20letý syn má nemoc zvanou bordelismus, jak na něj?

marecek4
18. čer 2015

přijde mi to jako velice výstižný název pro nemoc některých našich miláčků a jdu si tak postěžovat,na radu,a vůbec podebatovat o tom jací jsou naši velcí i malí touto nemocí postižení většinou na zabití

už nevím jak dál-jak vysvětlit 20 letému klukovi,že špinavé ponožky patří do koupelny do koše-o trenkách a ostatním prádle ani nemluvě,že když má povinnost každý večer uklizenou kuchyn tak že to prostě bude udělané,že když mu před třema měsíci řeknu,že má vyklidit sklep a hlavně zlikvidovat pohnilé brambory tak že mi nebude tvrdit že je to udělané-když stačí jediný pohled a je jasno-a ještě se tomu směje,fackovat ho nemá cenu,to bych pomalu čekala že nějakou slíznu zpátky,zákazy-nefungují-prý to mi jako budeš dávat domácí vězení-vždyt je mi 20,no nepřejte si vidět ty hysterický záchvaty,když jsem mu onehdá zabavila mobil,když si stěžoval,že na nic nemá čas-ty oslovení,jekot,nářek,vztek-jak se to hezky střídalo,to byl přímo herecký koncert hodný pomalu ceny Thalie,nechávat binec-že třeba bude jako postrádat nějaký svršek nepomáhá,chodí klidně ve špinavým,domlouvat,zařvat,nic,už jsem říkala že to vyfotím a hodím na FB-přeci jen mocná to zbran,jenže synátora nemám v přátelích,tak by si udělali obrázek jen mí známí a ti ho dobře znaj
takže děvčata neočekávám nějaké rady typu-měla jsi ho honit dřív,to jsem bohužel dělala,ale starší dcera ta dva mladší po téhle stránce rozmazlovala a vše dělala za ně-domluvy též nezabraly,že mám být důsledná-no u malého se snažím,u staršího je to už asi pasé-takže jak na něj?dopředu děkuji za hlavně fungující tipy 🙂

misimisi
18. čer 2015

Co pozvat na návštěvu fakt pěknou kost, a nezapomenout se s ní domluvit, aby si pěkně do něj rejpla? Co už jiného, než zapůsobení na jeho "mužné" ego?

Moc se mi líbil jeden vtip:
Baví se dva vysokoškoláci - spolubydlící: Nepořídíme si domů prasátko?
No, já nevím, víš ten nepořádek a ten smrad....!
Neboj, však ono si zvykne!

gepe
18. čer 2015

@misimisi idealne jeho slecnu

berenika39
18. čer 2015

Zabalit kufr, pa, mám tě ráda a zkus to chvíli sám. Michal machroval, že doma je to furt "vopruz", že se domluvili s klukama, že budou bydlet tři spolu v jednom třípokojovém bytě - studenti.
Od té doby žije sám, teď už tedy ne sám🙂, stará se komplet o všechno a stačilo mu nechat volnou ruku - ono se samo totiž nic neudělá🙂.
Užila jsem si s ním mezi 18.a 19. rokem své, ale tohle zabralo, od té doby je z něj úplně jiný člověk. Pochopil, že sluhu jen tak mít nebude. 😉

loafeer
18. čer 2015

nooooooo.....Tvůj syn je jako můj manžel...Tchýně mi tvrdí, že ho do úklidu honila....dle výsledků tomu teda nevěřím, tady těžce selhala:o)....ale vážně....kolikrát ho musím honit víc než našeho 4 letého syna. Aby si alespoň po sobě dal do myčky, aby si oblečení neházel, kam ho napadne- třeba doprostřed chodby, takže když někdo přijde, jeho hromada je první, co uvidí....Jeho specialitou je ovšem vejchyst za postelí. Cokoli ze sebe vysleče, hodí za postel- tepláky, trika z práce, trika na doma, trencle, pracovní oblečení, košile. Je to strašné...Z prvu jsem to po něm šla uklidit, ale časem tam toho tak přibývalo ( a naštěstí za tu postel nevidím ), že jsem naznala, že toho mám s dětma a domáctností tolik, že služku mu dělat nebudu....zkoušela jsem nacpat do pytle a schovat ( ani si nevšiml ), kdysi mu to za trest letělo z okna, nebo jsem tu hromadu poskladala a za ,,trest,, šel udělat hlavní úklid baráku....vše marné....jediné, co na něj platí je jeho máti. Stačí, když mu řeknu, že přijde, ať si to tam jde uklidit ( už ten bordel za postelí zná, a dokáže manžela vyrychtovat jak malého smrada, že si to pak vážně uklidí:oD....takže ty rady s tou holkou mi přijdou jako zajímavé a ke zvážení....:o)
Konstruktivní radu bohužel nemám, pevně věřím, že někdo něco třeba poradí:o)

