Bývalý manžel mě vydírá

mku
12. únor 2017

Holky prosím poradíte některá?
Bývalý manžel si před třemi lety soudně vymohl, že chce mít dceru každé druhé jarní prázdniny. Předloni si ji vzal a odvezl jí do Egypta, i když věděl že hned po návratu my máme již půl roku zaplacené hory. Dcera se samozřejmě vrátila nemocná a na žádné hory s námi neodjela (hlídala jí moje mamka).
Letos mi 3 týdny před jarními prázdninami oznámil, že s ní nemá žádný plán a že si ji na jarní prázdniny teda nevezme. Souhlasila jsem, vymyslela jsem si s ní náplň na prázdniny sama.
No a teď je u něj dcera na víkend (s tím že od pondělí má ty jarní prázdniny) a bývalý manžel mě vydírá, že mi ji dnes vrátí pouze za předpokladu, že mu podepíšu papír, že souhlasím, aby si místo tohoto týdnu vybral jeden týden v srpnu (konkrétně týden kdy já mám rodit).
Dceru už tak zblbnul, že mi píše sms, že s taťkou na prázdniny jet chce, ať ji pustím...
A moje otázka je: má právo po mě něco takovýho chtít? co se stane když teď mu něco podepíšu, aby dcera byla v klidu doma a pak mu ji prostě nedám? nebo mu ji mám nechat a jen až dneska přijedou mu předat tašku s věcmi na týden?
Mám mu ustupovat?
Mě jde hlavně o to, že on má i po sedmi letech od rozvodu stále pocit, že já budu fungovat jak jemu se to zrovna hodí... a mě nebaví pořád dokola ustupovat...

panickatlamicka
12. únor 2017

Mate-li soudne urcene, kdy muze ex dceru vidat, tedy presne terminy, tak on se, pokud dceru nevrati vcas, dopousti mareni vykonu uredniho rozhodnuti. Ty sms klidne muze psat za dceru on.

mku
autor
12. únor 2017

@panickatlamicka mame to jasne dane. Jde o to, ze on rekl ze jarni prazdniny nechce ( i kdyz je ma soudne dane), takze dcera k nemu odjela jen na vikend. A ted vyhrozuje ze ji nevrati, pokud mu nepodepisu ze mu dam svuj termin prazdnin.

panickatlamicka
12. únor 2017

A kdyby dceru dovezl a pak se te zeptal, zda by si dceru mohl vzit v tom srpnu-bez tech vyderacskych tanecku-souhlasila bys? Me by prave vytacel ten jeho zpusob komunikace, ne to, ze chce byt s dcerou. Na to ma pravo. Kazdopadne pri tve situaci bych mu rekla,at se obrati na soud a zazada o novou upravu styku, ze mu soud urcite rsd vyhovi.A nic dopredu nepodepsala.

petit.a.nge
12. únor 2017

Jako vyhrožování je věc jedna, ale nevidím důvod, proč by s ním nemohla být týden v srpnu? Co je na tom špatného?

panickatlamicka
12. únor 2017

V tom pripade nepodepisuj a upozorni ho, ceho se dopousti.To, ze on si pro dceru prijel jinak, nez je stanoveno, je jeho boj a ty jsi mu dokonce dceru mino ten termin vydat nemusela.To by si mel hosanek uvedomit. Takze kdyznevrati, tak policie. @mku

mku
autor
12. únor 2017

@panickatlamicka ja bych mu klidne tyden v srpnu dala, ale ne ze jednou rekne ze chce posledni tyden v srpnu, ted zase prvni... v podstate tim chce zpusobit ze mi zablokuje cele prazdniny a ja nebudu mit ani sanci poslat dceru k babicce. Nehlede na to, ze si myslim, ze dcera bude chtit byt se mnou doma a hlidat me. Jenze on ji ted asi cely vikend vymyva mozek :(

panickatlamicka
12. únor 2017

Ja myslim, ze nejde ani tak o ten tyden jako o princip 😉 @petit.a.nge

panickatlamicka
12. únor 2017

V tom pripadd zadny ustni dohody.Na soud anechat urcit PRESNE obdobi, kdy bude otec dceru mit. @mku

mku
autor
12. únor 2017

@petit.a.nge jde o princip... rekne, ze nechce jarni prazdniny, ja mlcim a souhlasim i kdyz jsem mela nejaky svuj program. Porad dokola mu ustupuju a on si to prubezne meni jak jemu se hodi...

petit.a.nge
12. únor 2017

@panickatlamicka tak to je potom boj mezi rodiči a zbytečné motání hlavy dítěte.
Pokud bude mít na papíře termín od kdy do kdy tak proč ne?

mku
autor
12. únor 2017

@panickatlamicka to my prave uz tri roky mame jasne soudne dane uplne vsechno. A on si to stejne meni jak se mu hodi. Vzdycky se s malou "dohodne" a me to jen oznami... a ja stale mlcim a toleruju to...

