Co dělat po rozchodu?

beorlegui
12. říj 2023

Ahoj, přibližně před měsícem a půl jsem se rozešla s přítelem (3,5 roční vztah). Důvodů tam bylo více, ale řekla bych, že vše začalo tak před půl rokem. Já si dodělávala VŠ a vztah jsem zanedbávala, neřešila jsem nic než školu. Přítel mi s tím hodně pomáhal, i když mi to občas dával “sežrat”. V tu dobu jsem byla dost vyčerpaná a potřebovala jsem od něj hlavně podporu, např. aby semnou zůstal a obejmul mě. On mi pomáhal se zpracováním, ale obejmutí se mi od něj nedostalo, spíše výčitek. Vždy, když jsem ho potřebovala, odešel za přáteli pít a bavit se. V tu dobu u mě vznikl nějaký blok, že má své přátelé radši než mě. Hodně jsme o tom diskutovali, ale asi špatně. Přítel nabyl dojmu, že mu chci vše jen zakazovat a že jsem hysterka. Všechno házel jen na mě a on se považoval do dokonalého (bez nadsázky). Já po něm chtěla jen gesto - aby mi řekl, že mě má radši, nebo aby alespoň jednou vynechal zábavu a zůstal semnou. Ani jedno nedokázal. Vím, že jsem to špatně komunikovala - nechtěla jsem mu jeho přátelé zakázat úplně, jen jsem chtěla, aby mi dokázal, že mě má rád, že si jednou vybere mě. Snažila jsem se mu to ke konci vysvětlit, ale neposlouchal mě. Nakonec řekl, že když jsme se hádali, tak si zpíval písničky a často mě nevnímal. Nabyla jsem pocitu, že v tom vztahu prostě nemůžeme být šťastný oba, buď bude smutný on, nebo já. Ukončila jsem to. Rozešli jsme se v objetí, oba jsme plakali. Přítel řekl, že doufá, že to je jen delší pauza a napsal mi zprávu, jak si vše uvědomuje a že by spoustu věcí udělal jinak. Když jsem odcházela, měla jsem velkou naději, že se k sobě vrátíme. Říkal, že mi napíše a že si nevymaže společné fotky atd. Já mu řekla, že pokud si tohle uvědomuje po třech dnech (doba, než jsem si od rozchodu přišla pro věci do společného bytu), tak je to super a ať dále pracuje na své sebereflexi, že i já budu. A že nevím, jak dopadneme, ale že mu přeju štěstí. Od té doby se ale neozval, po týdnu si mě všude smazal a já ho našla na seznamce připraveného na vztah. Balí tam slečny na stejné hlášky jako kdysi mě. Poslala jsem mu plačícího smajlíka a on mi zareagoval, že mu je líto, že mi to je líto a že se potřebuje odreagovat. Po cca měsíci jsem mu napsala, jestli se nechce setkat, abychom viděli, jak na tom jsme. Asi po dvou dnech odpověděl, že si myslí, že to není vhodný. Že přemýšlel a ptal se lidí kolem a ty mu potvrdili, že by se semnou neměl scházet (i to by problém v našem vztahu, stále poslouchal lidi kolem, ale mě příliš ne). Prý semnou nechce děti, ani manželství, protože bych mohla odejít znovu. Hrozně mě to zranilo. Já vím, že nejsem vůbec dokonalá, ale s čistým svědomím mohu říct, že jsem bojovala do posledního dechu. Nerozešla bych se s ním, kdyby mi nedal pocítit, jak málo pro něj znamenám. Vlastně mi to po rozchodu vše potvrdil. Já jsem ale jak nemocná, moc ho miluju a strašně mi chybí. Myslím spíše na ty hezké věci a neumím si představit být v narůčí někoho jiného. Chybí mi jeho teplo a všechno, co jsme spolu dělali. Dal mi jasně najevo, že bojovat už asi nechce, ale já bych zase bojovala. Na tu zprávu, že se semnou nechce sejít, jsem mu nereagovala a už to jsou asi dva týdny. Každý den ale bojuji sama se sebou, abych mu opět nenapsala, jak moc ho miluji, že bych chtěla vše napravit a že kdybychom chtěli oba, tak věřím, že to dokážeme. Nevím příliš, co teď dělat. Byl to můj první přítel, nikomu jinému jsem nedala ani pusu. Přála bych si, aby byl i můj poslední, ale asi to není možné :( prosím o názory a zkušenosti. Nejste zainteresováni a určitě to uvidíte jinak. Děkuji.

zelenaesmolda
12. říj 2023

@beorlegui
Jasne ti rekl,ze nema zajem.Neponizuj se.
Chce to cas ale prejde to.

nnnadja
12. říj 2023

Prejde to. Jsi mlada,zij,pracuj,cestuj-co ja bych za to dala..

