Chci rozvod, ale mam strach o dceru.

pepes
12. srp 2019

Ahoj, rada bych vas pozadala o vas nazor, uz nevim ci jsem z toho zvazivani a premysleni...;(
Manzelstvi trva 7 let, pred tim 2 roky spolu. Zacatek ideal a krasa, vasen a radost z toho ze konecne zazivam vztah o jakem jsem vzdy snila. Citili jsme to zrejme oba a tak jsem se k manzelovi nastehovala uz asi po mesicnim chozeni. Ja z toho nadseni mela chvili krizicku ze to zaclo nejak rychle a asi tyden jsem si nebyla jista jestli jsme to neposunulo rychle manzel tehdy netlacil odjel na prodlouzeny vikend pryc a nechal me byt- hned jsem vedela ze bez nej byt nechci a uzivala si dal stesti. Po asi 3mesicih manzel zacal denne smskovat - cele dny a i vecer co jsme byli spolu-ja uz vytusila ze se neco deje a vlezla mu do tlf- nasla jsem konverzaci s nejakou pani- mela takovy “eroticky nadech”- nasledovala scena a chtela jsem odejit- on prosil a sliboval a ja tak chtela byt s nim ze jsem se rozhodla ze to prekonam- ale pro me to vyla hrozna rana a zrada byt se nic nestalo- ja ale prestala verit jako doposud. No nejak sem to prekonala byli jsme spolu dal. Vzali se a jak kratce po svatbe zjistila ze me podvedl- nasla hsem to nahodou kdyz jsem prohlizela fotky ze spolecne dovolene- jeste si to natocil takze jsem mela moznost to i videt- docela husty - byla jsem na zhrouceni- strasne jsem se trapila a i kdyz jsem vnitrne vedela ze to je moc spatny tak jsem s nim zustala- zili jsme v zahranici a odchid pro me nebyl tak jednoduchy jako sbalit veci a jet odjet 10km k rodicum. Chyba pry byla v tom ze jsem byla malo “po ruce v sexu” a ze to nejak neni ono ze jsem chladna.. tak jsem se zacla snazit, sex denne - nechapu jak jsem to mohla delat po ty nevere a to v podstate hned..asi za pul roku jsme se vratili do CR a jeli na romaticky vikend na wellness- otravivala nsem se sexem hned jak jsme se ubytovali... deuhy den po navratu me podvedl znova... poznala jsem z chovani a on priznal. Holky ja uz nemohla fakt - nechapu ze jsem byla takova trubka a zustala s nim a snazila se abych mu byla dost dobra-jenze uz to bylo vse hrany- me se to protivilo a sex kdyz ho zenska nechce tak ani chlapa nemuze bavit- to je mi jasne. Ale ja tak chtela aby to bylo zase hezky ze jsem presla i tohle- jenze na oko- uvnitr uz casti trapeni, paranoia kde asi je co tam dela- z toho strasne hadky.. on porad rikal ze me miluje a jsem jeho zivotni laska atd- no meli jsme dceru- kdyz ji bylo asi rok, ten “blb” mi pujcil scuj tablet do skooly, nezavrel si konverzace a ja zas se docetla veci- psalte co me s ni podvedl he na to porad mysli a chce znova, jinou zval na vyket autem atd..soda pro me silena. .. odchod jasne.. jenze meli jsme holcicku a pro me predstava ze nebude mit celou rodinu byla tabu. Ziju takhle asi 3 roky, dveri jsou ted 4. Nastal zlom- je mi jedno ze ma manzel jine zeny- je mi to uplne jedno a radsi bych at je ma ale aby byl doma klid- to je totiz druha vec kvuli ktery jsem ted uz opravdu zlomena a temer odhodlana odejit a kdyby nebyla dcera uz davno s nim nejsem. Ta druha vec je manzellva rekneme cholericka povaha- neco ho rozcili je nervizni a schytam to ja- krik, ted uz i nadavky, jedna se mnou casti jako s ditetem nebo spis podrizenou... a ja zjistila ze ho nemiluju ze nechci s nim byt, nechci se vratit do doby kdy to bylo jako driv- protoze me jented lip- kdyz se netrapim kvuli neveram a ze je nekdy zlej. Ja mam spoustu chyb a taky sw s nim hadam ale mam urcity limity pres ktery nejdu- treba mu nadavat a byt na nej jakkoliv hruba- to on nema- nejhorsi je ze to nekolikrat videla dcera- z toho ja mam uplne strasne spatnej pocit, ptze vim ze ji to musi trapit. Chci se rozvest- on v soku- ze jsem cely roky nedala na jevo ze mi neco vadi- chtel do poradny- sli jsme- za me fraska a nechci tam znova. Chce se zmenit- rika ze nemuzeme nasi holcicce rozbit rodinu ze je nam prece hezky. Posldni tyden se chova jak “pan dokonaly”.... zmenil se zcela. Hodne jsme mluvili a ted myslim zna vsechny moje pocity- lituje cim jsem prosla pry to nevedel a chxe se zmenit. A ja? Nechci aby se menil, nechci s nim byt uz- a mam vycitky- ja jsem ta co bori rodinu, ja nedala dostatecne na jevo he mi neni ve vztahu dobre, ja to nechala zajit az sem, hledam porad chyby v sobe- co jsem mela udelat a neudelala a jak jsem zapricinila jeho nevery a chovani kvuli kterym se ted chci rouvest.;( pro me to ze jsem to po letech rekla kamardce a rodicum a taky manzelovi je hrozna “vyhra” nedokazala jsem to driv- nechtela jsem nasim kazit pocit ze se mame bajecne a jsme stastny. Zajimave je ze i kamaradky i nasi z toho co jsem jim rekla az tak prekvapeni nebyli... vsimli si ze manzel se mnou nekdy jedna ne uplne hezky ale nechteli zasahovat..:/ holky ja uz nevim ci sem... poradite neco? Ze jsem trubka mi klidne reknete- ja vim;( diky

