Chrápání - partner v noci budí i dceru, nic nepomáhá

anna0306
9. led 2019

Omlouvám se, ale nenašla jsem vhodnější umístění dotazu.
Poslední tři měsíce partner v noci šíleně chrápe, ale tak, že to budí dceru a já jsem úplně vyřízená. Mlaskání , šťouchání a další "osvědčené" rady jsou k ničemu, existuje něco co opravdu alespoň na chvíli pomůže ? V lékárně prodávají sprej ale je to opravdu takový zázrak? Nechci zbytečně vyhazovat peníze. Moc děkuji !!

barmo
9. led 2019

Moje mamka má s tátou stejný problém. Chrápání je slyšet přes dvoje zavřené dveře. A nepomáhá mlaskání ani šťouchání nic. Tak koupili sprej do nosu (značku nevím), vím jen, že nebyl úplně levný. Ze začátku to docela pomohlo, takže objednali znovu a znovu a teď účinek už není žádný, ikdyž ho používá. Takže podle mě to bylo jen vsugerované tak byl chvíli klid. Vím, že existuje i třeba operace ale co jsem tak četla není to nic levného a není nikde záruka, že to zabere nebo, že nezačne chrápat znovu :(

peta34
9. led 2019

Švagr přestal šíleně chrápat poté, co vysadil mlečne výrobky(kravské), zahleňovalo to. A jinak zkusit třeba spánkovou laboratoř, zjistí co je příčinou.

sudylichozrout
9. led 2019

@anna0306 uvolnenepatro, apnoe, nadvaha, zvetsena nosni mandle. Pricin muze byt vic. At zajde na ORL, pripadne se objedna do spankove labky. Ale spreje, hodinky a podobne bazmeky nepomuzou. Spis zhorsi jeho kvalitu spanku.

vecerinka
9. led 2019

Muj muz také chrápe. Mel sprej do nosu ale chrapal i tak. Takze za nas zbytecne vyhozene peníze. Pricina bude jinde.

anna0306
autor
9. led 2019

Děkuji. Zkusím mu domluvit aby zašel na ROK a uvidíme co bude dál. Možná pro mě špunty do uší :D

lida9
9. led 2019

jak psaly holky vyse, urcite resit pricinu a to zavcas! kamarad takto podcenoval chrapani nekolik let a skoncil s kyslikovou oblicejovou maskou na noc, jinak by se udusil...

vecerinka
9. led 2019

@anna0306 Ty jsem měla taky a stejně jsem slyšela chrápání. Muž přišel nedávno domů a říkal, že jeho kolega také chrápe. A hodně. Jeho žena si i koupila špunty do uší asi za 500kč a na nic. Spí v jiné místnosti. Šel na ORL, posléze pak na operaci. Tak uvidíte. Přeju aby se vše brzy vyřešilo a vy se vyspala. Já jsem nevyspalá skoro pořád. Ještě se mi do toho budí často syn (3 roky)...

zavodnice
9. led 2019

Doporucuju spankovou laboratoř. Muži tam půjčili nějaký přístroj, který ho monitoroval přes noc a zaznamenalo to snad 50 apnoe za hodinu. Pak dostal na spaní vlastní přístroj a bylo po chrápání. Nakonec zhubnul asi 30 kilo a už to nepotřeboval vůbec, chrápání přestalo.

no_title
9. led 2019

Poslat do spánkové laboratoře. Může to být i apnoe a ta krom nepříjemného chrápání způsobuje i srdeční problémy.

katchkak
11. led 2019

Holky, jednou jsem někde četla, že pokud doktoři potvrdí apnoe, tak je člověk zbaven schopnosti řídit auto, je to pravda? Manžela se tam snažím "dokopat", ale zatím marně. Apnoe má 100%, sama jsem ho několikrát musela budit, aby se vůbec nadechl :-/

sudylichozrout
11. led 2019

@katchkak neni, muj kamarad ma apnoe a normalne ridi. Spi s pristrojem Cpap, nebo jak se to jmenuje. Vhani mi to kyslik do plic, aby netrpel nedostatkem a nebyl pres den unaveny. Bez toho pristroje by asi moc ridit nezvladal, ale lekar nevyslovil namitek, takze papiry udelal. Cpap monitoruje zastavy, takze lekar vidi, jak na tom dotycny je a jak je kompenzovan.

luckavolosyn
11. led 2019

@katchkak ne není to pravda. Můj manžel má přístroj na dýchání na noc od 27 let, teď mu bude 30. Naštěstí měl dost rozumu a do te spánkové laboratoře šel. Zjistili mu 25 apnoi za hodinu. Zvykli jsme si, přístroj s nama jezdí všude