teeerez
18. čer 2015

konstruktivni radu krom zabaleni batuzku a doporuceni samostatneho bydleni nemam, ale neda mi to abych "nedala varovani" pred privedenim slecny do jeho bince. To mi matka ve 20 udelat, tak dosahne leda tak toho ze ji to budu mit velice dlouho za zle a uklizet si tuplem nezacnu

mysicka_lb
18. čer 2015

@loafeer Zajímavé, že můj manžel dělá přesně to samé. Všude se válí jeho špinavé oblečení, použité nádobí a prázdné lahve od pití. Pořád po něm musím uklízet. ALE, co je ještě zajímavější, on toto vůbec nepovažuje za bordel a naopak ho vytáčí třeba skvrny na kuchyňské lince nebo drobek na zemi, což zase nijak zvlášť nevadí mně (máme malé dítě, co se teď učí jíst samo). Takže ve výsledku já pořád uklízím po něm a on zase po mně. A oba máme pocit, že ten druhý z nás je strašný bordelář a my to zachraňujeme🙂. Zvláštní, jak má každý úplně jiné představy o pořádku. Ale to jsem odbočila od původního tématu.

Kluka bych nechala být.... V tomto věku jakékoli domluvy, rozkazy a kázání nezaberou a budou mít spíš negativní efekt. Prostě ať klidně shnije ve špíně. Cokoli mi kdy rodiče přikazovali, nesnáším ještě teďka....

verciiik
18. čer 2015

Je to tezky. Ja si to pamatuju u sebe. Jsem odjakziva bordelar, uz v 5 letech jsem odkladala uklizeni, jak to slo, a to i za cenu toho, ze jsem pak treba nesmela za trest jit 3 roky po sobe na matejskou (vzdy stejne - do 12h muselo byt uklizeno, kdo nemel, nesel. A ja tak dlouho odkladala, az jsem to nestihla a mama byla dusledna a fakt jsem nesla, obrecela jsem to, ale pristi rok to bylo stejny). Vydrzelo mi to, nikdy jsem nechtela uklizet, ja ten bordel proste "nevidim", nevadi mi a mama nebyla schopna zadnym zpusobem me k tkmu donutit, bohuzel. A bohuzel to mam dodnes, nepomohlo ani odstehovani, bordel mi proste nevadi, manzela to vytaci a nastesti celkem uklizi i on.. Jako snazim se, nezijeme ve spine, ale obecne bordel mi proste nevadi, nevidim ho, ignoruju ho a nepomaha nic☹

gepe
18. čer 2015

@teeerez on by si ji privedl ne mama 🙂)

jancafen
19. čer 2015

Myslím, že by opravdu pomohlo jen již zmíněné částečné osamostatnění. Bratranec byl na tom podobně, odjel na rok na studijní pobyt, kde bydlel sám, naučil se trochu vařit, starat se o sebe, poznal, že se musí snažit. Anebo nějakým způsobem omezit domácí servis.

gigi2
19. čer 2015

Pokud je zrovna v tom období,tak je to jedno a nemá cenu dělat nic...myslím,že si tímto obdobím projde každej kluk...syn ho měl 16-18let...nemělo cenu vůbec nic,vztekat se,rozkazovat,po dobrém,po zlém,prostě nic...po 18.rokem se jako mávnutím kouzelného proutku probral a je zase přes rok normální,už nehnije ve špíně...ne,že by to s úklidem u sebe nějak přeháněl,ale celkově už se s ním dá zase mluvit...občas sice remcá,že už aby šel na VŠ na podzim a bydlel s klukama v pronájmu,no ono ho to brzy přejde,až zjistí,co to vše obnáší😀...jen ať se osamostatňuje chlapec,žádný mama hotel do třiceti,to nehodlám podporovat,jen ať jde... 😉 takže vydrž,přejde to... 🙂