kristyn.g
12. srp 2019

@pepes je to dost hrozný. Jako můžeš to zkusit, jít s ním do poradny, najít si nějakýho dobrýho partnerskýho poradce, nejak zjistit jestli opravdu o to stojí a jestli opravdu je schopen s tím přestat... dát i třeba dva měsíce nebo nějaký časový limit... ja myslím že byla chyba že si reagovala na první nevěru tím že jsi mu naopak se podstrojovala... to bylo špatně, když se nebál že o tebe přijde tak čím dál za hranice a čím dál víc se nehlídal..

možná by bylo dobré zajít k psycholožce nebo se poradit ohledně toho jak s malou komunikovat... domluvit se s manželem aby nějak nezačal to před ní svalovat na tebe atd...

pepes
autor
12. srp 2019

@kristyn.g jenze dva mesice jsou malo a hlavne predpokladem fungujiji vztahu je laska a intimita a ucta a tu ja ke muzi bohuzel necitim a nevim co by se muselo stat aby to tqm znovu bylo
Jinak PSY u ktere jsme byli v poradne vede i rodinne mediace- vlastne provazi rodinu rozchodem a pomaha aby tim vsichni a hl deti prosli ci nejlepe... pomaha s usporadanim po rozvodu apod..myslism ze tato cesta by byla vhoda...🤷🏻‍♀️Prave proto ze by mantelovi vysvetlila co opravdu neni vhodne male rikat a co delat i kdyz sam na me bude nastvany...

merope
12. srp 2019

Nepročítám diskusi, jen pár komentářů - podle toho, co píšeš, má manžel více žen kvůli sexu. Je potřeba si uvědomit, zda ti to vadí či nikoli (tipuji, že až tak moc ti to nevadí, jinak bys to už řešila dřív). Pokud ti tohle nevadí, ale vadí ti primárně manželova cholerická povaha, tak na tom se pracovat dá, pokud bude chtít. Cholerik se může změnit - ne že přestane být cholerikem, ale že to aktivitu dá jiným směrem. Taky jsem cholerik, dřív nebyl den, kdy bych se se sestrami neporvala, pak jsem se jednou rozhodla, že jako ne. A od té doby to bylo dost jinak. Přestala jsem se rvát a super. Pořád jsem cholerik, ale snažím se to dělat kreativně a ne destruktivně.