janickajana
12. únor 2017

Ještě můžete zkusit zajít na sociálku a poradit se se soc.pracovnicí.
Ale co je soudně dané to platí a pak je to vaší domluvě. Pro příště bych si dala pozor. Vše co bude chtít jinak ať vám napíše i treba jen do smsky to i je důkaz kdyby něco.
Držím palce. Znám ty boje, naštěstí je to už za mnou.

panickatlamicka
12. únor 2017

A ty bys vyderaci ustoupila? Verim, ze kdyby prisel normalne a rekl, v tomto a tomto trrminu bych si chtel dceru vzit, pojdme to nejak potvrdit pisemne, verim, ze by zde tato diskuzni otazka vbc nepadla.Ale stavet sva rodicovska prava na takovych praktikach jako je vydirani? Vsak dceru at si vezme, ale v tomto pripade, kdy otec stale neco meni, bude nejlepsiurcit tento prazdninovy termin soudne. @petit.a.nge

panickatlamicka
12. únor 2017

Tak je nacase prestat mlcet. @mku

majaaa82
12. únor 2017

Největším neštěstím je, když se rodiče nejsou schopní domluvit, odpustit si a přes dítě si i po letech vyrovnávají účty. Je mi z toho smutno, protože ty děti mají pak totální guláš v hlavě a navíc, přejímají tyto vzorce chování s tím, že je považují za normální. Normální to ale není a na tom, že vaše dítě trpí, nesete vinu oba. Ty i tvůj bývalý. Místo "vydírání", podpisů, soudů a OSPODů si zkuste normálně sednout na pivo, říci si, že je na čase, abyste mysleli i na svou dceru a ne jen na sebe. Nevyčíejte si, zkuste najít konstruktivní řešení. Věřím tomu, že pokud tvůj bývalý není úplnej magor, dojde mi to. A tobě taky. Promiň, že jsem třeba drsná, ale mám to i kolem sebe, a to z obou variant. Opuštěná žena dělá peklo muži, co odešel od rodiny a v dalším případě opuštěný muž dělá peklo své bývalé, která se zamilovala jinde a zabalila to. Děti v tom lítaj jak nudle v bandasce a mně je z toho do pláče.

evaviki
12. únor 2017

Manzelovi bych napsala email - slusne, vecne.
Neco ve smyslu, ze si ochotna se domluvit, ze by mel dceru navic jeden tyden pres prazdniny, ale ze trvas na pevne domluvenem tydnu, ktery uz se posouvat nebude, kvuli organizaci celych prazdnin. A ze si nemyslis, ze vydirani formou "bud mi to podepises, nebo ji neprivezu" je pro vasi komunikaci s ohledem na dceru zrova vhodny zpusob. A pokud tedy nechce dceru ted pres jarne prazdniny, jak bylo dohodnuto soudne, at ji doveze. Pokud si to rozmyslel, at prijede pro veci. Dopsala bych tam neco ve smyslu, ze kdyz meni sve rozhodnuti ohledne neceho, co je predem domluvene, je to pro tebe problematicke, protoze se na vasi domluvu nemuzes spolehnout a tak bys prosila, aby ti vsechny zmeny oznamoval emailem minimalne xy dnu predem, v pripade ze se jedna o tyden prazdnin, tak alespon mesic predem, at si muzes zaridit zmenu programu. Jinak bych si vse odkladala a dolozila to v pripade nejakych problemu na socialce.

evaviki
12. únor 2017

@majaaa82 to by bylo idealni reseni. Ale pokud chlap meni program a domluvene navstevy, jak se mu zlibi, tak se obavam, ze tudy ceste nepovede. Pokud to dela opakovane, neni to ok, ani pro mamu, ktera si treba vymysli nejaky jiny program na tu dobu a pak ma vsechno menit jen proto, ze se chlap rozmyslel. Jasne, ze se stane - onemocnim, vyslou me na sluzebku a pod. Ale tady to vypada, ze si z domluvy dela otec holubnik a zase chapu zakladatelku, ze ji to nevyhovuje.

majaaa82
12. únor 2017

@evaviki Proto spolu musí MLUVIT a tím mluvit myslím hovořit a naslouchat, nikoliv se hádat a hledat právní kličky, jak druhému zavařit a něco nechat nařídit soudem. Takhle se prostě dva dospělí lidé nechovají, nemůžu si pomoci. On to třeba dělá do jisté míry schválně, třeba jí školí za něco, co mu provedla... a to je z jeho strany prasárna. A z její je zas chyba v tom, že kontruje.

evaviki
12. únor 2017

@majaaa82 no pokud doted drzela pusu a akceptovala to, tak mu asi moc nekontruje :-/ Pochybuju, ze domluva neco vyresi, za pokus to stoji, ale nemyslim si, ze to v tomhle pripade pomuze..

