Alimenty na dospělé studující dítě

kridav
26. bře 2019

Zajímalo by mě jestli je tady někdo kdo má doma dospělé studující dítě a dostává od druhého rodiče na něj alimenty, a jak to máte. Jestli všechny peníze dostane jen dítě nebo jestli jen nějakou část, a zbytkem přispívá na domácnost. Dceři bude v říjnu 18 a včera jsme se dohadovali, jak to vlastně pak bude. Její otec jí chce ty alimenty posílat na její účet aby je měla celé k dispozici, a samozřejmě jí by se to líbilo mít tolik peněz, ale to jí pak budu vlastně živit jen já. Takže bych byla ráda aby aspoň půlkou přispíval na domácnost.

kajalka
27. bře 2019

@andelka A proto by dcerunka měla naběhnout na brigádu, protože takhle to těžce vydělává máma.

andelka
27. bře 2019

@kajalka to rozhodně. Dneska je plno možností..jsou obchodní centra, rychlá občerstvení, stánky,kina, animační programy.. při RD jsem chodila na brigádu,kde skoro všichni ostatní byli studenti.

kajalka
27. bře 2019

@andelka teď je možností mraky, sedne k netu a zítra může nastoupit. To za mých mladých let nebylo, jen známosti či obcházení konkrétních míst.

andelka
27. bře 2019

@kajalka to budeme podobně staré,za nás to bylo stejně. Internet byl ještě v plenkách a jen ve škole ( PC jsem měla doma až s VŠ a připojení bylo přes pevnou linku 😀 ) My máme letos 14 letou dceru, kapesné dostává, na účet a něco na spořicí účet. A budeme ji motivovat a podporovat aby si sama i něco přivydělala až bude moct. I když do 18 bych radši též někde po známosti, ať jsme v klidu.

inssomnia
28. bře 2019

@andelka tak u nás bylo i před patnácti - dvaceti lety možností mraky, ale jsme pravda turistická oblast - pruvodcovstvi, kempy, pokojske, číšníci a servírky, prodavači na stáncích a v obchodech. Tuny možností! A dneska se k tomu ještě snadno hledá.

andelka
28. bře 2019

@inssomnia jo tak u nás nic moc (MS kraj), ale dneska je to už úplně jiné.

kridav
autor
28. bře 2019

Ona je prostě líná něco dělat. Dělala jsem v hotelu na snídaních a měli jsme tam brigádnice, který studoval VŠ jedna dokonce 2 a chodily třeba a 2 brigády. A ta moje cácora nechce. A přitom v tom hotelu to měla fajn, mohla sníst co chtěla a kdyby byla trochu samostatnější tak by jí kolegyně a ani nekomandovaly. Říkali jsme jí ať si už teď něco hledá na léto, ale ona mi na to řekne že chce mít volno.
Asi to udělám tak, že když něco bude chtít, tak že si na to nejdřív musí vydělat a půlku jí pak přidám.

inssomnia
29. bře 2019

@kridav to mi přijde jako fér přístup. Když chce volno, nemůže mít moc peněz, to je celkem přirozený mechanismus 🙂