Takže je dobré si najít manželskou poradnu, která vám sedne. Pokud tedy máte chuť oba. Mimochodem my doma chodíme taky do poradny, já byla v depresích z toho, že se nedaří dítě a moc jsem nefungovala, partner se už chtěl rozejít - a pak se potomek podařil. A často se nás tam i psycholog ptá, proč že jsme vlastně spolu. Abychom zjistili, zda vlastně chceme či nechceme. Můžete to i nechat zatím otevřené - nerozvádět se, ale nebýt spolu či si prostě rozmyslet, jak ten vztah (či spíše uspořádání) chcete zatím mít a postupně vyřešit, jak to chcete do budoucna.

Mimochodem - ono pro malou může být zajímavé i to, že budete bydlet třeba někde velmi blízko k sobě a bude vás mít oba. A třeba když nebudete partneři (=nebudete mít na sebe ty požadavky), budete moci lépe fungovat jako rodina. Taky se mi to stalo s jedním bývalým, jsme se rozešli a pak dalšího půl roku bydleli spolu jako spolubydlící a fungovalo to skvěle a pořád máme super vztah. A přitom když jsme byli partneři, tak to vůbec nešlo.

kristyn.g
12. srp 2019

@pepes to jo držím palce

dianate
13. srp 2019

Ahoj, tvůj manzilek je dokonaly manipulator. Jednou jsem rok chodila se stejnym typkem, taky byl cholerik, scenar jak pres kopirak. Poprve jsem si tehda uvedomila, jak tezky je od takovyho cloveka odejit....vzdycky byl mistr v "žehlení průšvihů" a ja zacala pod jeho manipulací hledat chyby na sobe, a to jsem jinak ve vztazich pomerne suverénní partner. Nastesti jsem sebrala sily a odesla. Takovy clovek se nikdy nezmeni a kazdy- ty i dcera mate pravo na to zit v klidu a laskavosti. Deti si berou s sebou do zivota ty modely, co vidi doma, na to nezapomen. Drzim ti pěsti. V tomhle clovek musi jednat tak, jak to sam citi, v tom si moc nemuzes nechat radit, ale jak jsi rekla - nechces s nim byt, tak sebere sily a opust ho. Hodne štěstí 🙂
https://www.firstclass.cz/2019/03/5-nejucinnejs...

kittyy17
13. srp 2019

@pepes ty jsi udělala co jsi mohla. To on chodil dlouho se džbánem pro vodu... On se nezmění, příležitostí měl dost
Strach o dceru?? Chceš aby vyrůstala v takové rodině, aby si zvykla, že je takový chlap normální, aby koukala na nešťastnou maminku?
Přestaň mu dělat vola (krávu)

bledulka84
13. srp 2019

@pepes starsi by to zvladla dobre, i zvládá az na to, ze ex je moralni ubozak a ona od nej chodi s hláškami typu "tys dala tátu k soudu a chceš ho obrat o všechny prachy", "peníze, co nám táta posílá používáš na materiál" ( domu) - do soudu (jeste jsme nemeli stani) posílá 3,5tis. na dítě, ale deti prece nepotrebuji vubec nic - podle nej, pritom ma nadstandartni prijem.... a mladsi to zvlada taky ok, toho si bere jen pres den, ale kdyz si odváží starsi, aniz by se mu aspon par hodin pověnoval, tak to malej obreci. Ale presto mam pocit, ze malej se celkove rozzaril, protoze ma doma vyrovnanou mámu. U nás to teda nebylo o sexu a nevere, ale o marihuane a zavislosti na ni, se vsemi negativnimi ucinky dlouhodobeho uzivani, kazdopadne duvod je jedno, jakmile ze vztahu zmizi ucta, deti v tom nesmi vyrustat, ty vzory z rodiny se opravdu přenáší, fotr bejvalýho je despota, ex ho ještě před pár lety odsuzoval, teď je to pro něj vzor... no, je mi z nich špatně... jinak tady v brne je centrum pro rodinu, kde maji programy - svepomocnou skupinu vedenou psychologem pro obdobi rozchodu, ktera fakt pomuze si to srovnat v hlave, urcite je neco i u vas a treba tam jeste narazis na nejakou kamosku, s kterou se podporite, drz se, je to narocne obdobi, ale vztah bez ucty a kvuli detem fakt neni nic, v cem bys mela zustavat, nehlede na to, ze z ditete z takove rodiny stejne sebevedomy a stastny jedinec nema sanci vyrust - takovy vzor nevidí. Pokud bys to chtela vic probrat, klidne napis sz