majaaa82
12. únor 2017

@evaviki Kontruje. Cituji: "co se stane když teď mu něco podepíšu, aby dcera byla v klidu doma a pak mu ji prostě nedám?"
Tohle přece není uvažování normální a vyrovnaný ženský. To už je prostě plán naschválu.
A fakt nevěřím tomu, že do teď jen tiše trpěla a nic špatného v komunikaci s exmanželem nepodnikala. Tohle je klasická ukázka sedmileté zákopové války.

lucinkaxxx
12. únor 2017

@evaviki tvuj napad mi prijde ze vsech tady nejrozumnejsi. Udelala bych to taky tak nejak.

mku
autor
12. únor 2017

Dekuju za rady. Bohuzel tady neni normalni dohoda mozna. Muj byvaly si stale pripada ukrivdene za to, ze jsem od nej odesla... ted mi prisla sms ze veskerou nasi komunikaci dava uz nejakou dobu cist dceri a konfrontuje ji s tim, jestli je to pravda. A to me prijde uz opravdu chorobny...

lucinkaxxx
12. únor 2017

@mku no tak v tom pripade je to totalne vysinutej magor. Tahat do tohohle decka,to je fakt uz moc. Kolil je dceri?

majaaa82
12. únor 2017

@mku I tak si myslím, že byste se měli sejít a promluvit si jako dva dospělí lidé. Zeptej se ho, jestli by s tebou ještě chtěl být. Pokud odpoví, že ano, tak máš prostor mu vysvětlit, že s tebou je skrze dceru a vždy bude. Buď laskavá, netoč obrátky. Myslím, že zjihne. Trochu ho musíš hladit po srsi, chlapi to mají rádi. A když odpoví, že s tebou být nechce, tak se zeptat, proč ti tedy ubližuje, když už mu na tobě nezáleží a nechtěl by s tebou být. A opět, v klidu, bez útoků. Třeba je to blbost, ale to mě napadá jako řešení.

majaaa82
12. únor 2017

@lucinkaxxx Luci, nejen chlapi tohle dokážou. Ani nechtěj vědět, co dělá jedna moje příbuzná svému ex. Nechal jí a má peklo na zemi. Příbuzná mu dělá naschvály, i před dětmi o něm mluví naprosto otřesně, jsme z toho zoufalí. Přitom on je výbornej táta a normální chlap, jen jim to nevyšlo.

verusky
12. únor 2017

@mku ja se taky o deti (rok a dva) soudim. tedy respektive expartner. a ja jsem teda nekompromisni. co je na papiru, to se dodrzuje, pokud jsou naschvaly nebo nenormalnosti z jedne ci druhe strany, jede se podle domluveneho. tzn. je nacase Tvemu expartnerovi nahlasit, ze po posledni situaci (coz je tato) uz odmitas jeho zmeny. takze at se zaridi podle toho, co je urcene. ze Ty nejsi povinna mu ustupovat. a mas jasno. ja osobne bych v tuto chvili pustila jarni prazdniny jemu, dceru mu nechala a rekla (napsala mu), ze je to naposledy, co ses s nim hodlala bavit na tema zmen. ja vim, ze chces byt komunikativni, taky to tak mam, ale pak jsme- pro dobrotu na zebrotu...

verusky
12. únor 2017

pro ostatni- z me posledni zkusenosti tedy musim rict, ze nekdy domluva neni mozna. ten muz chce za kazdou cenu prosadit sve. za kazdou, to si ani nedovedete predstavit. je mu zatezko jezdit v soudne stanoveny termin uz jen tak, z principu, prece mu nebude nekdo urcovat, kdy byt s vlastnimi detmi... atpod... on si muze detem rict, co chce, vcetne toho, ze mama jim lepe nahradi tatinka... proste neni tam iq pochopit, ze to dite do toho tahat nema... narod celkove hloupne... a v krizi poznas pritele... ale co s tim, kdyz uz jsou tu ty deti... plakat nad rozlitym mlikem nemuzes a s blbcem se nedomluvis... a ohledne debat, znate ten vtip- bavi se chytry s blbym. a po pul minute se bavi blbci dva...

vladienka
12. únor 2017

@majaaa82 ako sorry, ale ocividne je to debil a ona by mala byt mila lebo to maju chlapi radi? Odo mna by si teda vypocul, neustupila by som v nicom. Ked sa sprava takto, preco by ona mala byt laskava 😠

majaaa82
12. únor 2017

@vladienka Protože pokud se budou jako "debilové" chovat oba, bude nejvíc ze všech trpět nakonec dítě. Tvoje reakce by vůbec ničemu nepomohla, ba naopak, akorát by situaci ještě zhoršila.

vladienka
12. únor 2017

@majaaa82 ja len neviem preco vy zeny mali vzdy ustupovat. Takisto zalezi kolko ma dcera rokov, ci chape dobre co sa deje.