dvě děti do patnácti let (žádá se na nejmladší děti v rodině, takže ta prostřední má sedm let, takže bych mohla být doma až do jejích patnácti let, to je celkem osm let...). Takže na péči o dítě nárok máš. Nicméně pokud píšeš, že musíš ležet, tak nejspíš porodíš dřív a nebudeš to muset vůbec řešit.

nataliai
28. kvě 2018

Ba vy ste nepochopila že zachvili rodim a nemuzu nikam sem na rizikovom a mám lezet

nataliai
28. kvě 2018

A ešte bojím se aby mi na zdravotnú poisťovňu nechibiel den bez zaplaceni

amabilis
28. kvě 2018

@nataliai Pochopila, ale existuje cosi jako doporučený dopis. Určitě má zdravotní pojišťovna na internetu formulář, který je potřeba vyplnit a někdo to může poslat. Zas tak složité to není. A jen vy víte, do jakého měsíce máte rodičovský příspěvek.

nataliai
5. čer 2018

Muzu se zeptat jake krvne vysetreni se dela na konci tehotenstvy

nataliai
17. čer 2018

Chci se zeptat naco se dela krvný obraz v 33.tyzdni tehotenstvy

blahova_andrea
17. čer 2018

@nataliai už si to nepamatuji, ale v první řadě bych se zeptala dr. mě pokaždé říkali, proč mi berou krev, na co vše ji budou testovat apod. 😉

ladyhacek
17. čer 2018

@nataliai podle mě se kontroluje zda nemáš HIV a jiné choroby kvůli porodu. Až budu doma klidně se kouknu nám tu zadanou a tam je to zaskrtle

nataliai
17. čer 2018

Kdyby ste bila tak hodná dekuji

nataliai
18. čer 2018

Skoda že ste mi nenapísala čo tam máte zaskrtnute

nataliai
19. čer 2018

Dobrý deň napíšete mi pani ladyhacek čo máte zaskrrnute pro odber krve

nataliai
20. čer 2018

Skoda že ste mi už nenapsala

nataliai
28. čer 2018

Dobrý deň nevite čím to je že v36tyzdni zvracim ne porad ale tak 2,3do dňa berú magnosolf a v utorok som došla z nemocnice tam mi dávali kapacky a jedlá sem tam hodne tak nevim čím to je

nataliai
19. srp 2018

Dobrý deň sem 3tydni po pôrodu a stále trošku krvavom je to normálne hneď po pôrodu sem krvácala malo už sem asi dostala menštruáciu ale to u by mala skončiť ako krvacim jen 1slipovu vlozku za den max2 nevite mi poradiť ci je to normalne