biedronka10
13. srp 2019

Ty ale zapominas na jednu vec....... Vy uz zadny vztah nemate, vy uz nemate nic.....pokud diky tu vsemu si ho prestala milovat,, coz je pochopitelny (spis te obidvuju, ze s i s nim nevyrazila dvere driv) tak nikdy uz zadny vztah nebude. Vztah je o necem jinem. Ty by jsi ve slutecnosti mela najit odbornika, ktery ti pomuze vybudovat si sebevedomi..... Jsi hrozne nesebevedoma a zdeformovana a to na rovinu..... A co za to muze? Jen nejaka falesna a pokrytecka bublina ve ktere zijes.... Devkar, manipulator a ne li narcis.... Toho chces menit? Toho nikdy nezmenis. Ty jsi na nejlepsi ceste skoncit jako totalni utapnuta osoba, ktera zcela rezignovala na normalni zivot, ktery neni jen cerny nebo bily, ale je barevny..... To chces pripravit sve dceri? Vis ono neni nic nejhorsiho, kdyz dite vidi rev, hadky, dusno a predvadecky, manipulaci..... Ja se z toho lizu v podstate cely zivot. Chces tohle doprat vlastnimu diteti? Jestli jo, tak bacha, aby te do budoucna za to castecne neodsuzovalo. Je obdivuhodne davat nekomu sanci za neveru, kazdeho takoveho obdivuji, protoze ja bych pri prvnim zjisteni s nim vyrazila dvere a to rikam s plnym svedomim. Ale nemuzes si s nim kazit zivot do smrti. A kdyz uz nemas pud sebezachovy pro sebe, mej ho aspon pro to dite. Ono rodina pohromade, ktera se postara doteti o super psycho traumata v detstvi a tim padem do zivota je uplne na hovno, oproti tomu jit rozumne od sebe a snazit se k nemu jednat ferove.

biedronka10
13. srp 2019

@pepes myslim k diteti se chovat ferove

pavca1982
13. srp 2019

Mám děti ve střídavé péči ale to je jiné téma. 🤔 Ten tvůj se nezmění jen mu teče do bot tak se snaží. Do teď mu to všechno tak nějak procházelo.Nebyla bych s ním. Nevěru neodpouštím ani 1x natož víckrát.

martaskaaa
13. srp 2019

Otázkou je, jak dlouho by to vydrželo a nezačal by zas mít nutkání si odskočit jinam. Myslíš, že by jsi neměla v hlavě představy jestli je zrovna tam kde říká, co dělá? Já to teda tak měla a i když byl fakt kde měl být, beztak už jsem měla scénáře, že se valí někde s jinou. Nevěřila jsem, nešlo to. A to je jedna z důležitých věcí ve vztahu...
Podle toho co píšeš, toho bylo už tolik a myslím, že po tolika letech podvádění (kdo ví, o čem třeba ani nevíš) už toho je fakt dost a je nejvyšší čas to zarazit.

