Babička na baterky, máte podobný problém?

abalajda
18. srp 2014

Holky máte někdo podobný problém? Moje máma s tátou se vnouce hrozně těšili,stejně jako tchýně s tchanem,když se dcera narodila,máma mi chodila občas pomoc,nakoupila,pomohla s úklidem,když jsem měla angynu vzala dceru na kontrolu,tchýně se snažila taky zapojit,ale máma je máma,tak jsem spíš volala ji,když bylo potřeba. Jenže nasi se radši postupem času raději jen zastavili na hodinu,dve na kafe,pomazlili se s malou a odjeli domů,podotýkám,že oboje rodiče bydlí cca deset minut od nás,naší si dceru vzali na dopoledne asi třikrát,tchýně se Semnou domluvila,že si malou bude brát každý týden az přijde z prace aspoň na odpoledne a na večeři ji přivezla. Bohužel,když byl dceři rok,zjistili tchyni rakovinu slinivky,do měsíce umřela. Dceři budou za měsíc tři a naší se nemají ani k tomu,že by si malou vzali alespoň na odpoledne na písek nebo tak. Nejde mi o to,mít klid na sebe nebo tak,ale trápí mě,že s ní nechtějí trávit čas sami od sebe,že jsme s manželem od porodu nikde nebyli ani nemluvim,nijak mi to nechybí,ale bojím se toho,az bude opravdu potřeba,aby pohlidali,že u nich dcera nebude chtít být,protoze uz teď k ním nemá zrovna ideální vztah,mého tátu odmítá úplně,mámu jeste docela bere,protoze ji vždycky přinese bonbóny atd. Máma se neustále vymlouva,že neví jestli by u nich vydržela přes noc a podobně,ale třeba minulý týden byl manžel na návštěvě u své babičky a ta si tam malou nechala,že půjdou na hřiště a tak,nakonec zavolala,že si ji tam nechá i přes nodruhy den jsme dceru odváželi s pláčem,že chce u prababicky zůstat... Je mi líto,že naši v sobě tu touhu asi ne.ani nebo co...

tarra27
11. bře 2015

@profiss jenže v jiných zemí jdu do práce klidne po půl roce a platí státní školku i 30tis kč na jedno dítě...navíc nikdo ti dele než rok nebude držet místo...na nejakou PN v tehotenství taky můžeš zapomenout.....nevím kde žiješ ty, ale mě to v čr tak špatné nepřijde. Uroven bydlení atd....sociální system tě taky nenechá uplne na holičkách a zdr péči dostaneš taky a na výborné urovni. Pokud nemáš dobrou práci jak tady ale i v zahraničí, tak samozřejme je to problém....ale ani v zahraničí nemáš peníze zadarmo..... 😉
My se ted vracíme z UK, oba máme VS a oba pracujeme ve zdravotnicvtí, ale proste pro deti nám to přijde lepší v čr...nechci dávat vychovavat decka cizím lidem po jeslích, školkách a "tetach" ..... a kde žiješ Ty? nemyslím to jízlivě... 😉

profiss
11. bře 2015

@tarra27 Víš, co....to by jsme zabředly do diskuzích, že zase je to asi lepší na UK než třeba v Africe, úroveň žití Vs a vyučených. Tady ty diskuze přenechám pomazaným do televize. Podle mě by se měla udělat reforma a jest-li jsem jediná v tom to státě, která si to myslí...dobře!

silthar
12. bře 2015

@tarra27 To si piš, že ano. Kdybys ji znala, nebyla bys tak pohoršená. Krom toho, samozřejmě to bylo napsáno ironicky. Jistě, že jsem ji je nepřirazila před nosem 🙂 Poděkovala jsem za návštěvu, ale že malej spí, a že jsme ji prosili, ať v tuhle dobu nechodí, takže ho nechci budit, tak ahoj a zkus to jindy. A ano, zrovna mile jsem se netvářila, ale já se přetvařovat neumím. Takže ona to pak všude samosebou rozhlašovala jako, že jsem ji ty dveře před nosem přirazila, což je mi upřímně jedno.
A i kdyby. Vztahy jsou záležitost oboustranná. Proč se budu přemáhat udržovat si dobrý vztah s někým, kdo mě nerespektuje? Já s tchyní vycházím... zatím... v rámci mezí. Jako v Hříšným tanci: "Tohle je můj taneční prostor, tohle tvůj..." Ale pokud to bude nutné, nemám problém s ní vyjít klidně i těmi dveřmi. Myslím, že mnohem dřív by to ovšem udělal manžel, já jsem na ni většinou ta hodnější. A má to svůj důvod.
Lidi spolu nevychází jednoduše proto, že spolu mnohdy nedokážou mluvit na rovinu. Nechtějí zraňovat druhé a zraňují tím sami sebe. Hloupé.