magdaveselkova
12. říj 2023

Pokud by mi dotyčný řekl, že nechce ať už vztah, manželství, děti... cokoliv, tak bych ho nechala jít. Tak.jsme to zažila a taky.jsem z toho byla špatná. Věř mi. Přejde to, přejde. Dej tomu čas ♥️. Mám za sebou několik dlouhodobých vztahů a ať už rozchod byl vždy z mé či jejich strany, vedlo to k tomu nejlepšímu co mám teď. Říkej si že je to cesta, že bude někdo kdo ti do života vnese zase něco nového. Můj předchozí přítel (4roky) mě šíleně deptal a já ho milovala. Říkal že nechce děti, svatbu jen vztah a já ho milovala. Nakonec jsem odešla sama protože jsem si řekla, vždyť já děti chci, chci mít rodinu. A víš co, bylo to nejlepší řešení. Teď mám úžasného milujícího manžela, dvě krásné děti, život plný úžasných chvil. ♥️ takže neboj... přejde to ♥️

zelenaesmolda
12. říj 2023

@magdaveselkova
A ex je porad svobodny a bezdetny?

ina10
12. říj 2023

@beorlegui hmmm 1.láska bolí, chápu tě. Ale rozešli jste se, on ti navíc řekl, že S TEBOU NECHCE děti, manželství apod. a tak to prostě je a bude, vyplakej se, přitul se k plyšákovi nebo někomu (něčemu) jinému, dej tomu čas a bude lépe. Když mu budeš psát, budeš akorát za zoufalou bábu a to chlapi nepotřebují.

veru181
12. říj 2023

Určitě už bych se nesnažila. Kvůli tomu, co řekl o společné budoucnosti, ale teda i kvůli tomu, jak se choval, když jste byli spolu. Je to těžké, ale přebolí to a určitě ti s někým jednou bude lépe (i když se to teď zdá nepředstavitelné).

alubif
13. říj 2023

Nedoprosuj se , neponizujj se, kdyby se vrátil, nikdy po tom nebudeš rovnocenný partner. Zrovna včera byl o rozchodech hezký článek na seznamu nebo novinkách.

magdaveselkova
13. říj 2023

@zelenaesmolda ano je 😂😂😂 už 9let.

irmamala
13. říj 2023

No jo, to jsou ty ženské taktiky, rozcházím se, i když s ním chci zůstat. Na vztahu se se po rozchodu pracuje těžko. A jestli jsi čekala, že si uvědomí, co ztratil a poběží za tebou, tak to už se nestane. Evidentně si uvědomil, že je mu bez tebe lépe. Tak se dál už neshazuj, nebo mu místo hezkých vzpomínek zůstane jen ta na zoufalou hysterku.

tereza0111
13. říj 2023

Nechce s tebou byt, smir se s tim a jdi dal.
Jen jedna poznamka, ktera bije z tveho textu do oci. Laska nechce dukazy, chtit po nekom aby ti "dokázal, že mě má rád, že si jednou vybere mě" je rychla cesta do pekla.
Uz to neres, tady to nedopadlo, mozna to pohrbilo narocne obdobi na VS a mozna jste se k sobe ve skutecnosti nehodili. Vyplac se a nech ho jit..

zelenaesmolda
13. říj 2023

@magdaveselkova
Tak to asi myslel vazne.Tim lip pro tebe 🙂

beorlegui
autor
13. říj 2023

Děkuji za vaše postřehy. Ač nevím, zda to zvládnu, srdce mi praská a popravdě nevím, co udělám, až ho uvidím s jinou 😔 vím, že se k sobě nehodíme, že ctí jiné hodnoty než já. Je citově chladný (vodnář) a nechce se vázat zatímco já jsem typický rak toužící po bezmezné lásce a rodině. Vím, že by to vždycky drhlo. Ale to, co jsme spolu prožili bylo hezké. Nedokáži se od toho odpoutat. Každá moje volná myšlenka patří jemu a když se to hodně snažím potlačit, večer se mi o něm zdá a ráno jsem jak zbitá. Stále mi nejde do hlavy, jak mu můžu být tak moc lhostejná, jako kdyby mě ani nikdy nemiloval. Ve vztahu nebylo vše, ale hodněkrát se snažil a opravdu jsem měla pocit, že semnou chce zůstat až do konce (i když bez svatby a s přáteli na prvním místě). Tak se rozhodl no, on si vybral přátelé a já sama sebe. Je to jeho přirozená povaha, jen je těžké to pro mě přijmout 😔 Udělala bych teď vše, abychom byli zase spolu, i tu svobodu bych mu dopřála, ale v hloubi srdci vím, že po pár letech bych byla zase nešťastná z toho, že mě můj partner nemiluje a nikdy nebudu jeho prioritou 💔

tereza0111
13. říj 2023

Zvladnes to, zlomene srdce boli :( Ale udelali jste dobre, lepsi se rozejit vcas, nez se snazit to porad lepit a nakonec to resit ve vyssim veku se spolecnymi detmi. Na tohodle zapomne a netrap se tim, co nemuzes zmenit