pepes
autor
13. srp 2019

@martaskaaa Ano, myslim ze bych ty pochybnosti prave mela... pokud vy se stal zazrak a ja s nim obnovila “vztah” se vsim vsudy- ale neumim si to ted predstavit- pro me je konec mezi nami. A prave to jenten duvo proc to ani zkouset znovu nechci- ptze ted je mi dobre ve smyslu ze mi je uz jedno kde a co dela a za zadnou cenu se nechci vratit do te doby strachu a uzirani se ke a s kym je a komu ted zrovna pise.... to fakt ne! Jsem rada ze jsem tohle nejak prekonala-spis se prekonalo samo a uz mam aspon v tomhle klid!
Jinak to co jsem uvedla ze vim o jeho neverach je jen tak tretina, dalsi tretinu tusim a dalsi vim ale uz neresim..👍🏾 😀 ta me uz neboli🙃

pepes
autor
13. srp 2019

@pavca1982 a jak to jde ve stridavce? Co deti? Jak zvladli rozvod? Ja se uplne bojim jak moji male bude az ji reknu ze uz s tatinkem se nemam radi😒😒😒

sudylichozrout
13. srp 2019

@pepes to ji nerikej. Musite oba drzet stejnou linku, musite ji to rict dohromady a po dohode. Reknete ji, ze jste se rozhodli bydlet kazdy zvlast, ze to bude tak lepsi. Nezabihejte do detailu. A dalsi slova musi byt takova, ze ona za nic nemuze a mate ji oba porad stejne radi. Ze se na tom nic nemeni. Ze tu budete vzdycky oba pro ni.
Kdyz se bude ptat na to, proc musite od sebe, staci rici, neco v tom smyslu, ze nekdy se zkratka cesty dospelych rozejdou. A zopakovat, ze na vztahu k ni se nemeni nic.

pepes
autor
13. srp 2019

@biedronka10 Ano , budu na tom sebwvedomi pracovat, uz jsem zacala navstevovat PSY, a mam v planu v tom pokracovat, ptze vim ze takhle dal zit nemuzu- alorat narazim na stejnyho chlapa kterejm me znici podruhy!
Ano je to pravda- ja uz nic neudelam aniz bych se nebala jak on na to bude reagovat-
Jedine kdyz je v praci ( treba 2 tydny v zahranici) tak ziju svobodne...;(

pepes
autor
13. srp 2019

@sudylichozrout no a to prave ten problem - ano vim ze takto by to bylo idealni- ale zase je tu strach z manzelovymreakce- uz ted znam jen vyhruzk ze ja ji reknu ze se rozejdeme a on v tom momente ji rekne ze s tim nesouhlasi. Zkratka proto me to tak dlouho trva - on uz to vi ze chci odejit- ale cele vecery diskutujeme- prze on vymysli kde co abych zustala a ja se bojim udelat radikalni krok prze se bojim ze az zjisti ze je to konec bude se chovat jak “magor”- a to ja dobre vim ze umi! Snazim se proste vyjit aby jsme se dohodli- ale s nim to nejde- kdyz vidi ze me nema pod palcem a ja trvam na rozvodu zacne delat sceny a vyhrozuje soudy a tak - toho se bojim a nechci to dveri delat tak dramaticke proto porad “ustupuju”. Jenze ja ted vim ze to bude dokola- dokud slibim he budu jeste premyslet bude jak beranek ale jakmile reknu konec bude cirkus. Ale to jenzase ta jeho manipulace- mam strach a tak delam vlastne podle nej...😤

pepes
autor
13. srp 2019

@sudylichozrout musim se pomalu smrit s tim ze dohoda nepujde a budu se muset s nim “bit” ale mozna kdyz uvidi moji “silu” tak vymekne- to jeste vyzkouseny nemam, prze vzdy jsem ustoupila ja..🙄 takze uz na jeho vyhruzky soudy a jeho napady na peci o malou typu “dccera bude tady v dome ty se odstehuje a budes ji moct vidat kdyz budu v praci” 😂😂 je na case zacit reagovat ne ustupovanim ale dat na jevo ze namem strach- “ok tak bude soud”!.. asi🤷🏻‍♀️