loafeer
19. čer 2015

Musím teda říct, že můj muž, když šel ve 20ti na Vš, tak se osamostatnil, ale na jeho bordelismus to vliv nemělo....Teda mělo....předtím ho k nějakému jak tak úklidu dokopala mamka ( tchýně ), dokud bydlel s klukama, tak ho nedokopal nikdo...kolikrát jsem přijela na kolej nebo privát a naschvál nechávali v hrnci růst plíseň a tak, koberec se nevysával bůh ví jak dlouho, jak to pod nohama křupalo, no bordel jak se patří:o/...( bydlel se stejným prasetem, jako byl on sám )...částečně ho to pak naštěstí přešlo, ale jeho představy o pořádku se doteď diametrálně liší od toho mého, a to nejsem nějaký pintlich na úklid...Takže asi u někoho tato nemoc může být nevyléčitelná.... 😠

kaccistar
19. čer 2015

tiez by som ho upozornila, ze ho vyhodim z domu.. nech sa stara o seba sam. Ma 20, tak nech sa zacne starat.. a to by potom fakt videl.. 🙂 a vy by ste mala konecne klud.. 😉

gigi2
19. čer 2015

@loafeer tak ono,co si budeme povídat,takové bydlení 3-4 studentů VŠ asi nevypadá jak nějaké naklizené bydlení z časopisu... 😉 já myslím,že pokud je to jen přechodný "stav",tak to nikoho nezabije...a jen,co si každý kluk najde nějakou holku,tak jednak se pro ní přetrhne (věřím,že včetně úklidu) a i kdyby ne,tak ona si ho rychle srovná k obrazu svému a postaví si ho do latě 😀 (teda,když bude chytrá...😉)

loafeer
19. čer 2015

@gigi2 jale jaké je to dřina ho do té latě stavět 😀 😀 😀

marecek4
autor
19. čer 2015

takže shrnutí vašich poznatků 🙂
-slečnu si sem vodil a vůbec mu nebylo blbý,že mu uklízí ona
-osamostatnění-to moc nehrozí-bude si přestavovat místnost ve dvoře-je fakt,že až tam bude,tak at mu tam padaj špinavý fusekle za krk
-takže až bude mít opravíno-jíst bude tady a jinak bude zalezlý tam-ono počítač,wifi a vlastní televize udělají své

-mě to totiž nejvíc štve,že mají s malým pokoj dohromady a tak vlastně ani malý nijak zvlášt neuklízí,protože vidí ten jeho binec

jinak já taky nejsem zas až tak nějak zvlášt na pořádek-ale něco jiného je provozní binec a něco jiného opravdu špína kterou po sobě mladý zanechává,ani se nedivím,že Mára s ním v pokoji nechce ani spát,a ani si tam moc nehraje,všecko nanosí do obyváku-takže se těším,až se veklý odstěhuje na dvůr 🙂

loafeer
19. čer 2015

@marecek4 jé, s tím vyfocením bince na FB:o) to jsem taky udělala...binec jsem vyfotila a poslala kamoškam do jedne skupinky, jestli je to jako normal a co s tím:oDDD ale veřejně jsem si teda netroufla, to by mě muž zabil a zase jako nějaké limity mám, i když jsem na něj naštvaná....:o)!!!

netanel
19. čer 2015

@marecek4 a on chodí na VŠ? Nebo proč bydlí ještě doma?

misimisi
19. čer 2015

@netanel 😀 Hotel "Mamá" je prostě hotel "Mamá" 😀 Kluci se dnes moc nehrnou do nějakého osamostnatění. S tím jsem měla jako mladá hodně zkušeností, že se jim od maminky nechtělo, když mně bylo 22, tehdejšímu příteli 27, a pořád nechtěl do společného bydlení, tak se dočkal na moje třiadvacáté narozeniny rozchodu po pěti a čtvrt roce. Samozřejmě, že jsem u toho byla nejhorší já 😉

misimisi
19. čer 2015

@marecek4 No jo, tak to bude od své budoucí partnerky chtít, aby mu všechen servis zařídila ona, ale to si myslí většina chlapů, že domácnost je ženská práce. Je to těžké, když jsou pak děti malé, ještě začne chodit ženská do práce.... To bude mít jednou boj.