mersule
17. bře 2015

Ahojky, tak my máme na hlídání jen moji mamku..... Taťku už nemám a tchýně - ta bydlí cca 12 km od nás a např. teď malého neviděla už měsíc a půl........... Jsem podruhé těhotná a od 29 tt (jsem 34tt) mám přísný klidový režim. Pomáhá mi samozřejmě jen mamka, než jde do práce, když přijde z práce a tchýně, která je od 45 let doma NIC.... Je to těžko......

duzame
17. bře 2015

@mersule Buď ráda i "jen" za mamku 😉 . Ale chápu tě.

duzame
17. bře 2015

@tarra27 Taky jsme se proto vrátili z Irska, když jsem byla těhotná 🙂 . Navíc jsem nechtěla, aby moje děti měly nálepku přistěhovalců z východu.

mersule
17. bře 2015

@duzame ja jsem moc rada... jen je mi mamky lito. Prijede, pak utika na odpoledni a tchyne sedi doma na zadku. Ale co uz. Jsem za mamku opravdu rada 🙂

lucyp13
18. bře 2015

Jedna otazka tady nepadla - vetsina rikate,ze chcete aby vase dite melo pekne detstvi a vztah s prarodici jako vy ale otazkou je kolik z vas realne pomaha na stari svym prarodicum?opravdu je vsechny vozite obetave k doktorum,uklizite jim doma,pomahate atd.?

petrasipkova1
18. bře 2015

@lucyp13 ano, pokud to potřebují, tak všechny vozíme, naštěstí jsou zatím soběstační, takže jsou to výjimky, kdy je jeden děda v nemocnici a babičky už neřídí, nebo k doktorům do Prahy, aby nemuseli MHD. Velké úklidy, malování apod, taky pomáháme, jinak to zatím necháváme na nich, nemůžeme za ně dělat všechno, to by nám sešli rychle. Tchánovcům je přes 70, takže ty už hlídat Stelču nebudou, spíš se trochu už staráme my o ně, zařizujeme co potřebují na úřadech, když se něco rozbije apod. Našim je zase do 50, mamce 47, takže ta má zatím své ztracené mládí a hlídat bude podle mě minimálně, protože má nový život. Takže všude je něco, snad to zvládneme bez pomoci. 😉

eldrag
18. bře 2015

@lucyp13 ano obětavě, když něco potřebují tak se proste bez řečí jde...nikdy me teda nenapadlo říct: ne, nechci, nemam čas, nemůžu... prostě "kdo nechce hledá důvod, kdo chce hledá způsob".

mersule
18. bře 2015

@lucyp13 ano, přítel svou matku vozil taky, nez si pořídili auto. Přece nepojede autobusem 5 km.... ale kdybychom neco potrebovali my.... tak nic.... tak i proto mi to vadiii. On si mohl i z prace odskocit a když ja mam klidový rezim, ticho po pěšině. ....

mer
24. bře 2015

Tak jak t tu čtu, zlatá tchýně i mamka, tchýně je teda na jedničku, hlídá kdykoli potřebujem snažíme se ji nepřetěžovat má nemocné záda a hlídá i u švagra velmi často. Mamka ze začátku tolik nehlídala, ale od 2let super, ještě není v důchodě a je 50km daleko, ale pokud to jde tak hlídá, akorát teda hlavně doma. Ale podle příspěvků tady si nemůžu vůbec stěžovat 🙂

dracula
4. dub 2015

Reaguji na původní text zakladatelky. Diskuzi jsem nečetla. Každopádně je to třeba přijmout jako fakt. Nikde není řečeno, že prarodiče musí hlídat. Je třeba si najít paní na hlídání a smířit se, že babičky a dědové v dnešní době mají právo na svůj klid. Nejde si vynucovat, aby měli o vnouče zájem. Mrzí to, ale nic se nedá dělat. Hlavně by mi vadilo, že dítě nebude mít třeba dědu a babi tolik rádo.