pepes
autor
13. srp 2019

@bledulka84 diky mrknu na ty “centra pro rodiny”, ja ma v planu ty rodinne mediace- takova pruvodkyne rozvodem pro vsehcny- ovsem pokud tam manzel bude ochoten jit🤷🏻‍♀️
Jinak ted to je sila co dceri manzel vYklada- bohuzel ac se ze vsech sil snazim vse udelat po dobrem mela bych se smirit s tim ze muj bude stejny..😟 jenze toho se tak bojim ze radsi zustavam- zase ten strach z nej a jeho reakci- copak ja muzu za ti ze je magor?!
Jinak ty vzory v rodine no... to je kapitola- tchan totalnk psychou- tchyne nemony srdce a muj mu sam rika ze to ma z tchana, tchyne uh dnes jen sedi po tme tise u stolu aby tchan nahodou nemel s necim nejakej problem.. toho se desim teda dost. Takze chudak muj mamzel ze v tom vyrost vlastne mi ho je lito a chapu ze je stejneja ale zase ja to preve nemuzu odnyst??!!! No ne?
A jak deti reagovaly kdyz nste rekli ze se rozejdete a ty pujdes bydlet jinam?- klidne pis sz jestli nechces tady👍🏾👍🏾👍🏾 Diky

dominikaromanova
13. srp 2019

@pepes, hlavně si zajdi na ten OSPOD, hele, já bych mu už nic nerikala, vše si domluv, sezen si právníka, bydlení atd. Vše podej na soud a až mu přijde předvoláni k prvnímu stání tak bych se v ten den odstěhovala i s dcerou. Do te doby bych hrála, ze je vše OK a ze to s nim tedy ještě zkusis. Tím ho dostaneš a ublížil nejvíc.

pepes
autor
13. srp 2019

@kittyy17 😀😀😀 diky- snazim se ze vsech sil tu 🐮 uz nedelat ale je to boj! Ale snad to zvladnu! Diky

biedronka10
13. srp 2019

@pepes tak se seber a prestan sebat. Ty nejsi zadny hybrid, nebo podvrh, co by mel poklonkovat a stat jen v koute. Ty nepotrebujes litost, ty potrebujes poradne kopnout, aby ses zvedla a pochopila, co je v sazce. Ja si jako dite vyzrala dost a muzu ti s klidnou hlavou rict. Jestli pro dceru to nezmenis, tak ji pekne zku......is sebevedomi do budoucna a pak bude mit problem i s tebou jako mamou. A to me osobne se dotyka. Hajzla nezmenis, hajzla musis vymazat ze sveho zivota. To co dela tobe, bude delat x dalsim zenskym. Posbirej se a kopni uz do toho!

pepes
autor
13. srp 2019

@dominikaromanova jo jak pises ublizim nejvic- a on zacne delat peklo- ja si neumim predstavit odejit s dcerou- ja mam fakt strach co on by vyvadel, vis? On je fakt necitelnej a dokaze delat pekdy drama- nechci muset volat policii treba pred malou a tak.. proto se snazim jit smirci cestou. Ale mozna za par dni zjistm ze to jinak nejde ze tohle budu muset riskovat. No a ten OSPOD- dela tam nase sousedka se kterou se moc zrovan nemusime- teda hl ja, s manzelem jsou prave docela za dobre hl s jejim mamzelem- takze to bude taky situace🙈

pepes
autor
13. srp 2019

@biedronka10 mas pravdu litis nepotrebuju potrebuju poradnou masaz- hybrid snad fakt nejsem😂😂
Jeste k diteti- ja se ho zbavim - castecne ale co ona? Ona s nim nebo pod nim bude zit dal?! No to je prece tak spatne ne?

pepes
autor
13. srp 2019

@merope no nevera mi nevadi ale az ted posledni rok nebo dva kdyz uz manzela nemiluju- kdyz vse to hezky z moji strany zmizelo- deive me to doslova nicilo! Dnes je mi to fuk- ale ani s nim uz nechci sdilet zadny intimnosti a tento vztah nechci ani se pomouset to znova “zlepsit” a nait mezi nama lasku nebo jak tomu budem rikat...a to prave z toho duvodu ze nechci byt zoufala z jeho never jako drive.
Poradnu jsme zkouseli-spatny asi je ze ja nejsem motivovana neco zlepsovat- jak pisi vyse... takze je to takovy o nicem tam. Podle me tam je vhodny jit kdyz chcete na vztahu pracovat a vratit to hezky- jenze to ja prave nechci!🤷🏻‍♀️🙄
Jinak kez by to bylo pro malou co nemin bolestibe a m spolu vysli v pohode- ale nevim, jak muze znam myslim ze to bude boj, ale mozna jen vyhrozuje a az zjisti ze ja snim vazne nebudu vezme rozum do hrsti a bude jednat v zajmu malé..🤷🏻‍♀️🙏🏻