marcelka287
19. čer 2015

A co nechat být ten jeho bordel? a třeba by si to časem uvědomil sám, když by už neměl co na sebe.. I když chápu, že je to asi složité, když je v pokoji ještě mladší sourozenec.. Ale bylo by to poučení i pro malého. Viděl by, že pokoj je ošklivej, není se kam hnout, brácha nemá co na sebe nebo nosí špinavé smradlavé oblečení🙂 Třeba bych ho jen jednou za čas informovala - zítra budu prát tmavé prádlo. Zítra budu prát povlečení, nové je ve skříni na chodbě. Žádné naštvání, žádné nářky, příkazy. Jen informace. Je dospělý. Časem by na to měl přijít a poradit si sám;) A stejně tak i ostatní věci. Ve sklepě jsou shnilé brambory. Buď je dojdeš vyhodit a nebo mi pomůžeš uvařit obě abych měla čas je uklidit já,... atd.. 🙂 Prostě aby měl pocit výběru a ne pocit toho že MUSÍ;)

berenika39
19. čer 2015

@misimisi Hele oni jsou pružní😀. První slečna, s kterou michal žil, byla bohemka, studentka, filosofka, nadnárodní bytost, a o tom, jak se vaří čaj, neměla šajn. žehlička byla na pleť a v koupelně místo hadru byly kosmetické tampony. Michal dělal všechno,a když říkám všechno, tak myslím všechno. Nejen že se staral o sovje věci, a to už makal, takže košile, oblečení, jídlo....ale i o ni. druhá je nebe a dudy, holka do nepohody, výborná partačka a první dojem mi michal přišel říct do práce: mami, ona mi včera udělala večeři, když jsme přišel z práce!!!!!! Takže ted už jedou tak nějak na rovinu, každej něco a žijou si spokojeně, přičemž převládá klasický model.......

bayt
19. čer 2015

On bydlí doma ve 20 letech proč? Pokoj bych nějak oddělila, a jak si uklízí nebo neuklízí na jeho části je jeho věc. Pokud se nebude podílet na společných prostorách - např. ta kuchyň, tak nevařit, neprat, nežehlit. Ono ho to přejde 🙂

misimisi
19. čer 2015

@berenika39 Tak ono mu to asi prospělo, se naučil starat, to je k nezaplacení 😉 Hlavně, aby to oboum vyhovovalo, nemůže to zvládat jen jeden úplně sám, a druhý mu ještě dělat čurbes za zadkem. Každý by mohl umět zvládnout uvařit tak tři jídla, normálně uklidit, používat štětku na wc, pustit pračku, umýt nádobí... holka nebo kluk, zbytek se naučí starostí o svou domácnost.

marecek4
autor
19. čer 2015

@bayt jako a kde by měl bydlet?vždyt teprv vyšel ze školy,a kolikrát jsem mu už řekla,že pokud se mu doma nelíbí tak že může jít-ale aby byl připravený,že všude to bude mít stejný a ještě navíc si bude muset všecko zařídit sám-a co zařídit,ale i nakoupit potřebné věci do domácnosti-jako nemám tady třeba tolik nádobí,nábytku a podobně,aby jsem mu mohla vybavit domácnost,o korunkách ani nemluvím

bordel u něj řeším už teda pěkných pár let-zatím bezúspěšně-no jak se to vezme bezúspěšně-když chce tak uklidit umí,jen ten pořádek neumí udržet a je tu to slovíčko-když se mu chce,což je málokdy,dokonce umí i něco spáchat k jídlu-takže hlady by neumřel,a byla by to ostuda,když je mamka kuchařka 🙂,umí i pověsit celkem obstojně prádlo a pračku taky zapne-dokonce to nějak i přetřídí-jen se mu teda musí chtít,ale zas si u něj cením toho,že nebreptá a ihned po skončení školy nastupuje do práce,ani měsíc prázdnin si nenechal

marecek4
autor
19. čer 2015

@misimisi o štětce a nádobí mi ani nemluv,místo aby ho umyl,tak ho šupne pod linku nebo do kamen do trouby a já naháním hrnce ☹,takže si to radši udělám kolikrát sama a dle svých představ

ludva
19. čer 2015

Dnešní mládež s odkladem a devítkou ve 20 letech maturuje 🙂

ludva
19. čer 2015

Moje tchýně dělá všechno nejlíp, takže mm brzy pochopil, že je lepší se neangažovat. Snažím se tomuto vyvarovat, ale i tak to za pár let u nás nebude lepší. Mm vstaneod stolu a děcka ječí myčkaaaaa :D

verena
19. čer 2015

http://carujeme.cz/jak-naucit-dite-uklidit-poko... ha ha můžeš mu to vytisknout na dveře 🙂 zrovna jsem to náhodou našla, tak se musím podělit 🙂

ludva
19. čer 2015

@marecek4 radu nemám, asi těžko budeš takhle starýmu klukovi něco zabavovat. Snad jen nechat vyhnít na vejminku a doufat, že jednou bude líp 🙂

misimisi
20. čer 2015

@marecek4 Tak to je na ranu po palici! Zařvat, seřvat, nemalovat se s tím, se slovy "Takhle to bude, a hned!"