pepes
autor
13. srp 2019

@dianate jj mas pravdu uz jsem o tom premyslela ze se mnou trosku manipuluje a ja jsem idealni typ na to se nechat manipulovat🙄🤦🏻‍♀️ Proto taky tak bojuje- je mu se mnou bajecne- dyt on zine luxusni zivot- muze vse a ja jen toleruju a tise trpim a on to “jako” nevidi- no byy by blazen aby z tohoto chtel odejit- presne jak pisi v tom clanku co jsi posilala.. dokud bude vlhko plisen bude... a ja vim ze mam na pul vyhrano- ptze slz uz u me ubyva, jsem silnejsi nez driv a strach z nej mam to jo, ale mensi a mensi!!👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾

lvl16
13. srp 2019

On už zjistil, že mu vždy všechno odpustíš, takže i když teď má plnou hubu keců, jak na vztahu budete pracovat a začne sekat latinu, tak stejně nemá žádný reálný důvod se změnit. Pokud budeš ve vztahu pokračovat, tak je jen otázka času, kdy na něj praskne další nevěra. A jestli se k tobě nechová pěkně, tak si myslím, že tím spíš bys měla mazat pryč od něj. Píšeš, že nechceš rozbíjet rodinu kvůli dceři, ale vaše rodina už dávno rozbitá je a dcera to určitě cítí. Navíc si myslím, že tohle není vzorec chování, který bys chtěla dceři předávat. Copak bys chtěla, aby i ona jednou setrvávala ve vztahu, kde je na ní partner hrubý a podvádí ji? Jestli bude vyrůstat s rodiči, kteří se k sobě chovají takto, bude to považovat za normální a klidně se může stát, že dopadne stejně.

kristyn.g
13. srp 2019

Poslední tvůj příspěvek shrnuje vše... Asi bude potřeba být tvrdá.... Záleží co na něj bude platit. Prostě říct že bude konec a nechceš problémy. Že Konáč bude v každém případě a že by měl myslet na dítě.

pepes
autor
13. srp 2019

@dominikaromanova na ten OSPOD- je mozny zajit jen tak pro zjisteni info? Jen tak na kulacku jako abych vedela co a jak?🙄

dominikaromanova
13. srp 2019

@pepes, Ty si myslíš, ze když s nim budeš jednat v rukavickach, on se bude chovat slušně a nebude Ti dělat peklo?
No, tak na to rychle zapomen, peklo při rozvodu Ti bude dělat tak jak tak, proto bych to s nim již neprobírala, vše si domluvila, nachystala, připravila bydlení a odešla když to bude nejméně čekat.

Buď konečně přestaneš mít strach nebo takto budeš žít třeba dalších 60 let. A uvědom si jedno, az bude dcera dosti velká a mít vlastní rozum, můze s ni jednat úplně stejně jako s Tebou a udělá z ni trosku, která si najde stejného kretena nebo i horšího. Mysli na ni, hlavně na ni. Nebo se muže stát, ze Ti to dcera v dospělosti bude neustále vyčítat a svým způsobem bude nenávidět.

Myslím si, ze rad jsi zde již dostala dost, buď si z toho něco vezmes a budeš konečně jednat nebo tento Tvůj příspěvek vůbec nechápu. A pak jsi čekala jen soucit a lítost ostatních, možná i podporu, ze na tom je někdo stejně jako Ty. Pak vše co zde bylo psáno je úplně zbytečné a i tato diskuse je zbytečná.

dominikaromanova
13. srp 2019

@pepes, ano.
Navíc sousedka Te vůbec nemusí mít na starost, pokud já vím, vždy je to rozdělene podle příjmení takže třeba A - D, E - H, atd. nebo podle ulic, každopádně vždy můžeš u vedoucí odboru podat námitku pro podjatost soc.prac.